агенція новин

ЖУРНАЛІСТИ ПРИКАРПАТТЯ ОБУРЕНІ ТИСКОМ "СВОБОДИ" НА ЗМІ. СИЧ ГОТОВИЙ ВИБАЧИТИСЬ

 

Група журналістів Прикарпаття обурена брутальною заявою ВО "Свобода" щодо авторитетного видання Івано-Франківщини — газети "Галицький кореспондент".

 

Адміністратори групи журналістської солідарності у мережі Facebook підготували відкритий лист до громадськості, текст якого ми подаємо нижче.

 

Відкритий лист до керівників ЗМІ Івано-Франківщини, громадськості


11 травня 2012 року засоби масової інформації Івано-Франківщини отримали поширений електронною поштою документ, який, судячи з електронного листа, має назву «Заява Івано-Франківської обласної організації ВО Свобода». У цьому документі в неприпустимій грубій формі, в традиціях большевицького обскурантизму1950-х — 1970-х років прес-служба партії, яка представляє більшість у представницькій владі Івано-Франківщини, здійснила спробу публічного тиску на одне з авторитетних періодичних друкованих видань Прикарпаття та вдалася до образ та наклепів на адресу редакції видання.


Ми, журналісти івано-Франківщини, вважаємо, що ця заява є неоднозначним виявом тиску на свободу слова та ЗМІ, яка унеможливлює подальше висвітлення діяльності політичної партії ВО «Свобода», її представників, фракцій та депутатів рад усіх рівнів. З прикрістю констатуємо: ВО «Свобода» на Івано-Франківщині перетворюється у ворога СВОБОДИ СЛОВА та професійної журналістики. Подібні вияви політичної цензури на Прикарпатті мали місце ще в другій половині 1990-х. Вочевидь, «Свобода» як партія авторитарного типу не здатна адекватно сприймати критику на свою адресу та відмінне від уявлень її апологетів світосприйняття.

Закликаємо керівників ЗМІ області накласти мораторій на поширення інформації від структур ВО «Собода», її очільників, фракцій та посадовців місцевого самоврядування-членів ВО «Свобода». Чекаємо від голови Івано-Франківської обласної ради, голови обласної організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Олександра Сича публічного вибачення перед колективом редакції видання за неправдиві, образливі та грубі дії його однопартійців, пишуть Вікна.

 

Голова Івано-Франківської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олександр Сич прокоментував відкритий лист до громадськості групи журналістів Прикарпаття щодо заяви ВО «Свобода» про публікацію в газеті «Галицький кореспондент».

 

«Всеукраїнське об’єднання «Свобода» здатне адекватно сприймати критику на свою адресу, але водночас «Свобода» буде адекватно реагувати на будь-яку брехню про діяльність партії та її лідерів, яку поширюють і, очевидно, поширюватимуть далі напередодні парламентських виборів. Я готовий з приводу існуючого інциденту принести свої вибачення редакції газети «Галицький кореспондент», якщо вона доведе обґрунтованість та достовірність інформації, яка була оприлюднена на її сторінках у статті «Свобода колеться?».

В протилежному разі вважатиму однобоко заангажованими слова із заяви групи журналістів про те, що «Свобода» на Івано-Франківщині «перетворюється у ворога свободи слова та професійної журналістики», про «політичну цензуру» й про те, що дії моїх однопартійців «образливі та грубі» щодо колективу «Галицького кореспондента».

Щиро бажаю, аби на сторінках цієї газети та інших авторитетних періодичних друкованих видань Прикарпаття, журналісти яких підписалися під заявою, було якомога більше якісних, професійних журналістських матеріалів й натомість якомога менше неправдивої та проплаченої «заказухи».

І не тільки тієї, що стосується «Свободи», а й інших політичних сил – учасників майбутньої виборчої кампанії».

 

 

Читайте також:

"Свобода" колеться?

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


15.05.2012 321 3
Коментарі (3)

Çàãðóçêà...
справедливий 2012.05.17, 16:55
І,яка ж це група журналістів? Всі журналісти які відносять себе до мудрих-розумних,вихованих людей не позволять собі "виписувати таку маячню".Всі хто воює проти "Свободи" подивіться на себе в дзеркало,подивіться навколо,-чого ви хочите?,що ви хочите?,чому ви не заспокоєтесь? Україна буде!і буде українською!
Іван 2012.05.21, 17:10
ВО Свобода це в скорому майбутньому українське гестапо і її керівник двуличний Мюллер Сич Олександр Максимович!Ганьба садистам і кровопивцям.А також Сичу-злодію,який виділив безцеремонно на обласній сесісії своїм депутатам 250.000 тис.гривень для гри в волейбол!!!!Геть з України кліщів-кровопивць.А всі ЗМІ які поважають народ України мають про це писати день і ніч.Слава народу України!
причетна 2012.07.01, 20:10
ВО Свобода,з часу її створення, фінансується Ахметовим і не тільки...Ця партія-проект партії РЕГІОНІВ!!!
18.06.2019
Ігор КОСТЮК

Всі разом – гравці, тренерський штаб, керівництво клубу, його персонал сміливо можуть занести рік собі в актив. Найголовніше – ми утвердилися у першій лізі...

157
12.06.2019
Антикорупційна платформа

На ринку ремонту доріг можуть конкурувати підприємства, які мають сучасну техніку, використовують сучасні технології, мають досвід роботи та кваліфікованих працівників.

496 2
11.06.2019
Тетяна КІНДЮХ

Укріпити все. І бажано взимку. На Верховинщині із 36 природоохоронних заходів, гроші на які за останні три роки виділяли з обласного екологічного фонду...

701
05.06.2019
Ростислав Ковтун

Так на Прикарпатті діє унікальний проект - «Родинна реабілітація учасників АТО». Ця авторська психологічна програма розроблена для родин з досвідом війн.

727
05.06.2019
Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА

Професійність, креатив, сміливість й навіть зухвалість, не заспокоєння минулими успіхами та стратегія сталого розвитку — це Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір» у Івано-Франківську.

427
30.05.2019

На Франківщині триває реформа сільської медицини. Крім нових амбулаторій, передбачено і нові автомобілі для медиків. В області вже закуплено 25 позашляховиків Renault Duster.

1065

Ця публікація - практикум на тему "що робити".

236

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

377

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

569

Сто років тому внаслідок закінчення Першої світової війни почалося небачене раніше переформатування Європи...

515
06.06.2019

Щодня на Землі з'являється все більше доказів присутності прибульців.

669
25.05.2019

Вже другий тиждень мешканці Івано-Франківської області страждають від грозових дощів, граду та підтоплень.

34475
20.05.2019

 Уфолог Скотт Уорінг опублікував на своєму сайті новий матеріал. 

1012
16.06.2019

День Святої Трійці - одне із головних християнських свят. Воно відзначається на 50-й день після Великодня, у 2019 році свято випадає на 16 червня.

302
02.06.2019

Лікар Ендрю Ньюберг, професор університету Томаса Джефферсона в США провів дослідження МРТ і визначив, що молитва і медитація дійсно мають велику силу.

870 1
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

581 1
17.06.2019

Депутат Івано-Франківської міської ради Андрій Грималюк одружився.

1516 1
16.06.2019

Сім'я мамонтів скоро в повному складі з'явиться в селі Підгір'ї - двоє менших вже на полі, мама з татом ж ще в процесі.

2027
15.06.2019

Появу Петра Порошенка вітали практично всі присутні на фестивалі, а їх до того часу назбиралось кілька тисяч.

2172 1
15.06.2019

Рекламний щит, котрий розміщений на Вічевому майдані, повідомляв, що Оксана Савчук входить в команду Марцінківа.

2434