БОРДЮРНА ЕСТЕТИКА ЕВРОПУПЕЙСЬКОГО МІСТА (ФОТО)


Франківські комунальники змусили мене згадати шкільні роки. Тоді на картинках в підручниках історії рясніло від «малих архітектурних форм», помальованих у «ялинку» чорною і жовтою фарбою.

 

Поліцейські буди часів царя Миколи Першого, шлагбауми всіх часів, прикордонні стовпи тощо. Цей естетичний хід – смуга темна, смуга світла – був популярним у добу імперій  і твердо асоціювався з поліційними режимами. Ця тема перекочувала на «антиімперіалістичні» карикатури. А звідти, судячи з останніх «комунальних розмальовок» бордюрів у нашому місті, тишком-нишком перелізла у голови деяких комунальних босів. Такий висновок я роблю, дивлячись на свіжо помальовані до Великодня бордюри.

 

Це дуже корисний винахід – малювати бордюрові камені через один.

 

По перше, дає “велику економію».

 

По друге дозволяє свідомим містянам не наступати на щойно помальоване  (принаймні у ті кілька днів, які лишилися до свята), сміливо топчучи сусідній сірий і брудний камінь.

 

По третє, таке «мальовидло» мобілізує населення на рівні підсвідомості і знижує вуличний травматизм. Якщо щось помальовано «під шлагбаум», значить треба бути уважним і крутити навсібіч головою.

 

По четверте, «ялинка» відлякуватиме від міста небажаних осіб, наприклад людей тієї орієнтації, яку нещодавно у нас передбачливо визнали «неправильною».

 

Тепер місцеві можуть посеред вулиці (поряд із «пунктирно-алярмовими» бордюрами) сміливо ставати ра… Тобто, повільно і вдумливо, без жодного поспіху, як і личить громадянам вільної країни, зав’язувати шнурівку на мештах.

 

Кажуть також, що в родильних домах Франківська  хлопчиків народжується у півтора рази більше за дівчаток. Наші вуличні пророки кажуть на те: «Війна буде!» Але я думаю, що справа тут не у війні. Просто в неспокійно розмальованому місті недоречно народжувати дівчаток.

 

 

 

 

 

 

 


Кількість переглядів - 793605.05.2011 09:26

Система Orphus Коментарі (3)
йцу | 09.05.2011 22:08хлопчиків завжди народжується більше. просто і помирає у дитинстві їх більше. загальновідома статистика Проноз | 06.05.2011 18:13Те, що у франківську народжується на 24-27% більше хлопчиків, ніж дівчаток, це правда. Природа сигналізує про наближення війни або катастрофи. Природа відчуває, що в людей зроста агресія, що люди лізуть конфліктувати. Природа знає, що такі періоди закінчуються масовою загибеллю чоловіків продуктивного віку з того племені, в якого зашкалює агресивність. Так що варто задуматися тим, хто підтримує агресію. ПДР | 06.05.2011 09:09Вертикальна розмітка позначає:
2.1 — елементи дорожніх споруд (опор мостів,
шляхопроводів, торцевих частин парапетів та ін.);

2.2 — нижній край прогінної будови тунелів, мостів і
шляхопроводів;

2.3 — круглі тумби, встановлювані на розділювальних смугах
або острівцях безпеки;

2.4 — напрямні стовпчики, надовби, опори огороджень тощо;

2.5 — бокові поверхні огороджень доріг на заокругленнях
малого радіуса, крутих спусках, інших небезпечних
ділянках;

2.7 — бордюри на небезпечних ділянках і підвищені острівці
безпеки.

Додати коментар

Ім'я:

E-mail: (не обов'язково)

Текст повідомлення:



Останнє в блогах