Залежність від налбуфіну: ознаки, наслідки, як зняти ломку?

Налбуфін - це наркотичний препарат, який використовується в медицині для придушення сильного болю.

Його дія схожа з дією опію, який тимчасово «вимикає» больові рецептори в головному мозку. Налбуфін найчастіше застосовують у разі сильних травм, поранень в умовах війни. Через те, що налбуфін швидко викликає звикання, його використання сильно обмежене за часом.

Але часто буває ситуація, коли пацієнту несила терпіти сильний біль, починають його приймати без призначення лікаря. Це швидко призводить до появи «симптому відміни», званого в народі ломкою.

Ознаки вживання налбуфіну:

1) Психологічні - ейфорія, радісний настрій, який наркомани називають «прихід». Але прихід довго не триває і незабаром починає з'являтися дратівливість і агресивність, можуть виникнути панічні атаки, депресія, порушення концентрації уваги

2) Фізичні - різке притуплення больової чутливості, розширення зіниць, сліди уколів на руках та інших частинах тіла

Також свідчити про залежність від налбуфіну можуть знайдені порожні ампули, використані шприци, збільшення витрат (налбуфін коштує недешево).

Що робити, якщо у близької людини залежність від налбуфіну?

Насамперед не панікувати. Лікарська наркоманія - це не рідкісний випадок у наш час. Не варто лаятися, погрожувати, тим більше ображати людину, називаючи її наркоманом.

Річ у тім, що сама людина не може відвикнути від вживання налбуфіну, оскільки ломка дуже важко переноситься як фізично, так і психологічно. Тому найкраще, що ви можете зробити для залежної від налбуфіну людини, - це підтримати її і мотивувати звернутися в спеціалізовану наркологічну клініку.

Що відчуває людина під час налбуфінової ломки?

Крім психологічних симптомів у вигляді депресій, панічних атак, почуття відчаю і безвиході, виникають такі хворобливі фізичні симптоми, що наркомани, які намагалися самостійно силою волі подолати ломку, говорили, що відчували себе як у пеклі. Вони відчували загальне нездужання, найсильніші м'язові болі, болі в кістках і суглобах, судоми і тремтіння кінцівок, сильну пітливість, головний біль, запаморочення, нудоту, блювоту, діарею.

Також у них проявляється так звана «надчутливість до болю». Це означає, що той рівень болю, який для звичайної людини цілком терпимий, для наркомана, який відчуває ломку, стає нестерпним. Додайте ще сильне, непереборне бажання вжити наркотик і ви зрозумієте, чому подолати симптоми ломки без лікарської допомоги вдається лише одиницям.

Які наслідки залежності від налбуфіну?

Налбуфін є дуже токсичним препаратом і він руйнує організм з великою швидкістю, пошкоджуючи печінку, нирки, серце та інші органи. Налбуфін руйнує психіку людини та нервову систему, призводить до відчуженості та соціальної ізоляції залежної людини. Поступово втрачається сім'я, робота, друзі та близькі.

Найважчим наслідком при вживанні налбуфіну є передозування. Передозування проявляється втратою свідомості, розширеними зіницями, уповільненням дихання аж до зупинки і смерті. Також виникають сильні судоми, порушення координації та орієнтації в просторі. У разі передозування налбуфіном потрібно терміново викликати швидку допомогу, тому що це дуже небезпечний для життя стан.

Як зняти ломку від налбуфіну і відвикнути від нього?

Як ми вже говорили, лікуванням залежності від налбуфіну займаються тільки в спеціалізованих наркологічних відділеннях. Лікування на першому етапі виключно медикаментозне, спрямоване на детоксикацію, очищення організму від токсичних речовин, і підтримку організму, зменшення симптомів ломки.

При правильно проведеному лікуванні, всім пацієнтам вдається благополучно подолати ломку, поки налбуфін виводиться з організму. Далі обов'язково має приєднатися психолог, який допоможе у відновленні психологічної стійкості пацієнта, мотивації його до тверезого життя. Роль психолога дуже важлива, тому що пацієнти можуть повернутися до вживання налбуфіну навіть через кілька років тверезості. Їм треба навчитися самостійно справлятися з бажаннями вжити наркотик.

Лікарями клініки Доктор Благо Плюс накопичено великий досвід лікування пацієнтів із залежністю від налбуфіну. Часто серед пацієнтів зустрічаються люди, які ведуть активний і суспільно-корисний спосіб життя - спортсмени, військові, громадські діячі. Для багатьох із них було непросто звернутися в наркологічну клініку по допомогу. Тому в клініці Доктор Благо Плюс усім пацієнтам гарантується повна анонімність лікування.

Лікування від залежності до налбуфіну триває близько трьох тижнів і після виписки фізична тяга більше не буде мучити пацієнта, даючи йому можливість жити здоровим життям.

У клініці Доктор Благо Плюс ви можете отримати безкоштовну й анонімну консультацію лікаря-нарколога.

Телефони для запису: +38(048) 702-34-24, +38(097) 242-29-22 https://doctorblago.com.ua

Реклама


26.04.2024 237
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

966
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

782
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1898
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3247
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2556
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2545

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

239

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

735

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

689

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1607
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

358
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

697
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

617
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

344
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

383
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27041
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

843
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19678
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

429
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

400
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

733
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1335 3