Зе!нардеп задекларував 25 млн та майнові права у скандальній забудові

Народний депутат із Франківщини Роман Мулик, списочник “Слуги народу”, став заступником очільника фракції у Верховній Раді й заступником голови Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Політик оприлюднив інформацію про свої статки в декларації. Як з’ясувалося, нардеп володіє чималою кількістю землі під Києвом та є доларовим мільйонером, пише Чесно.

Роман Мулик задекларував десятки гектарів землі на Київщині. Зокрема, у селі Новосілки Вишгородського району в його власності є 31 га земельних угідь, у селах Хотянівка та Лебедівка того самого району – 13,6 га та 0,12 га відповідно, у населеному пункті Діброва Васильківського району – 16,8 га.

Також Мулик зазначив як свою власність ділянку на десятки тисяч гектарів у селі Крушинка Васильківського району Київської області. Особисто з нардепом Муликом зв’язатися не вдалося, але прес-секретарка фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Юлія Палійчук надіслала нам його відповідь, у якій йдеться про те, що нардеп припустився технічної помилки щодо цієї земельної ділянки, яку автоматично перенесли до декларації. Після виправлення помилки в документах пообіцяли відповідно до процедури внести зміни й до декларації. Станом на 30 вересня цього не зроблено.

До речі, у селі Крушинка проживає ще один нардеп-списочник “Слуги народу” (№103) Василь Мокан, який також родом із Прикарпаття.

З огляду на те, що Мулик не виявив бажання спілкуватися з Рухом ЧЕСНО напряму, журналісти поцікавились у народної депутатки Олени Вінтоняк (“Слуга народу”), яка раніше була юрист-консультанткою нардепа Мулика, про мету скуповування земельних наділів у Центральній Україні. Проте відповіді станом на 30 вересня так і не отримали.

Згідно з даними Державного земельного кадастру, частина ділянок, зареєстрованих у власності Романа Мулика, має цільове призначення – для ведення селянського господарства або ж садівництва. До обрання народним депутатом Мулик був підприємцем у сферах надання в оренду нерухомого майна та інформаційних послуг. Інших КВЕДів у нього зареєстровано не було.

Власне, у рідному Івано-Франківську він володіє 8 нежитловими приміщеннями загальною площею 3,4 тис. кв.м, торговельним приміщенням на 221 кв.м і трьома земельними ділянками загалом на 0,18 га.

Імовірно, цими нежитловими приміщеннями нардеп розпоряджався в комерційних цілях. Однак, як видно з прибутків Романа Мулика як ФОПа за 2018 рік, заробив він не надто багато. За минулий рік політик задекларував 218 тисяч гривень доходу. Як пояснив він у коментарі Руху ЧЕСНО, торік більшість приміщень в оренду не здавалася.

Більше за Мулика як підприємниця заробила його дружина. Вона задекларувала 870 250 гривень річного доходу. Також вона має у власності дві столичні квартири загальною площею 287,5 кв.м і чотири машино-місця, а в Івано-Франківську – земельну ділянку у приміському селі Драгомирчани на 0,2 га та гараж.

Спільно з дружиною народний депутат володіє двома квартирами в Івано-Франківську та однією – особисто (площею понад 100 кв.м кожна), а також гаражем.

Щодо готівки, то, згідно з оприлюдненими статками, Роман Мулик є доларовим мільйонером. Він задекларував 25 мільйонів гривень. На рахунку в банку тримає лише 50 тисяч гривень.

Особистого автомобіля народний депутат не має. У декларації зазначено тільки автівку дружини Porsche Cayenne 2008 р.в. та Mercedes-Benz GLS 450, що належить синові.

Найцікавіше в декларації нардепа – задекларований ним об’єкт незавершеного будівництва на 6000 кв.м, власником якого є ТОВ “Комфорт-Вест-ІФ”. Ймовірно, ідеться про багатоквартирний будинок на вулиці Шевченка, 65-67 в Івано-Франківську, замовником будівництва котрого є ця компанія. Згідно з реєстром речових прав на нерухоме майно, Мулик має майнові права на 10 квартир у цьому будинку.

Руху ЧЕСНО народний депутат прокоментував, що земельну ділянку під будинком він надав у користування відповідно до договору суперфіцію (право користуватися чужою земельною ділянкою для забудови, – прим. авт.)

Історія цієї забудови має шлейф громадського спротиву. Жителі пішохідної вулиці Шевченка 2017 року намагалися вплинути на забудовника та змусити його зменшити поверховість і змінити фасад будівлі, щоб не псувати атмосферу історичної вулиці. На той час там була відсутня висотна забудова. Вони зверталися до Держархбудінспекції для перевірки документів забудовника, скаржилися до мерії. Проте, як повідомляли місцеві ЗМІ, забудовник мав усі необхідні дозволи. Кілька місяців по тому мерія навіть запровадила мораторій на забудову цієї вулиці.

Наразі, як йдеться на сайті елітного житлового комплексу, його будівництво активно ведеться, один із будинків – на завершальній стадії. Як видно, поверховість об’єктів не змінилася.

Екс-регіонал і колишній депутат Івано-Франківської обласної ради 6-го скликання від Партії регіонів Роман Мулик обраний до Верховної Ради як 73-й номер у списку партії “Слуга народу”. Під час виборчої кампанії він був непублічним. Його юристка Олена Вінтоняк також потрапила до парламенту під номером 117 від “Слуги народу”. Ще до президентських виборів, у лютому 2019 року, вона однією з перших публічно стала представницею Зе!команди в Івано-Франківську.

Зауважимо, що новообрані на позачергових виборах 2019 року народні депутати не зобов’язані подавати декларації за 2018 рік. Це лише їхнє бажання та відкритість перед виборцями. Першою декларацією, яку вони повинні будуть подати до 1 квітня 2020 року, стане щорічна декларація за 2019 рік.

Роман Мулик – франківський підприємець, депутат обласної ради 6-го скликання, який обирався від «Партії регіонів». Мабуть, багато хто пам’ятає акції франківських активістів під час Революції гідності перед кафе «Вальяж», яке належить Мулику. Ці акції мали на меті стимулювати Мулика вийти з «Партії регіонів». Тоді він змушений був прийняти ці умови та залишити партію і навіть фракцію в облраді.


Офіційна довідка:

У 2010 році був обраний депутатом Івано-Франківської обласної ради 6 скликання за списком “Партії регіонів” як член партії. У лютому 2014 року вийшов з фракції “Партії регіонів”.

Підприємець. Займається наданням в оренду й експлуатацію нерухомого майна. Співзасновник ТОВ “Житлово-експлуатаційна дільниця – громадський центр”, яке займається управління нерухомим майном, та обслуговуючого кооперативу “Новгородська,15Б” – займається комплексним обслуговування об’єктів.

На момент балотування до Івано-Франківської міської ради у 2010 році був генеральним директором будівельної фірми “МОМ”.

Був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата 5 скликання від “Партії регіонів” Дмитра Волошенкова. Віцепрезидент Федерації боксу Івано-Франківської області. Радник Івано-Франківського міського голови з питань розвитку підприємництва.

Закінчив Івано-Франківський інститут нафти і газу за спеціальністю "інженер-землевпорядник". Отримав диплом юриста у Національному університеті "Одеська юридична академія". 


Читайте також:

 Прикарпатський нардеп став заступником голови фракції "Слуга народу"


01.10.2019 5008
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1924
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1838
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1839
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5419 44
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2132 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1491

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

713

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

771

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

965

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

991
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1746
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3657
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10229
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26113
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10161 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7693
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

138
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

232
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

363
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1258
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

858