Залишитись вдома, аби вижити: франківчанка з Італії порадила українцям серйозно поставитися до карантину

Франківчанка Галина Гуцул вже багато років працює в Італії, у передмісті Мілану. Нині велике місто на півночі країни — епіцентр коронавірусу.

Жінка залишилися в Італії та просить заробітчан перечекати біду там, де працюють, а українців — самоізолюватися, дотримуватися застережень і серйозно віднестися до карантину.

Про життя в умовах карантину жінка розповіла Фіртці.


В Італії наразі найбільша смертність у світі. Жертвами коронавірусу, згідно з офіційними даними, стали вже понад 4 000 людей, понад 47 000 інфіковані. Померли 17 лікарів, які лікували пацієнтів з COVID-19. Ще 3 654 медичних працівників інфіковані.


Яка зараз ситуація в Італії?


Як тільки все починалося, ніхто, і я у тому числі, не сприйняв серйозно цю ситуацію. Є люди, які й зараз ще не розуміють усієї проблеми. Зараз в країні дуже посилили заходи безпеки. Тепер вже навіть виїхати за межі міста не можна без дозволу. На виїзді стоять пости, які перевіряють кожен автомобіль. Людина, котра виїжджає за місто, має мати підтвердження — спеціальну довідку, куди й для чого вона їде.

Все ж почалося звідси — з Мілану. Коли керівництво держави заборонило поїздки країною і сказало всім залишатися на місцях, люди все ще переміщалися і рознесли цю інфекцію по всій країні.

Офіційна статистика говорить про одні випадки смертей, але сімейні лікарі кажуть, що цифри набагато більші — багато людей помирають вдома і їм просто не робили тести на виявлення коронавірусу. Є і проблема з будинками перестарілих.

Страшно, що і лікарі хворіють.Зараз вже приїхали медики з Китаю на допомогу, привезли своє обладнання.


Чи працюють магазини, аптеки?


Зачинили вже все максимально. Навіть у неділю великі супермаркети зачиняються на дезінфекцію.

Продуктові магазини, аптеки працюють. Ажіотажу немає, але є черги. Людей впускають всередину по декілька. Обмежили візити до лікарів — консультації й навіть рецепти виписують у режимі онлайн.

Парки, церкви теж зачинені. Служби Божі проводять по телевізору, або ж Інтернету.

Особисто я вже два тижні з квартири у місто не виходила. Доглядаю за старенькою жіночкою, то її дочка нам привозить продукти. Але пакети з продуктами вона залишає у під'їзді й навіть не підіймається у квартиру. Я забираю їх і все дезінфікую перед тим, як розкласти. Виношу тільки сміття і відразу, як повертаюся, мию руки.


А як щодо громадського транспорту. У нас в Івано-Франківську, до прикладу, він взагалі перестав курсувати.


Громадський транспорт працює. Щоправда, скоротили його кількість. Та й людей у транспорті майже нема – тільки ті, кому дуже потрібно.


Чим і як допомагає влада населенню?


Мешканців постійно інформують. Вулицями їздить транспорт, який закликає залишатися вдома. Організували й допомогу людям, які через карантин змушені не працювати — оформляють їм, як лікарняне. В кого є діти, дають допомогу по 600 євро. Також призупинили податки, відсотки на кредити. Загалом, виділили 25 млрд євро підтримки населенню.

Дуже багато допомагають волонтери, особливо самотнім людям.


Які прогнози в Італії — доки триватимуть ці обмеження?


Немає конкретного передбачення. Просять хоча б тиждень-два ще утриматися від контактів.


Зараз в Україну повернулося багато заробітчан...


Скоріш за все, що з Італії поверталися головним чином ті, хто залишився без роботи через карантин. Але, особисто знаю випадки, що є заробітчани, які перечікують цю біду на місці — тут. І це правильно. Маємо максимально убезпечити й себе, і рідних.


Що порадите українцям?


Максимально зменшити контакти. Якщо ми залишимося на місцях, ми вбережемо і себе, і інших від інфекції. В італійців є таке гасло зараз: "Я залишаюся вдома". І ми маємо це розуміти.

Ми не можемо бути егоїстами у цій ситуації та свої власні інтереси ставити вище інтересів інших. Без потреби не варто виходити з дому, ходити в гості чи до сусідів. Потрібно в магазин — вийшли, купили й все — відразу додому.

Все буде добре, з Божою допомогою ми це переживемо, головне бути розумними. Рано чи пізно це закінчиться.

спілкувалась Марія Лутчин


21.03.2020 Марія Лутчин 14351
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2428
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19542
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1749
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1223 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3876

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

141

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24405
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

613
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1644
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8055
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

494
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740