агенція новин

"Земляни" на Марсі не зможуть мати дітей

Лікарі припускають, що майбутні колонізатори Марсу не зможуть мати дітей. До Червоної планети вони можуть долетіти вже стерильними. І навіть якщо цього вдасться уникнути, діти-марсіани, швидше за все, будуть розумово відсталими.

Причиною тому стане жорстка космічна радіація, присутня як в космосі, так і на Червоній планеті.

Високоенергетичні частинки, які постійно атакуватимуть космічні кораблі і марсіанські станції, майже напевно стерилізують будь-які зародки дітей, зачатих в космосі або на Марсі. З урахуванням цього, кажуть фахівці, заселяти інші планети буде набагато важче.

"Нинішні можливості створення захисних обшивок космічних кораблів і станцій, швидше за все, стануть перешкодою на шляху зачаття дітей на Марсі або по дорозі до нього", - говорить біофізик Тор Страум з Науково-дослідного центру НАСА імені Еймса, повідомляє СyberSecurity.ru.

"Перш ніж, ми задумаємося над майбутніми колоніями на Марсі, нам потрібно переконатися, що чоловіки і жінки не стануть стерильними", - говорить Страум.

Відзначимо, що тема інтимних відносин в космосі, коли команди астронавтів перебувають по півроку в замкнутому просторі, знаходячись в тісному колективі, - це лоскітлива тема для всіх космічних агентств.

Проте зараз у всіх агентствах запевняють, що на орбіті сексу не було і ні, оскільки це порушує "професійні стандарти" поведінки, а вони в серйозних космічних умовах повинні дотримуватися неухильно.

Але без сексу у разі довгих міжпланетних перельотів і тим більше у разі створення позаземних колоній, не обійтися, і це важко буде заперечувати. А раз так, то вже зараз медики намагаються зрозуміти, які особливості будуть у космічного сексу і позаземної вагітності.

Тор Страум говорить, що у разі підкорення Марсу та інших планет, природне відтворення людей - це ще і найзручніший спосіб розширення колоній і розвитку позаземної інфраструктури.

Проте, дослідження показують, що молекула ДНК, що відповідає за розвиток заплідненого ембріона, дуже легко руйнується під дією радіації.

Дію радіації вже сьогодні відчувають на собі астронавти, що працюють на МКС. Очевидно, що ще більше його відчуватимуть на собі люди, які вирушатимуть в космос не на півроку, а, скажімо, років на 5-10.

Одна з загроз виходить від сонячних спалахів, які викидають високоенергетичні протони по всій Сонячній системі. Хоча терміни та інтенсивність таких спалахів передбачити важко, ці частинки досить легко заблокувати. Спеціальний щит шириною в пару сантиметрів здатний на це.

Складніша проблема - це космічні промені, що пронизують Сонячну систему ззовні.

Галактичні промені складаються з протонів надвисокої енергії, а також включають заряджені атомні ядра різних елементів, аж до заліза, які є досить важкими.

Такі заряджені частинки становлять серйозну небезпеку для біологічних молекул, зокрема ДНК. Найгірше, що це випромінювання легко проникає крізь обшивку.

Медики досить упевнено говорять про те, що космічна радіація може убити або завдати серйозної шкоди репродуктивним здібностям людей, оскільки вже на Землі такі досліди раніше були проведені.

Як "піддослідні" виступали жінки і чоловіки, що пройшли курс променевої терапії від раку.

Більш того, недавні дослідження, проведені на приматах, говорять про те, що навіть низькі дози іонізуючого випромінювання здатні знищити більшість незрілих яйцеклітин в організмі самки. Ці ж результати можна застосувати і до людей.

Ще одна небезпека для майбутніх дітей, в паспорті яких в графі "Місце народження" буде написано "Марс", полягає в тому, щоб космічна радіація не завдала шкоди головному мозку дитини і не призвела до важких захворювань опорно-рухового апарату.

Попередні теоретичні розрахунки показують, що доза радіації, яку могла б отримати дитина при перельоті на Марс в утробі матері, достатня до отримання розумової відсталості.

Є проблеми і для чоловічих статевих клітин. Учені говорять, що на сьогодні є підтвердження того, що радіаційне випромінювання згубно позначається на стовбурових клітках, які пізніше служать основою для сперматозоїдів.

Учені говорять, що щоб мінімізувати збиток від дії радіації, перші місії з колоністами можна було б відправляти не на Марс, а на його супутник Фобос, де природний ландшафт усіяний кратерами, що виконують роль природних екранів для радіації.

З іншого боку, жителі Фобоса зіткнуться з іншою проблемою - низькою гравітацією на супутнику Марса.

А ось британські учені попереджають, що "земляни" на Марсі можуть нашкодити Червоній планеті.

 


15

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


14.02.2011 254 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
20.02.2018
Сніжана САМАНЧУК

Кожен повинен з чогось починати. Перша самостійно зароблена копійка запам’ятовується назавжди. Обставини, вид роботи, кількість зароблених коштів, та головне – на що їх було витрачено. Такими спогадами багата кожна людина. Те, якими були їхні

79 0
19.02.2018

Згідно Закону “Про статус депутата місцевої ради” – депутат міськради має не рідше, як раз на місяць проводити прийом громадян.  ГО “Центр Політичних Студій” вже вчетверте здійснюють перевірку депутатів Івано-Франківсь

139 0
19.02.2018

Станиславівська фортеця існувала півтора століття – з 1662 до 1812 року. На її спорудження, модернізацію, утримання пішли страшні гроші.

274 0
18.02.2018

До Вашої уваги підсумки восьмого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

245 0
15.02.2018

Пропонуємо Вам ознайомитись за кого з прикарпатців вже навесні вболіватимемо у найвищому футбольному дивізіоні країни.

533 0
10.02.2018
Анатолій Звіжинський

Співпраця між івано-франківським ЦСМ та Zenko Fоundation стартувала в 2016 році під час першого міжнародного культурного форуму Zenko Platform, продовжилася у виставкових проектах 2017 року: «Чеч» (с.Татарів), «Show promise» (Львів

347 0

У цьому тексті немає й слова про Україну чи українців, але думаю, що багатьом з нас такий спосіб мислення здається “своїм”, багато хто з нас міг би підписатися під кожним твердженням виступу.

189 0

Вчіться в успішних: Труханов - має російський і грецький паспорти, має гроші, друзів у Лондоні та москві, а попри те повертається в Україну, не зважаючи на кримінальну справу. Саакашвілі - має голанську ксіву, сім'ю в Європі, кінці у США, а попри те праг

476 0

«Всі люди брешуть», - казав герой популярного американського серіалу. Це здається банальністю, якщо не замислитися.

299 0

Пішла по ЗМІ інформація, що новий Пасічнянський міст вже зараз, на старті, «зріс в ціні» майже вдвічі.

515 0
12.02.2018

Знаменитий учений Скотт Уорінг, який спеціалізується на вивченні НЛО зобразив на камеру непізнаний літаючий об'єкт, фактично невидимий для очей людини. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ. Відео, на якому ми бачемо сліди присутності неопізнаного літальног

354 0
12.02.2018

Британські уфологи оприлюднили приховану інформацію про найбільш загадкові спостереження НЛО, що відбувалися в північній частині Англії в 1980-х роках. Перший випадок з участю НЛО стався в місті Дарвен, графство Ланкашир, в листопаді 1985 року. Тоді прот

334 0
06.02.2018

Запуск відбувся о 22:45 за київським часом.    6 лютого, відбулася історична подія SpaceX успішно запустила найпотужнішу в світі ракету Falcon Heavy. Falcon Heavy злетіла з космодрому ім. Джона Кеннеді на мисі Канаверал у штаті Флорида, п

647 0
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

240 0
12.02.2018

Це мала бути звичайна операція на серце. Але вона раптом перетворилася в сторінку з історії релігії і медицини: фотограф зробив знімок, коли в секунду смерті тіло пацієнта покидала його душа.

611 0
12.02.2018

Одна молода та красива дівчина прийшла до свого духовного отця-наставника на пораду.

446 0
19.02.2018

В даному місці вже давно заплановано відновити дитячий садок, який знаходився там раніше.

982 1
17.02.2018

Департамент архітектури оголосив конкурс на визначення переможців ескізних проектів пам’ятника «Народному вчителю». Встановити його планують на розі вулиць Петрушевича-Франка. З відповідною ініціативою виступили міський голова Руслан Ма

219 0
14.02.2018

До слова, саме Тетяна Петрова є першою українкою за роки Незалежності, яка стартувала в такій дисципліні, як могул.

611 0
13.02.2018

Українська телеведуча Катя Осадча поділилась стильними світлинами з відпочинку в курортному місті Буковель.

1444 0