“Записничок мандрівника”: CouchSurfing – модно, корисно, цікаво

 

/data/blog/79740/2a30d5b4a191ab5f91e7037b6e07b173.jpg

 

Українці люблять подорожувати. Навіть дуже люблять! Хоча останні статистичні дані містять невтішні показники – лише близько 35% українців бували у Європі, та лише 5% перетинали кордон Сполучених Штатів.

 

Часто причиною такої сумної статистики є неплатоспроможність. Прийнято вважати, що подорожі та мандрівки – це виключно задоволення для заможних. Мабуть, якщо межа ваших мрій – це п’ятизірковий готель з All Inclusive у Туреччині, тоді справа дійсно лише в грошах.


Але, є одне "але": щороку все більше молодих (не віком, а душею!) людей в Україні відкривають для себе досі незвідані країни, чарівні місцини різних куточків планети Земля і витрачають на це мінімальні кошти. Як таке можливо? Відповідь проста: велике бажання, вільний час, зручний наплічник, гаджет з інтернетом та www.couchsurfing.com :)  

 

CouchSurfing – дослівно перекладається, як "диванний серфінг". І якщо одразу дане визначення здається абсурдним, то ближче знайомство з цим ресурсом усе розкладе по поличкам. Пропонуємо  читачам UaMona невеличку "інструкцію для початківців" -  яка ж вона спільнота "каучсерферів". 

 

Для кого ця спільнота? Для всіх і кожного! Незалежно від вашого матеріального становища, незалежно від того, чи є у вас закордонний паспорт чи немає – "каучсерфінгом" можна займатись навіть в межах свого міста. Ресурс дає можливість бути "хостом" – приймати мандрівників з усіх країн на ночівлю безкоштовно. Така опція дозволяє не залишаючи звичного простору знайти нових друзів, дізнатися більше про іноземців та культуру й звичаї їхніх країн і просто попрактикуватись в іноземних мовах. 

Годувати та супроводжувати гостей під час прогулянок містом ви не зобов’язані – вони цього не очікують, але власна ініціатива все ж залишається за вами. Головне, потрібно вказати скільки спальних місць у вас є, яке їх розміщення в квартирі (будинку) та які саме ці місця – ліжка, матраси чи просто вільна підлога, на якій можуть заночувати мандрівники з власними спальними мішками й карематами.

Усі опції на сайті доступні лише після попередньої реєстрації, де ви чітко вказуєте свої персональні дані з міркувань безпеки. Можна бути лише "хостом" чи "мандрівником", а можна й поєднати ці дві іпостасі. В такому разі у календарі доведеться зазначити дні, вільні для прийому гостей.

Останнім часом соціальна мережа CouchSurfing, яка дозволяє спілкуватись з однодумцями, пересікатись з ними на різноманітних заходах та компануватись для спільних подорожей, набуває все більшої популярності. 

"Каучсерфери" – це люди, котрі надають перевагу туризму з зануренням у культуру та побут мешканців країни, яку відвідують. Якщо вам близький саме такий погляд на життя і ви бажаєте долучитись до CouchSurfing-спільноти – рекомендуємо для початку зареєструватись "хостом" та прийняти кількох мандрівників. Вже після того, як на вашу адресу в профайлі залишать позитивні та добрі відгуки – можна сміливо вирушати у подорож, попередньо забронювавши місце  у "хоста". Бронювати слід кілька місць одночасно, адже плани в людей мають властивість змінюватись, але обов’язково попередити про свою відсутність завчасно.

Насолоджуйтесь мандрівками, спілкуванням та новими емоціями. Можливо, щоби відкрити для себе світ, варто спершу відкрити для нього власні двері!

 

Ольга Польова


20.06.2015 1255 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1279
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2572
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2138
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2203
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6620 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2481 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

374

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1187

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1312

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1445
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

310
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

181
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

609
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

84
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26547
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

574
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10490 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

84
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

115
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

428
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

574
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

645