«Затиснули місто у лещата»: Голова Івано-Франківської облради обурився псевдогромадами

Депутати внесли зміни до рішення Івано-Франківської обласної ради «Про перспективний план формування територій громад області».

Як доповів заступник голови ІФ ОДА Богдан Кобилянський, мова йде про село Рибне, яке хочуть долучити до Ямницької ОТГ, пише Фіртка.

Попередньо село Рибне мало приєднуватись до Івано-Франківської ОТГ. Проте, на громадських слуханнях у Рибному більшість мешканців вирішила приєднатись до Ямниці.

«Пропонується одна зміна, вилучити село Рибне з Івано-Франківської ОТГ та долучити до Ямницької ОТГ. Остання надала згоду на приєднання», - зазначив заступник голови ІФ ОДА Богдан Кобилянський.

Депутат облради Василь Попович поцікавився, чому Рибне так швидко вилучається з Івано-Франківської ОТГ, проте села Загвіздя та Підлісся, які об’єдналися в ОТГ, ще досі не вилучені.

Як пояснив Богдан Кобилянський, Кабмін на цей рік надав їм прямі міжбюджетні відносини. Тому вони будуть поки працювати так.

«Є застереження щодо подальшої їхньої спроможності від франківських та київських експертів. Тому ми подивимося, наскільки вони будуть спроможні», - додав Кобилянський.

«Як так могло статися? Затиснули місто у лещата. А Кабмін плював на рішення обласної ради і своїм рішенням дав їм згоду на об’єднання. Тут дуже яскраво прослідковується політична заангажованість», - зазначив голова облради Олександр Сич.

За словами депутат Ігоря Дебенка в такому разі незрозуміло, навіщо обласна рада приймає перспективні плани, якщо Кабмін своїм рішення може йти в обхід цих рішень.

«У будь-якому випадку Кабмін дав можливість усім попробувати. Я думаю, що у 2020 році все буде по-іншому», - відповів Богдан Кобилянський.

Підтримав голову облради депутат Манолій Піцуряк.

«Якщо вони вже прийняли рішення, то для чого тепер питають нас? Це якийсь дисонанс», - зазначив Манолій Піцуряк.

«От уявіть собі ситуацію місто - образиться на Угринів і поставить 5-метровий паркан. А пів Пасічної - це Угринів. Що буде робити Угринів? Куди буде їхати, де буде купувати хліб? Даруйте, але це псевдогромада»,- додав Олександр Сич.

«З такими темпами у Тисменицькому районі можете створити ще 20 громад. У підсумку ми маємо, що більшість громад потерпають, не маючи грошей на розвиток», - відмітив депутат Михайло Королик.

Крім того він поцікавився, скільки громад наразі отримують реверсну дотацію.

За словами Кобилянського таку дотацію мають лише дві з 26.

«Я вважаю що такий експеримент зі створенням громад є неефективним», - додав депутат Василь Мельничук.

Як пояснив Богдан Кобилянський позиція Кабміну зараз полягає в тому, щоб показати що майбутнє за спроможними громадами.

«Тобто спочатку роздати земельку, а потім сказати приєднуйтесь до нас? А може для цього й існують громади? Питання риторичне», - підкреслив Олександр Сич.

На це Кобилянський додав, що Франківську необхідно працювати з приміськими селами.

Депутат Михайло Королик також відмітив, що непотрібно боятися об’єднання з Івано-Франківськом. Навпаки, бюджет Івано-Франківської ОТГ буде значним, і гроші будуть для всіх.

«На прикладі Загвіздя і Угринева Уряд засвідчив вчергове, що наша думка їх мало цікавить. Стосовно самої реформи, ці два приклади показали, що відбувається нівеляція самої реформи. Що ми бачимо в Івано-Франківській ОТГ є такі села як Березівка, Колодіївка, які фактично не сполучаються з містом», - додав депутат Ігор Дебенко.

Крім того депутат Василь Попович відмітив, що село Рибне сьогодні не має межі з Франківськом. Проте небезпека питання полягає у тому що у Рибному знаходиться полігон, на який вивозиться сміття з Франківська, з Косівського та Коломийського району.

У підсумку 53 депутати обласної ради підтримали рішення.


07.12.2018 2220
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1760
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1778
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1760
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5253 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2065 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1445

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

574

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

689

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

884

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

929
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1647
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3585
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10174
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26048
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10065 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7644
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

830
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1331
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

305
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1186
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

782
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1012