агенція новин

ЗАНШИН

 

Одного разу могутній сьогун привів свого нащадка до знаменитого майстра-вихователя і сказав:
- О, майстре! Я старий, і вороги мої лише чекають слушної нагоди, а оцей мій нащадок – балбєс балбєсом, і мені страшно подумати, що після моєї смерті він успадкує всі мої володіння. Прошу, виховай з нього справжнього, свідомого правителя і достойного воїна, але в максимально короткий час.


- Ок, – відповів майстер, – Залиш його мені. Поверну іншою людиною.


Коли сьогун від'їхав, майстер сказав нащадкові:


- Значить так. Ти будеш жити в моєму домі. Я буду тренувати тебе мистецтву меча і каліграфії. Між вправами ти будеш вести моє господарство: колоти дрова, готувати їжу, прибирати в кімнатах і виконувати решту доручень. Але слухай один важливий нюанс: у будь-який момент, коли ти цього не чекаєш, я буду підловлювати тебе і пиздити бамбуковим дрючком. Так що не лови гав.


Отже, почалася наука. Нащадок опановував самурайські дисципліни, порався по господарству і ходив весь у синцях, бо підступний майстер вмів підкрадатися нечутно і захоплювати учня зненацька. Варто було тому замріятися, як замашний дрючок повертав до реальності. Учень весь час ходив у параної, чекав удару з-за кожного куща, і з часом виробив навичку одним оком контролювати простір, поки інше було віддане поточним справам. Майстру було все важче підловити його. Навіть думаючи про своє, той не забував, де він, і що відбувається навколо. З часом ця параноя перетворилася на спокійну готовність, обидва учнівські ока ніби дивилися одночасно і всередину, і назовні.
- Ок, ок, - сказав нарешті майстер, - Ти робиш успіхи. Ти опановуєш заншин.


“Заншин” з японської перекладається як “збереження концентрації” або “безперервна свідомість”. Психологічний стан, який примушує самурая знову ставати в бойову стійку навіть після того, як супротивник вже лежить, розрубаний навпіл. Не розслаблятися, але і не перебувати в істериці, просто бути весь час увімкненим, наче відеокамера зовнішнього спостереження. Не спати стоячки в метро, поки кишенькові злодії витягають твій гаманець. Відчувати ворожий погляд навіть з натовпу. Вміти побачити вуличних грабіжників до того, як вони оточили тебе і просять телефон подзвонити. Серед припаркованих у дворі машин вирізнити ту, в якій сидять співробітники міліції і фіксують твоє пересування. Заншин.


- Ти робиш успіхи, - сказав майстер, - тому ускладнюємо завдання. Тепер я буду бити тебе не палицею, а мечем. Один удар – і тебе закопають під сакурою, а сьогуну скажуть, що ти кудись втік, не витримавши науки.


Кожен день учня міг стати останнім. Одночасно колючи дрова, роздивляючись наколо та чекаючи несподіваної смерті, він почав усвідомлювати суть життя та своє перебування у ньому. Переживаючи кожен момент мов останній, він переживав його насичено, як ніхто інший. І коли, нарешті, це відчуття увібралося в пори його душі і стало рівним, звичним фоном, майстер сказав:


- Тепер я буду чатувати на тебе й увісні. Так що спи обрежно.


Цікаво, що навіть в Біблії, в “Книзі Суддів”, коли давні євреї затіяли чергову бійку з медіянитянами й іншими пустельниками, є цікавий момент, – Господь сказав Гедеону, вождеві євреїв: “Ти зібрав забагато народу для війни, тому повідом своєму війську, що хто боїться і тремтить, хай іде з табору додому”. І вернулося з народу двадцять і дві тисячі, а десять тисяч найхоробріших зосталось. Потому Господь сказав: “Все ще багато з тобою війська. Поведи своїх людей до води і накажи пити з річки. Хто буде пити, ставши навколішки та зануривши обличчя у воду – того вертай додому. А залиш з собою тільки тих, хто буде пити, підносячи воду у долонях”. Іншими словами: залиш з собою тих, хто навіть серед товаришів по зброї, серед білого дня, на водопої не опускає погляду, а п'є і роздивляється навколо.


Ну, історія з воїнами Гедеона закінчилася для Біблії традиційно: з десяти тисяч солдат лише триста пили воду, як параноїки. З ними-то Гедеон і обернув на втечу багатотисячне військо медіянитян, амаликитян та всіх синів Кедему, давши в руки лише сурми та смолоскипи, сховані до часу у порожні глечики. (“Книга Суддів”, гл.7)


А що ж нащадок сьогуна та його майстер-садист? Легенда оповідає, що в них все закінчилося чудово. Коли учень навчився спати з увімкненою свідомістю, бачити себе увісні зі сторони, майстер послав гінця до старого сьогуна, аби повідомити, – нащадок став справжнім воїном, і готовий успадкувати трон.
Кінець.

 

 

Дмитро Різниченко,

 Націоналіст, блогер, журналіст
reznichenko-d.livejournal.com

ГК

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


03.06.2013 779 1
Коментарі (1)

Çàãðóçêà...

vasya 2013.06.07, 10:42
Ок, – відповів майстер Певне, майстер стажувався у США я буду підловлювати тебе і пиздити бамбуковим дрючком Як, мабуть, круто це звучить японською
06.12.2019

У порівнянні з минулорічним бюджетом області, бюджет 2020 зменшений майже втричі.

294
04.12.2019
Марія Лутчин

Chevrolet Volt входить у ТОП-10 найпопулярніших у світі плагін-гібридів у плані максимально довго «чистого» електропробігу.

538
25.11.2019
Лілія Горковенко

Статистика доволі моторошна та невтішна. Тому Фіртка разом із поліцією вирішили розібратися, що ж є причинами аварійності на дорогах, у який час трапляється найбільша кількість ДТП і які дороги Прикарпаття є "лідерами" щодо смертності.

2890 2
21.11.2019
Люся Грибик

Біг – простий і ефективний спосіб стабілізувати вагу та підтримувати тіло у формі. Допомагає зменшити ризики небезпечних захворювань, продовжує тривалість та якість життя, покращує настрій і самооцінку.

1103
19.11.2019

Явище корупції «живе» у політиці, бізнесі, освіті, охороні здоров'я, у системі соціального забезпечення, у силових структурах і стало для українців нормою залагодження багатьох питань. 

1328 1
18.11.2019
Олена Британська

Як координується інвестиційна діяльність в місті, до чого тут ментальність та на які проєкти Івано-Франківськ залучив кошти.

2832

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

1418 1

Невже «загнув» Павло?… Ціна моста – не більше п’ятиста (як ви читали), а лиш 212?! Що насправді – з’ясуємо на підставі досі неопублікованих(!) документів… Виявляється, ІФ ОДА ще 30.06.17 розпорядилась (№3

2743 2

Щодо нецільового використання бюджетних коштів. Почекаємо реакції влади для подальших дій.

1788

Майже всі невеликі побутові електронні прилади та пристрої живляться від батарей.

2128
06.12.2019

Біля села Бережниця Верховинського району на хребті Синиці є скельний коридор — місце, яке з давніх-давен вважається межею світів.

294
02.12.2019

Ви вірите в інопланетян? А вони у вас вірять. Принаймні, так стверджує карта України, яку науковці-уфологи нещодавно опублікували в нетрях інтернету.

273 1
27.11.2019

Військово-морські сили США підтвердили достовірність зйомки, яка зафіксувала імовірні невпізнані літаючі об’єкти.

601
06.12.2019

Впродовж двох днів делегати з усіх парафії нашої Архієпархії будуть роздумувати та давати конкретні пропозиції щодо даної тематики.

556
02.12.2019

На завершення Божественної Літургії Владика привітав усіх іменинників – Платонів та Романів, бажаючи Божого благословення та всіх Господніх ласк.

562
27.11.2019

Дівчинка приїхала в село, де нікого не знала. Вона поскаржилася татові...

570
08.12.2019

У тих, хто часто подорожує сторінки паспорта швидко закінчуються. Також це є зручним для дітей до 16 років, оскільки термін дії їх паспорта становить 4 роки.

5027 3
07.12.2019

Франківський фотограф Руслан Веселий зняв захопливі кадри зимового нічного Івано-Франківська з висоти пташиного польоту.

1037
06.12.2019

Антимонопольний комітет ухвалив рекомендації щодо встановлення цін при торгівлі високооктановими бензинами та дизельним паливом.

2202 3
05.12.2019

Міст через Бистрицю Солотвинську добудують у 2021 році.

4924