Зеленський дав нові доручення міністрам: оновлений чек-ліст (ІНФОГРАФІКА)

Президент України Володимир Зеленський провів чергову зустріч з Кабінетом міністрів і керівниками Верховної ради. Як і два місяці тому, глава держави знову поставив низку завдань з дедлайнами. Різниця тільки в тому, що цього разу більш масштабні реформи потрібно втілити в стислі терміни. «Слово і Діло» оновило чек-ліст реформ нової влади.

До 1 січня 2020-го

Кінець року в міністрів буде дуже «гарячим», до 1 січня вони повинні виконати масу завдань.

Нещодавнього зростання України на сім пунктів в рейтингу Doing Business – мало. Зеленський доручив до кінця року розробити план заходів для ще більшого поліпшення позиції України в рейтингу. Це завдання для міністра економіки Тимофія Милованова.

Крім того, Милованов повинен підготуватися до відкриття ринку землі, створити електронний реєстр інженерів-землевпорядників та надати їм право здійснення державної реєстрації цієї землі. Також є низка завдань з питань приватизації: передати до Фонду державного майна 500 підприємства для продажу, визначити топ-5 об'єктів для підготовки до великої приватизації.

Також міністру економіки доручено розробити програму створення робочих місць і забезпечити впровадження кращих світових практик корпоративного управління в топ-10 державних компаній.

Одне з найскладніших завдань у міністра розвитку громад і територій Альони Бабак: ліквідувати корупцію у сфері державного архітектурно-будівельного контролю. Зробити це потрібно шляхом переведення адміністративних послуг в будівництві в електронний формат. Навряд чи з цим реально впоратися до кінця року.

Міністр фінансів Оксана Маркарова повинна до 1 січня створити сприятливі умови для підприємців, підготувавши законопроект про запровадження дворічного мораторію на перевірки ФОП.

Масштабні завдання у міністра оборони Андрія Загороднюка: створити військову поліцію, затвердити структуру Плану оборони України і впровадити нову об'єднану систему керівництва і управління силами оборони за стандартами НАТО.

Також до кінця року повинні впровадити сервіси призначення пенсій, отримання довідок та оформлення листків непрацездатності та про доходи за допомогою мобільного додатку. Міністр соціальної політики Юлія Соколовська, крім цього, повинна впровадити механізм призначення пенсії при досягненні відповідного віку без звернення громадян.

На електронні послуги в задачах Зеленського був особливий акцент. Цього року ще повинні забезпечити видачу дозволів на міжнародні перевезення в електронній формі, створити концепцію об'єднаного реєстру ветеранів, розробити технічне завдання для платформи «Е-ветеран», запустити перший етап проєкту «єМалятко».

Цікаве завдання у міністра культури. Володимир Бородянський повинен забезпечити розробку законопроєкту про медіа. Документ передбачатиме інструменти боротьби з фейками, маніпуляціями, вимоги щодо стандартів новин і заборона фізичним і юридичним особам з країни-агресора володіти або фінансувати медіа.

До 1 лютого 2020-го

Також серед пріоритетів на найближчий час – удосконалення системи екстреної медицини. Для цього Зеленський доручив автономізувати центри екстреної медичної допомоги, розробити нову систему підготовки та підвищення кваліфікації працівників, реалізувати пілотний проєкт екстреної системи медичної допомоги та запровадити електронну систему для оптимізації роботи диспетчерських.

Крім того, до лютого міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька повинна забезпечити створення та функціонування Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

До 1 травня 2020-го

Менш ніж за вісім місяців міністру енергетики та захисту довкілля Олексію Оржелю доручено реформувати вугільну галузь.

До 1 липня 2020-го

До середини літа міністр юстиції повинен сформувати законодавчу основу для роботи електронного нотаріату. Міністру інфраструктури Владиславу Криклію президент доручив затвердити перелік об'єктів концесії на 2020-2023 роки почати підготовку до конкурсів. Нагадаємо, що недавно Верховна рада ухвалила закон про концесії.

До 1 жовтня 2020-го

Майже рік є в Оксани Маркарової, щоб забезпечити створення нового органу з розслідування фінансових злочинів. Цьому органу передадуть функції податкової міліції та інших правоохоронних органів у сфері розслідування економічних злочинів.


10.11.2019 1592
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1848
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1801
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1788
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5302 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2094 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1462

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

636

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

721

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

916

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

950
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1687
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3615
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10193
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26067
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10116 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7662
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

847
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1351
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

326
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1213
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

811
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1026