Запрутське село Залуччя Коломийського району відзначило 570-річчя (ФОТО)

На цьому тижні село Залуччя Коломийського району, що на Івано-Франківщині святкувало свій ювілей. На сільський стадіон згуртовано підходили мешканці села різного віку. Організатори заходу підготували для громади та гостей справжнє свято.

На високу сцену з хлібом-сіллю ведучі запросили поважних гостей: першого заступника начальника управління економіки Івано-Франківської обласної державної адміністрації Василя Насадюка, першого заступника голови Коломийської районної державної адміністрації Романа Панчука та голову Коломийської районної ради Богдана Болюка.

"Я надзвичайно радий вітати вас, дорога громадо, з таким величним ювілеєм, - звернувся до мешканців Василь Насадюк. – Ваше село дуже привабливе, а найголовніше – в ньому мешкають гостинні, щедрі душею люди. Нехай сьогоднішнє свято принесе вам не лише приємний відпочинок, а й міцне здоров'я, достаток і Божу благодать".

З привітальним словом виступив перший заступник голови райдержадміністрації Роман Панчук, який запевнив громаду, що тільки в єдності можна здобути певних вагомих успіхів, що є підтвердженням сьогоднішнього свята. Він передав вітання від голови Коломийської районної державної адміністрації Михайла Негрича, й комплект україномовної літератури. Благословив свято о.Роман.

Вітав громаду й Дебеславцівський сільський голова Богдан Бойчук, який згадав про найстаршу жительку села Ганну Вербицька та наймолодшу жительку села Роману Курліщук, вручив подарунки.

Після урочистої частини розпочалося дійство, підготовлене жителями села, які проживають на вулиці Миру і Олекси Довбуша, Шевченка і Марка Черемшини, Івана Франка і Шкільної, Клубної і Лесі Українки, Олександра Довженка і Набережної. Відповідно до назв жителі презентували свої вулиці.

Село ввібрало історію всієї України. Тут знають і шанують пророчі Шевченкові слова, вважають себе продовжувачами Олекси Довбуша, захоплюються шедеврами кіностудії Олександра Довженка і шанують всіх українців, які творили історію і сьогодення. Аби доступніше передати любов до рідного краю, громада підготувала традиційні сценки з життя сільського села, в ході яких оспівувала любов до рідного краю, працелюбність та примноження духовного багатства. Надзвичайно важливо, що в урочистій ході взяли участь наймолодші мешканці села – діти, які, до речі, виступали й на сцені. Місцеві аматори представили глядачам танець "Аркан", уривок з твору Л.Українки "Лісова казка", інсценізували "Легенди про село Залуччя", писаря і війта, а під церковні передзвони на сцені з'явився білосніжний Ангел-хоронитель Української держави, який закликав молитися за Україну, за рідне село, за всіх, хто проживає на цій чудовій Божій землі.

Добрим словом під час свята згадали й про мамину хату, першу школу. Значної уваги в селі заслуговують підприємці, працівники амбулаторії, вишивальниці.

Свято продовжилось відвідинами виставок місцевих майстрів та садиб мешканців вулиць, які представили вишукані давні українські страви: голубці з листя буряка, бануш, картопляні деруни, пампушки з медом, мариновані гриби та багато інших ласощів. У супроводі музик та пісень мешканці кожної вулиці намагалися представити гостям якомога цікавіше побут своєї оселі: щедро припрошували, запрошували до танцю.


Довідка:

Село Залуччя Коломийського району належить до Дебеславцівської сільської ради. Сільський голова - Богдан Бойчук. Найдавніша згадка про село – 1441 р. Оригінали досліджень села зберігаються в музеї Гуцульщини та Покуття в Коломиї. У селі є кам’яний хрест на честь скасування панщини. Через Залуччя проходить дорога на Дебеславці, Ганнівку, Трач – до Косова; на Ганнів, Трійцю, Іллінці – до Заборотова та Рожнова. На території села функціонує фермерське господарство "Запруття", м'ясо-переробний цех, перукарня, сауна, крамниці та кав'ярні.


17.07.2011 5500 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1046
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2438
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2065
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2101
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6401 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2396 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

266

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1084

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1124

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1333
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

208
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

546
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2003
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26446
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

507
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10406 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7948
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

490
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

351
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

505
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

577
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1523