Залишитись вдома, аби вижити: франківчанка з Італії порадила українцям серйозно поставитися до карантину

Франківчанка Галина Гуцул вже багато років працює в Італії, у передмісті Мілану. Нині велике місто на півночі країни — епіцентр коронавірусу.

Жінка залишилися в Італії та просить заробітчан перечекати біду там, де працюють, а українців — самоізолюватися, дотримуватися застережень і серйозно віднестися до карантину.

Про життя в умовах карантину жінка розповіла Фіртці.


В Італії наразі найбільша смертність у світі. Жертвами коронавірусу, згідно з офіційними даними, стали вже понад 4 000 людей, понад 47 000 інфіковані. Померли 17 лікарів, які лікували пацієнтів з COVID-19. Ще 3 654 медичних працівників інфіковані.


Яка зараз ситуація в Італії?


Як тільки все починалося, ніхто, і я у тому числі, не сприйняв серйозно цю ситуацію. Є люди, які й зараз ще не розуміють усієї проблеми. Зараз в країні дуже посилили заходи безпеки. Тепер вже навіть виїхати за межі міста не можна без дозволу. На виїзді стоять пости, які перевіряють кожен автомобіль. Людина, котра виїжджає за місто, має мати підтвердження — спеціальну довідку, куди й для чого вона їде.

Все ж почалося звідси — з Мілану. Коли керівництво держави заборонило поїздки країною і сказало всім залишатися на місцях, люди все ще переміщалися і рознесли цю інфекцію по всій країні.

Офіційна статистика говорить про одні випадки смертей, але сімейні лікарі кажуть, що цифри набагато більші — багато людей помирають вдома і їм просто не робили тести на виявлення коронавірусу. Є і проблема з будинками перестарілих.

Страшно, що і лікарі хворіють.Зараз вже приїхали медики з Китаю на допомогу, привезли своє обладнання.


Чи працюють магазини, аптеки?


Зачинили вже все максимально. Навіть у неділю великі супермаркети зачиняються на дезінфекцію.

Продуктові магазини, аптеки працюють. Ажіотажу немає, але є черги. Людей впускають всередину по декілька. Обмежили візити до лікарів — консультації й навіть рецепти виписують у режимі онлайн.

Парки, церкви теж зачинені. Служби Божі проводять по телевізору, або ж Інтернету.

Особисто я вже два тижні з квартири у місто не виходила. Доглядаю за старенькою жіночкою, то її дочка нам привозить продукти. Але пакети з продуктами вона залишає у під'їзді й навіть не підіймається у квартиру. Я забираю їх і все дезінфікую перед тим, як розкласти. Виношу тільки сміття і відразу, як повертаюся, мию руки.


А як щодо громадського транспорту. У нас в Івано-Франківську, до прикладу, він взагалі перестав курсувати.


Громадський транспорт працює. Щоправда, скоротили його кількість. Та й людей у транспорті майже нема – тільки ті, кому дуже потрібно.


Чим і як допомагає влада населенню?


Мешканців постійно інформують. Вулицями їздить транспорт, який закликає залишатися вдома. Організували й допомогу людям, які через карантин змушені не працювати — оформляють їм, як лікарняне. В кого є діти, дають допомогу по 600 євро. Також призупинили податки, відсотки на кредити. Загалом, виділили 25 млрд євро підтримки населенню.

Дуже багато допомагають волонтери, особливо самотнім людям.


Які прогнози в Італії — доки триватимуть ці обмеження?


Немає конкретного передбачення. Просять хоча б тиждень-два ще утриматися від контактів.


Зараз в Україну повернулося багато заробітчан...


Скоріш за все, що з Італії поверталися головним чином ті, хто залишився без роботи через карантин. Але, особисто знаю випадки, що є заробітчани, які перечікують цю біду на місці — тут. І це правильно. Маємо максимально убезпечити й себе, і рідних.


Що порадите українцям?


Максимально зменшити контакти. Якщо ми залишимося на місцях, ми вбережемо і себе, і інших від інфекції. В італійців є таке гасло зараз: "Я залишаюся вдома". І ми маємо це розуміти.

Ми не можемо бути егоїстами у цій ситуації та свої власні інтереси ставити вище інтересів інших. Без потреби не варто виходити з дому, ходити в гості чи до сусідів. Потрібно в магазин — вийшли, купили й все — відразу додому.

Все буде добре, з Божою допомогою ми це переживемо, головне бути розумними. Рано чи пізно це закінчиться.

спілкувалась Марія Лутчин


21.03.2020 Марія Лутчин 13974
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

810
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11347 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1968
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1856
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2856
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4748

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

502

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1147

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1660

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1408
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1801
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1623
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8861
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

703
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

783
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1969
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

947
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

447
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

357 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

788 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

830