Затоплені та знищені бомбосховища Івано-Франківська (фоторепортаж)

 

/data/blog/69716/10360d7cc87f5246942eeb0f0ee8794f.jpg

 

Для населення зараз відпрацьовуються як захисні споруди пристосовані підвальні або заглиблені приміщення. Кошти на їх відновлення відповідно мають виділяти власники: ОСББ, ЄРЦ та інші. Про це повідомив начальник Управління ДСНС в Івано-Франківській області Володимир Чернецький.

 

За його словами, люди повинні самостійно облаштовувати та прибирати приміщення для захисту, які сьогодні закидані сміттям або затоплені.

 

Нещодавно голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з заступником голови Державної служби з надзвичайних ситуацій України генерал-майором служби цивільного захисту Василем Стоєцьким.

 

В ході зустрічі, Василь Стоєцький зазначив, що є певні зауваження та пропозиції щодо їх вирішення, передає кореспондент Фіртки.

 

Зокрема, зараз стоїть важлива задача приведення територіальних підсистем цивільного захисту у відповідний стан підвищеної готовності, як це визначено відповідним розпорядженням прем’єр-міністра України. Тобто необхідно привести всі документи відповідно до кодексу цивільного захисту. Адже є певні недоліки щодо дотримання та запровадження цих нормативних актів. Це теоретична сторона, яку необхідно переводити в практичну площину. За словами Стоєцького, ми повинні чітко знати свої обов’язки та дії у випадку надзвичайної ситуації, при необхідності пройти додаткові консультативні навчання.

 

Також необхідно привести всі системи у відповідний стан, до прикладу систему оповіщення населення, зробити ревізію, практичні тренування, можливо технічні поправки. Крім того, потрібно налагодити роботу захисних споруд, адже вона на сьогодні потребує чіткого регулювання, необхідно вести чіткий облік, інвентаризацію, приведення не тільки захисних споруд, а й пристосованих приміщень до того стану, в якому вони можуть використовуватися.

 

Тому усі керівники повинні чітко знати свої обов’язки.

 

«Згідно кодексу керівником цивільного захисту являється губернатор. Наразі є недоліки щодо організаційної роботи, адже не кожен керівник служби знає чіткі і конкретні свої дії. Це організаційні складові, які не потребують додаткових коштів, потрібно просто організаційно доопрацювати»,  зауважив Стоєцький.

 

Очільник області запевнив, що прикладе всіх зусиль для забезпечення готовності всіх служб до надзвичайних ситуацій.

 

«Ми розуміємо всю складність та відповідальність ситуації, що склалась в країні. Ці завдання для нас є пріоритетними. Не на словах, а на практиці нам треба бути готовими до таких ситуацій. Я запевняю, що ми на 100% забезпечимо приведення систем цивільного захисту в режим підвищеної готовності», - пообіцяв Гончарук.

 

Натомість, небайдужі франківці розробили сайт на якому розміщена карта бомбосховищ міста.

 

Наразі на ній нанесено близько 50 об’єктів з описом стану приміщень та їх світлинами. Варто зауважити, що більшість бомбосховищ знаходяться в незадовільному стані.

 

Довідка:

Сховище цивільної оборони - спеціальна споруда, призначене для захисту людей від зброї масового ураження. Попередниками сховищ цивільної оборони були сховища від ураження отруйними газами початку 20-го століття, що захищали людей від хімічної зброї і бомбосховища 30-40-х років з переважним захистом від бомб і снарядів. Термін «Сховище» щодо цивільних захисних споруд почав застосовуватися в літературі і в колі фахівців ще в довоєнний час, щоб об'єднати під одним терміном різнорідні бомбосховища та легкі споруди хімічного захисту, але по-справжньому увійшов в побут і по черзі витіснив терміни «газосховище» і «бомбосховище» значно пізніше.

Сховища повинні забезпечувати можливість безперервного перебування в них укритих людей на протязі двох діб. За ступенем захисту від дії хвилі удару ядерного вибуху сховища розділяються на І, ІІ, ІІІ і ІУ класи.

Нормативний клас сховищ залежить від групи міста, категорії суб'єкта господарської діяльності і місця розташування об'єкту. При цьому радіус збору укривання людей приймається у разі забудови території одноповерховими будинками 500 м, а багатоповерховими будинками - 400 м.

За умовами зведення сховища можуть бути, які завчасно зводяться в мирний час або швидко будуються з введенням повної готовності цивільної оборони. Сховища, які завчасно будуються в мирний час, проектуються, як правило, вбудованими в підвальні поверхи споруд і будинків. При неможливості створення вбудованих сховищ, допускається будівництво окремо розташованих сховищ.

В мирний час сховища повинні використовуватися в інтересах суб’єкта господарської діяльності та обслуговування населення. Місткість сховищ по типовим проектам складає: 100, 150, 300, 450, 600, 750, 900, 1200,1500, 1800 і більше чоловік.

Приміщення сховищ розділяються на основні (приміщення для укривання людей, тамбури-шлюзи, тамбури) допоміжні (приміщення для розміщення обладнання систем фільтровентиляції, електрозабезпечення, водозабезпечення і каналізації). В сховищах передбачаються захисні входи і виходи.

Норма площі підлоги основних приміщень для одної людини складає не менше 0,4-0,5 м², а використання сховищ у мирний час для виробничих потреб повинне складати не більше ніж 40% загальної площі сховища. Об'єм приміщень на одну людину повинен бути не менше ніж 1,5 м³. Приміщення для укриття людей обладнують нарами для сидіння розміром 0,45×0,45 м, для лежання 0,55×1,8 м - на одну людину, ширина проходу між ними повинна бути 0,7-0,85 м, а ширина прохідного проходу в сховищі повинна бути 0,9-1,2 м.

Розміри приміщення для фільтровентиляційного обладнання визначаються його габаритами і площею необхідною для його обслуговування.

Дизельна електростанція розташовується біля зовнішньої стіни сховища і відділяється від інших приміщень негорючою стіною з величиною вогнестійкості, яка дорівнює 1 годині. Вхід у ДЕС зі сховища обладнується тамбуром з двома герметичними две­рима, що відкриваються в бік сховища.

Санітарні вузли: для чоловіків - 1 очко і 1 пісуар на 150 чоловік; для жінок - 1 очко на 75 чоловік; один умивальник на кожні 200 чоловік, але не менше одного на санітарний вузол.

При проектуванні та будівництві прагнуть до того, щоб фільтровентиляційна камера, санвузли та інші допоміжні приміщення займали мінімальну площу.

 

 

Арматурний завод, вул. Коновальця, 229

Вбудоване сховище цивільної оборони. На поточний момент затоплене і не придатне для використання. Дізель-генератор демонтований. 

 

 

 

 

 

Онкологічний диспансер, с. Чукалівка, вул. Медична, 15
 
Вбудоване сховище цивільної оборони розраховане на 300 людей. Відносно придатне для використання. Потребує косметичного ремонту. 
 
 
 
 
 
 
 
 

Деревообробний комбінат, вул. Ребета, 6
Окремостояче сховище цивільної оборони. Частково знищене. 
 
 
 
 
 
 
 

Промприлад, вул. Сахарова, 23
Вбудоване сховище цивільної оборони. На поточний момент знищено під час будівництва інститута. 
 
 
 
 
 

 
 
Житловий будинок, вул. Донцова, 15
Вбудована захисна споруда цивільної оборони. На поточний момент потребує капітального ремонту. 
 
 
 
 
 
 
 
Індуктор, вул. Максимовича, 15
Вбудоване сховище цивільної оборони розраховане на 300 людей. На поточний момент підтоплено і потребує ремонту. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Птахофабрика, вул. Комунальна, 3
Вбудоване сховище цивільної оборони розраховане на 280 людей. На поточний момент затоплене і потребує ремонту. 
 
 
 
 
 
 
 
Родон, вул. Вовчинецька, 225
Вбудоване сховище цивільної оборони розраховане на 1464 людини. 
 
 
 
 
 
 
 
Житловий будинок, вул. Франка, 37
Вбудована захисна споруда цивільної оборони. 
 
 
 
 
 

Пост електричної централізації, вул. Залізнична, 6
Вбудоване сховище цивільної оборони розраховане на 150 людей. Підтоплене і потребує ремонту. 
 
 
 
 
 
 
 
 

Залізобетон, вул. Височана, 34
Окремостояче сховище цивільної оборони розраховане на 150 людей. Частково підтоплене і потребує відкачування води. 
 
 
 
 
 
 
 
 

вул. Симона Петлюри, 24
Окремостояче сховище цивільної оборони розраховане на 150 людей. На поточний момент частково придатне для використання. Потребує ремонта. Фільтро-вентиляційні установки демонтовані 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Лілія Горковенко, Олена Британська


Коментарі (2)

Славко Атаманюк 2015.02.18, 07:53
Ось чим потрібно владі зайнятись,а не фейком у вигляді землі в 1.5 га для нового стадіону
Андрей Богданович 2015.02.19, 15:16
Є ще показове сховище під центральною поштою. При наймі кілька років тому воно було в досить пристойному стані. А ще років 10 тому був у сховищі під будинком, що зліва ГК консисторії, позаду памятника А.Міцкевичу. Воно теж було в нормальному стані. Ну і звичайно велике сховище "Білого дому".
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1065
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

875
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2006
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3375
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2617
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2615

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

353

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

797

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

755

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1716
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

442
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

798
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

777
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

426
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

457
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27113
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

904
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19747
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

507
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

463
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

791
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1520 5