Знайдена панацея від онкозахворювань?

 

/data/blog/45177/93d252b0d0c4def14238e1cf87de84b0.jpg

 

Вчені і лікарі за допомогою нової технології вилікували від раку смертельно хвору людину. Нова методика може стати потужним ліками для лікування онкологічних та багатьох інших захворювань.


Онкологічні захворювання, на жаль, дуже поширені і до того ж стоять на шляху до радикального продовження життя. Сучасні засоби лікування раку не дуже надійні, але вчені, можливо, знайшли ефективний засіб лікування всіх видів раку, а також безлічі інших захворювань. Суть нової технології полягає у «навчанні» імунних клітин пацієнта боротьбі з клітинами раку. Перші успішні досліди по лікуванню пацієнтів у важкому стані продемонстрували найвищу ефективність нової методики.

 

Ніку Уилкинсу був поставлений діагноз лейкемія, коли йому було всього 4 роки. На жаль, ані хіміотерапія, ані пересадка кісткового мозку від його сестри не допомогли позбутися від хвороби. До 14 років стало ясно, що всі існуючі способи лікування не допомагають, а значить Нік швидше за все помре.

 

На щастя, хлопчика включили в експериментальну програму лікування, розроблену в Університеті Пенсільванії. Разом з 20-ма іншими молодими пацієнтами Нік Уілкінс пройшов курс експериментального лікування в Дитячій лікарні Філадельфії.

 

На цих вихідних на щорічних зборах Американського гематологічного суспільства лікарі представили доповідь про успішне завершення експерименту. Дивно, але вже через 2 місяці після лікування Нік повністю вилікувався від раку. З 21 пацієнта у 18 спостерігалося повне вилікування лише після одного курсу лікування.

 


Нова терапія заснована на використанні Т-клітин імунної системи пацієнта та, при належній кваліфікації лікарів, потенційно може бути здійснена в будь-якому сучасному медичному центрі. Лікування проходить наступним чином: спочатку лікарі беруть у пацієнта імунні Т-клітини і перепрограмують їх шляхом передачі в нових генів. Модифіковані клітини «націлюють на певні ракові клітини, і таким чином Т-клітини пацієнта набувають властивість виявляти і атакувати пухлинні клітини. Після перепрограмування, Т-клітини вводять в тіло пацієнта, у якого раніше ці клітини були взяті. В тілі людини кожна перепрограммированная клітина передає свою нову генетичну модифікацію 10 000 інших клітин. Таким чином, в організмі пацієнта з‘являється велика кількість «мисливців», які починають знищувати ракові клітини. По суті, вчені «навчили» імунітет боротися з раком точно так само, як він бореться, наприклад, з застудою.

 

У лікування є свої особливості, так, після введення модифікованих клітин почалася активна боротьба з раком, яка вилилася в звичайні симптоми боротьби з інфекцією: висока температура, слабкість і т.п. В цей час пацієнтів тримали у відділенні інтенсивної терапії, наприклад Нік Уілкінс провів там день. Однак побічні ефекти нового лікування не йдуть ні в яке порівняння з важким отруєнням організму в результаті протиракової хіміотерапії або небезпеками і хворобливістю операції по пересадці кісткового мозку.

 


Нова технологія лікування дозволяє «навчити» імунні Т-клітини атакувати клітини пухлини. Подібна методика, теоретично, може застосовуватися для лікування будь-яких видів раку на будь-якій стадії, а також багатьох інфекційних захворювань і важких отруєнь.

 

Нова методика є дуже ефективною. У Ніка через 2 місяці після лікування в крові не виявлено жодної ракової клітини. Більш того, генетично модифіковані Т-клітини вижили і можуть існувати в крові пацієнтів протягом мінімум 3 років. Це означає, що пацієнти надійно захищені від рецидиву хвороби власною імунною системою.

 

Лікарі дивляться на нову технологію оптимістично. Клінічні експерименти з нею ведуться лише з 2010 року, але до цих пір кількість рецидивів залишається дуже низьким, в тому числі і у дорослих пацієнтів. Так, з 12 повністю вилікуваних дорослих, тільки у одного спостерігався рецидив, причому рецидиви після терапії модифікованими Т-клітинами піддаються лікуванню набагато легше.

 

Сьогодні нова методика лікування доступна лише в ході експериментальних клінічних програм, але лікарі вважають, що через 3-5 років вона стане звичайною клінічною практикою.

 

«П’ятнадцять років тому я був у лабораторії і дивився, як модифіковані Т-клітини вбивають ракові в чашці Петрі. Потім були експерименти на мишах і, нарешті, лікування людей, — розповідає доктор Реньє Брентьен (Renier Brentjens). — Я ніколи не забуду першого пацієнта, у якого в кістковому мозку була величезна кількість ракових клітин. Але після нової терапії, я подивився в мікроскоп і не зміг знайти жодної ракової клітини. Це просто фантастика».


23.12.2013 1614 4
Коментарі (4)

Марія 2013.12.23, 13:35
Це чудова новина для міліонів людей ,які не мали жодного шансу вижити і помирали в муках. Це також чудова новина для родичів цих хворих, які не мали можливості допомогти своїм рідним
Зоряна 2014.01.16, 21:58
Бачила уривок телепередачi про цi дослiдження. Це не фейк, а правда. Яка надiя для батькiв хворих дiточок!
Alexandra Sulima 2015.03.18, 14:00
Доброго дня! Мене звати Олена і я хвора на рак. Я дуже прошу тих хто вилікував рак підшлункової залози зателефонувати мені по тел + 38096 217 5217. Велике спасибі!
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1122
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2481
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2088
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2137
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6459 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2421 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

293

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1118

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1143

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1360
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

243
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

563
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2028
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26480
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

527
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10429 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7972
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

508
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

372
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

522
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

596
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1546