ДРУГЕ СЛОВО ПРО ФУТБОЛ


 

Я, щиро кажучи, була здивована, що найбільше негативних відгуків моїх друзів зібрав саме мій останній допис на блозі про футбол, як іграшку олігархів. Навіть щирі українські хлопці з порядних родин не задають собі праці подумати про футбол не з точки зору, прийнятої серед наших «дорослих телепузиків», а з правдиво УКРАЇНСЬКОЇ точки зору.

Ми знаємо, що правічний космос українця традиційно розгортається навколо хати, поля і родини, яка живе у хаті і працює у полі. Відпочиває українська родина згідно завітів предків біля своєї хати, запрошуючи кровно-рідних українців на правдиво українські ігри (ристалища) – змагання в бойовому гопаку та на шаблях. Жінки йдуть до танечного кола і всі разом співають пісні про рідну землю і звитягу предків. ДЕ ТУТ МІСЦЕ ФУТБОЛУ? Як вписати цю мавп’ячу гру у твердий тисячолітній завіт предків – від осмомисленних трипільських Супутників Небесного Бика до Братів Вітру – характерників з Гуляй Поля?

Щоби подивитись на це спортовське явище з відстані віків, треба мислити саме поняттями вічності, а не хвилинними задоволеннями від висмоктаної гальби поршкового псевдопива чи масових криків-матюків. Якщо хтось стомився від індивідуалістичного буття, нав’язаного українцям іззовні, і прагне колективного чину, то робити це треба не з натовпом на стадіонах, а в єднанні української пісні і українського танцю.

Суперечки з друзями навколо футболу наснажили мене на таку поезію:

ФУТБОЛЬНИЙ БОЖОК

Ногом’ячик-футбол зеленіє на плазмі.

Він додаток до кислого пива,

фальшивого півдня міазми

і жирнокотячі маразми.

 

Розімкніть стадіони до обрію

де стигла пшениця волає до синього неба,

де Купало зорить небоспад.

Але вам небоспаду не треба,

вам обрії муляють очі –

такі поросячі, такі непророчі.

 

Бо ваші новітні пророки стоять у воротах

розставивши ноги криві

і слідкують за круглим божком,

заліковим, як всяка спокуса чужинська.

 

 

І я все більше переконуюся, що футбол в Україні треба ЗАБОРОНИТИ!!!


Кількість переглядів - 2172708.07.2011 10:12

Система Orphus Коментарі (30)
<<На початок | <Попередня | Сторінка 1 із 2 | Наступна> | В кінець>>
До ха-ха | 16.07.2011 14:02Чомусь усі російськомовні поведені на "жирних троллях". Шо то у вас, братики, троллефобія з перепою? ха ха | 15.07.2011 14:07Хаха, такой тролль толстый вас кормит, а вы и рады кушать. Жаль только, что человек все это придумавший тратит свой талант на такое пустое дело. Отруйне зерно | 13.07.2011 11:45О! Найшли у що ще вчепитися - на аватарці неукраїнською мовою написано. Ще пошукайте в неї на с...ці прищика неукраїнського, то буде вам радість велика. Краще б зробили громадську організацію проти манкуртизації України і запросили марянку до неї, вона б вам лекції почитала як батьківщину любити. А то ви лише слухаєте шустерів, постнікових та інших горбоносих. Ви ж їхнім дідам-прадідам несли до шинків зароблену потом копійчину, а тепер сидите роззявивши рота перед їхнім ящиком. Як так подобається, то вже не кажіть "Слава Йсу!", а кажіть "Шолом!" Будьте тими, ким ви хочете бути, не ганьбіть прадідів-оріїв. Спочатку за часів володимира відмовилися від батьківської віри, пішли до грецьких біскупів славити розпятого палестинського бога, а тепер здаєте і те, бо ви є в душі своїй раби, ними і залишитесь. Suede | 12.07.2011 18:45У вас на аватарі напис про Україну не українською мовою, чому?


гаврила | 12.07.2011 18:07бебанулась на отличненько! пеха | 12.07.2011 07:54Яка яка Соболик? Дані в студію! Shamble | 11.07.2011 19:00графоманія
Мар'яно, не пишіть взагалі, якщо не вмієте
Отруйне зерно | 11.07.2011 17:45Манкурти і марновіри! Геть рученята від Істинної Доньки Оріїв, Пророчиці Маряни!Що, поперек горла Вам стала ця тендітна дівчина, донька жерця РУНВіри, Духовна сестра Катерини Михайлівни Чумаченко? Бачу, бачу. що поперек горла. Бо ж звикли читати Ольжичів і бути хатніми дресированими націоналістами, фарбованими ліберально-рожево. Бо такий ліберастішко каже: "Я націоналіст!" А потім їде як тая Таня Соболик до Америки, жере там гамбургера за кошти приймаючої сторони і пише, сарако: "І вже б не верталася в Україну!" То й не вертайся. Влаштуйся подавачкою у фаст-фуд на дорозі з Остину до Хюстона і крути с... перед афроамериканцями - заробиш собі квартер на вечір, зведеш собі подружку з мексиканських хвойд і тертимеш їй про те, якою ти була в станіславі крутою націоналісткою. Отак ви всі до першого слупа патріоти, а на мАряну гоните, бо дівчинка не проодається за гамбургер і навіть за два (що взагалі за межами вашого ліберально-постмодерного розуміння). От зявилася хоч одна, яка не пройшла через лабораторію Єшкілєва-Прохаська і має свій погляд на сей світ. Ні! Треба загнати малу у стойло! Стоять-бояться! На коліна перед Ідолом Футболу. А те. що свої ігри геть позабували, то як? Не болить? а чого там болітиме, он москалі в лапту свою теж не грають. теж цмулять пивко на пательнях стадіонів і верещать, підбадьорюючи чорнож...х. Отака казочка про патріотів. Олег | 11.07.2011 15:15Ооо, на Софіївку інтернет провели????
Хм, це щось новеньке=) Мар'яно, перестань заздрити олігархам, вони своїм розумом і здібностями такі статки заробили!!!
Jozef | 11.07.2011 09:00Який курва, секс? У медсестри нема такого слова.І прошу Вас,панове.
Не вживайте відносно Маряни означення "націоналістка".Вона швидше
"Рун-вірівка-переросток" зіпсутий купальськими забавами.А пише чомусь
про все,що бачить. А той же хоче сексу від націоналістів,хай прочитає
Олега Ольжича.Дуже гарна поезія,в тому числі і про секс по-націоналіс
тичному.
Пуцер | 11.07.2011 06:59Навіть не коментую по суті маляви яку Марьйанка наваяла.
Клоунеса курить шалфей а потім відчубучує гівномети по темах в яких немає жодної уяви
Анджей | 10.07.2011 21:48Мар"янко! Замовляю Тобі тему наступного допису "Секс з погляду
націоналістки". Дуже цікаво. Напиши сонечко!
Круль | 10.07.2011 21:22Я дуже добре розумію, що всі точки зору мають місце.
Але така...
Пані що, загубились в середині ХІХ століття?
А найголовніше, що такі люди ще вміють сказати, ніби Тартак з
Гуляйгородом своїми піснями знущаються над українцями, а Дахабраха і
Гайдамаки - то взагалі єретики, яких палити треба)
З одного боку смішно, а з другого...
Українська пісня, вишиванка і гопак - боже який зараз гопак - це ще не
Україна. А ось Шевченко, весь бразильський Шахтар - дуже навіть
Україна. Вони ж під нашим прапором виступають, правда?
Хоча навряд чи з цією Панею можна дискутувати - як мінімум не варто)))
Андрій | 10.07.2011 11:54Розуму... Дівок краще б заборонили... Vuiko | 10.07.2011 07:41Согласен с автором.
Футбол - элемент зомбирования и лазейка змоскалення.
700 | 09.07.2011 23:15Дякую, пані Варців!

До "Ногом’ячика" я ся ставлю байдуже, але стаття про мову мене зацікавила - як можна з панî поспілкуватися?
НИК | 09.07.2011 20:20МАР"ЯНОЧКО. ТИ ДОБРА І МУДРА ЖІНКА. Я ВВАЖАЮ ЩО РОДОВІРСТВО НЕ СУПЕРЕЧИТ ІСТИННОМУ ХРЕСТ-У. НА ВАС НАПАДАЮТ ЛЮДИ КОНТУЖЕНІ ЮДОХРИСТАМИ. ЯК І В ВАС Є КОЛОТНИКИ ПРО УКР-ХРЕСТИЯН. А ГОЛОВНЕ Ж У ОБОХ ВІРАХ ЛЮБОВ ДО БЛИЖНОГО. ТОБТО ДО УКРАЇНЦЄ-РУСИНА.

А ОТ ВІДНОСНО ФУТБОЛУ ТИ ТРОХА ПОМИЛЯЄШСІ. СЕ НАНИНІ ЄДИНА ЗАБАВКА ДЛЯ ХЛОПЦІВ, ШО ПІДТРИМУЄ В НИХ ДУХ ВОЇНІВ. АЛЕ ВОНА ЗАМУЛЕНА ВСЯКИМИ ЛІБЕРАСТИЧНИМИ ШТУКАМИ. ЯК І НАШЕ ВІСІЛЄ, ЧИ РОДИНИ, ДНІ РОЖДЄНІЯ І Т.П. ШО І ДАЛО ТВОЮ РЕАКЦІЮ. ПОСТИ ПУБЛІКИ ФІРТКИ ТЕБЕ Й МЕНЕ НЕ ЗДИВУВАЛИ. ТУТ МАСОНИ. І РУСИНІВ ТУТ МАЛО. СЛУХАЙ СВОГО ГОЛОСУ З НЕБА ПРО ТЕМИ ЗАЯВ, АБИ ТАКИХ ПОМИЛОЧОК НЕ БУЛО. АБИ СЕ БОЛОТО НЕ ТІШИЛОСІ. А СКОРО ПРИЙДЕ ЧАС. ТИ СКАЖЕШ ЇМ "А Я ВАС ПОПЕРЕДЖУВАЛА". А ПОТІМ СЛОВА ІВАНА ХРЕСТИТЕЛІ: "ПЛЕМ"Я ЗМІЇНЕ, ЧИ ВИ ДУМАЄТЕ ШО ХРЕЩЕНЄ У ВОДІ ЗМИЄ З ВАС ВАШІ ГРІХИ?"
BD | 09.07.2011 18:13Хочется написати кучу матів - не буду!
Мар'яно, будь-ласка іди в свою хату, в поле і НЕ ПИШИ БІЛЬШЕ!!!
Гм... | 09.07.2011 12:02Бідне дитятко Jojo | 09.07.2011 07:14Прачетал статьи с интиресам. Палац - зруйнувать, фистевали - забаранить,
футбол - тоже заборанить, всех нипахожих - засодить в конц.лагиря, и
мову им тоже зопретить (выпалняю). И после всиго этава кто у нас аплот
тоталетаризма? Правельно - Стален! Кто ж ищо?)))
<<На початок | <Попередня | Сторінка 1 із 2 | Наступна> | В кінець>>

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:Останнє в блогах