Злетілися до школи ластів'ята: Богородчанська ЗОШ №2 відсвяткувала чвертьстолітній ювілей (ФОТО)

У вересні 2018 року Богородчанська ЗОШ №2 широко відкрила двері перед радісними першокласниками. А в травні 2019 року від шкільного порога ластів'ячою зграйкою відлетів її 25-тий випуск.

Школа, яку самі ж випускники любовно називають ластів'янкою, бо саме ластівки першими облюбували школу, перетнула свій 25-літній рубіж.

То ж прохолодного жовтневого ранку, у день професійного свята Дня вчителя, 6 жовтня 2019 мелодійним переливом дзвоника та піснею «Доброго ранку», яка народилась ще 25 років тому та стала шкільним гімном, Богородчанська школа-ластів'янка скликала до святкового залу гостей – своїх учнів, їхніх батьків, випускників усіх років, вчителів, які увесь цей час жили в шкільному ритмі, вимірюючи своє життя не роками, а уроками, та всіх жителів маленького містечка. І хоча надворі занегодило, на такий знайомий позивний маленькими зграйками зліталися до святкового залу ластів'ята-випускники.

Щиро і з непідробною радістю вони долучалися на сцені до нинішніх учнів, зливаючись голосами у такій знайомій мелодії, запевняючи всіх присутніх, що «роки шкільні – незабутні роки».

Поважних гостей, не лише присутніх, але й причетних до того, що Богородчанська школа №2 свого часу була зведена словацькими будівельниками і увесь цей час відчувала підтримку й сприяння, вітала незмінний директор, яка 25 років свого життя присвятила цій школі й впевненою рукою кермувала нею навіть у дуже складні та нестабільні часи, заслужений вчитель України Уляна Битківська.

Ведучими святкового дійства були 11-класниця Яна Скрипник та випускник Михайло Левицький.

Разом із молодшими учнями Софійкою Вацебою та Любомиром Богославцем вони гортали сторінки шкільної хроніки, намагаючись згадати найважливіші та найбільш пам'ятні миті. Але 25 років – то довга дорога, яка залишила по собі не лише величезну кількість фото та відео, пролягла вона через вчительське серце, легкою памороззю припорошила скроні не лише вчителів, але вже й багатьох випускників, які прийшли на свято змужнілими, успішними, але все ж з тією дитячою радістю й теплими спогадами про дитинство та улюблених педагогів.

Приємно було гортати сторінки шкільного альбому разом з І.М. Петрашом, колишнім генеральним директором УМГ «Прикарпаттрансгаз»? що спричинився до будівництва обох богородчанських шкіл, В.Х. Брусом, колишнім головою Богородчанської райдержадміністрації, який увесь час не був байдужим до життя школи, адже з-під її ластів'їного крила вилетіли і його діти, В.М. Дерев'янком, який від ЛВУМГ завжди підставляв плече, допомагаючи вирішувати господарські проблеми, представниками нинішньої влади: М.М. Головчуком, головою районної ради, В.В.Понайдою, заступником голови Богородчанської РДА, Р.Д.Зарембою, селищним головою, Іванус О.П., заступником начальника управління освіти, молоді та спорту, В.М. Мельником, завідувачем районного методичного кабінету та багатьма іншими поважними гостями, причетними до школи.

З вітальним словом та приємним спогадами звернувся до своїх вчителів Святослав Никорович, колишній учень школи №2, а нині депутат обласної ради, який і досі щиро вболіває за свою альма-матер. По-особливому емоційним та теплим було вітання від директора Богородчанської ЗОШ№1,Ігоря Онкалюка, для якого школа №2 завжди залишатиметься рідною, бо тут він починав свою педагогічну кар'єру заступником директора з навчально-виховної роботи.

Галині Канюк, яка нині завідує культурою Богородчанського району, було що сказати і що згадати, адже свого часу вона працювала заступником директора з виховної роботи в Богородчанській школі №2, тут, у стінах цієї школи народився відомий нині сімейний ансамбль «Вишиванка».

Михайло Косило, директор обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, теж мав що згадати, адже Богородчанська ЗОШ №2 не раз приймала Всеукраїнські семінари керівників обласних центрів туризму та краєзнавства України та відповідальних за цю ділянку роботи освітян Києва.

Святкову атмосферу свята допомагали створювати колишні випускниці школи, а нині викладачі музичної школи Христина Кривцун з мамою Наталею Кривцун, Софія Труфан, Марія Слободян зі своєю мамою Нелею Слободян, Уляна Гуйтин.

З вітальним словом та теплими побажаннями звернулась до всіх присутніх директор музичної школи Марія Пастух. А на сцені тривало свято – учні колишні й нинішні гортали сторінки шкільної хроніки, впізнавали себе, ділились враженнями, розпитували старших випускників, дивувались, яким було життя школи 25 років тому – без смартфонів і WI-FI, але зі шпаргалками і розуміючими вчителями…на 25 років молодшими… Незмінними залишився хіба аромат булочок у шкільній їдальні…

Яскравих барв святу додавали виступи колишніх випускниць, а нині професійних виконавиць Світлани Весни, Тетяни Барви, Інни В'ялової, Христини Кривцун.

Ну і звісно, яке ж свято без кульок, торта та феєрверків! Надворі осіння сльота, а у святковому залі завесніло від усмішок, людського тепла та щирої родинної атмосфери. З Днем народження тебе, рідна школо! Хай завжди повертаються до тебе твої ластів"ята...І нехай буде так, як ось уже 25 років співається в шкільному гімні :" Боже, дай горя не знати жодному Твоєму пташаті!".

Фотогалерея


08.10.2019 2070
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

635
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1837 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1114 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

536
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6890 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11359 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

319

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1053

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1098

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1094
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

263
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1066
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

832
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

726
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2930
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4422
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18424
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

294
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

339
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

649
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

754