агенція новин

Загальний травматизм на Івано-Франківщині зменшився на 6%

На підсумковій Раді управління Держгірпромнагляду по Івано-Франківській області проаналізовано стан охорони праці та промислової безпеки у першому півріччі 2011 року.

 

Загальна кількість нещасних випадків, пов'язаних із виробництвом, зменшилась на 6% , або 3 випадки (46 проти 49 за аналогічний період минулого року) . однак, із смертельним наслідком збільшилась на 2 (7 проти 5).

 

Ріст загального травматизму спостерігався на підприємствах енергетики (+4), котлонагляду (+2), видавничої справи (+2), соціально-культурної сфери (+2), зменшення у сільському господарстві (-3), автодорожньому транспорті (-2), хімічній, нафтопереробній промисловості (-3), житлово-комунальному господарстві (-2). Переважають організаційні причини (85%), технічні - (15%).

 

Найпоширеніші з них - порушення трудової і виробничої дисципліни, вимог безпеки під час експлуатації обладнання, механізмів, транспортних засобів, правил дорожнього руху, незастосування засобів індивідуального захисту. Відділом управління охороною праці та розслідування нещасних випадків і розгляду звернень юридичних та фізичних осіб (громадян) проведено 33 спеціальних розслідувань нещасних випадків, з них 2 при використанні газу в побуті.

 

Отруєння чадним газом сталося через відсутність сигналізаторів загазованості, самовільної газифікації будівель, а також внаслідок несправного стану систем вентиляційних і димових каналів. Як зазначив в.о начальника управління Держгірпромнагляду по Івано-Франківській області В.Креховецький, до адміністративної відповідальності за порушення вимог чинного законодавства з охорони праці та охорони надр притягнуто 584 працівників, на посадових осіб направлено 33 подання до органів прокуратури, із яких порушено 29 кримінальних справ.

 

Працівники управління та Карпатського експертно-технічного центру, представники Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, профспілок розглянули актуальні питання безпечної експлуатації атракціонів, ліфтового фонду, зокрема, виконання Регіональної програми модернізації, ремонту та заміни ліфтів, виконання робіт на будівельних майданчиках, на об'єктах котлонагляду, стану охорони праці в лікувально-профілактичних закладах Прикарпаття.

 

У підсумковій нараді взяв участь зав.сектором організації державного нагляду за об'єктами підвищеної небезпеки нафтогазового комплексу Управління організації державного нагляду в металургії, машинобудуванні, енергетиці, будівництві, котлонагляду та на виробництвах і об'єктах підвищеної небезпеки Держгірпромнагляду України Геннадій Тюкавкін.

 

Він підкреслив, що на сьогоднішній день одним із пріоритетних завдань є підготовка суб'єктів господарювання до опалювального сезону 2011-2012 років, а саме підприємств газового та житлово-комунального господарства, аварійно-диспетчерських служб, паливно-енергетичного комплексу. Внутрішньобудинкове газове обладнання, димові та вентиляційні канали повинні відповідати вимогам діючих нормативних актів, а власниками необхідно забезпечити справність ущільнення вводів і випусків інженерних комунікацій будівель; проведення додаткових інструктажів мешканцям житлових будинків; Г.Тюкавкін наголосив, що на даний час важливою частиною роботи державних інспекторів залишається перевірка якості проведення планового та позачергового технічного обслуговування систем індивідуального опалення, водогрійних газових приладів, працездатності автоматики безпеки, якості обслуговування житловими та підрядними організаціями димових та вентиляційних каналів у приватному секторі та багатоповерхових будинках.

 

Адже незадовільний стан димових і вентиляційних каналів періодично стає причинами отруєнь чадним газом у житлових приміщеннях. За словами представника Держгірпромнагляду, основну увагу потрібно приділяти якості проведення розслідувань технічних причин нещасних випадків та аварій, пов'язаних із використанням газу в побуті, повнішого використання сучасного обладнання,діагностичних та лабораторних даних і аналізів, ширшого залучення до цього спеціалістів експертного центру, прокуратури, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Висока якість проведення експертизи, належний фаховий рівень і об'єктивний висновок - такі складові повинні визначати технічні розслідування нещасних випадків і аварій, пов'язаних із використанням газу в побуті.


04.08.2011 9 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
21.01.2018

Остап Вульчин розповів про цьогорічні виступи "Прикарпаття", свій шлях у футболі та секрети команди рідного краю.

68 0
21.01.2018

За найсвіжішими даними, від початку року в Львівській області зафіксували 84 випадки захворювання на кір, на Тернопільщині – 98 випадків, у Івано-Франківській області – 49

93 0
18.01.2018

Декілька століть Успенський собор у Крилосі (територія історичного Галича) був зразком місцевої довершеної архітектури. Сьогодні від нього залишились лише фундаменти, яким загрожує остаточне руйнування.   Археологи та архітектори просять Міністерс

498 0
16.01.2018

Протягом тижня сотні івано-франківців та гостей міста долучилися до музичного різдвяного дійства, яке відбувалося у храмі Царя Христа на Майзлях.

689 1
15.01.2018

Очільник фракції «УКРОП» в Івано-Франківській обласній раді, голова її постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук проаналізував суспільно-політичну ситуацію в країні.

748 0
13.01.2018

До Вашої уваги підсумки другого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

393 0

Колись тут жила шляхта. Потім її не стало. Й нинішня нешляхта робить так, щоби про шляхту забули.

392 0

Внутрішній біль в душах і серцях переслідує українців сотні років, особливо для нас зараз, коли загарбані території корінного народу, йде відкрита війна...

549 0

Якраз перед Миколаєм подзвонила знайома чиновниця, любителька ворожіння та битв екстрасенсів. Сказала, що бачила зловісний сон, просила розтлумачити.

865 0

Наша політична сила стала однією з небагатьох, яка подала рівну кількість кандидатів-жінок та кандидатів-чоловіків. Фракцію “Самопоміч” у міській раді представляє шість депутатів. Це досить мало, щоб впливати на прийняття рішень, на яких ми на

824 0
17.01.2018

В американському штаті Мічиган неподалік від міста Детройт 16 січня було зафіксовано падіння метеорита, яке викликало невеликий землетрус.   Про це повідомляє прес-служба Національної метеорологічної служби США в Twitter.   Синоптики підтвер

290 0
16.01.2018

НЛО у формі м'ясорубки помітили жителі Техасу. Очевидці заявили, що корабель прибульців літав в небі кілька хвилин, після чого перемістився в іншу частину міста.   Про це повідомляють росЗМІ.   Наразі вже відомо, що інцидент стався 12 січня

319 0
11.01.2018

Вчені заборонили літати космонавтам на Марс частіше, ніж один раз на життя. Це спричинено великою дозою радіації, яку космонавти отримують під час відвідин "червоної планети".   Про це повідомляє Meduza.   Російські та болгарські вчені на

371 0
16.01.2018

Папа Франциск 8 січня 2018 року прийняв Послів, акредитованих при Святому Престолі. У промові до них Римський Архиєрей згадав про Україну, закликавши сприяти припиненню війни. «Спільні старання на користь відбудування мостів є невідкладними також

151 0
02.01.2018

Теж це відчуваєте? Передсвятковий настрій вже витає довкола: прикрашені ялинки, величезні вітрини магазинів нагадують казкові сюжети, листівки, рекламки, пісні — все на різдвяні мотиви.

664 0
16.01.2018

Одного разу до батька прийшла донька, молода жінка, і з сумом сказала: – Тату, я так втомилася від усього, у мене постійні труднощі на роботі і в особистому житті, вже просто немає сил… Як справлятися з усім цим? Батько відповів: – Дава

608 1
20.01.2018

Завдяки програмі дівчина стала першою українською моделлю plus-size, яка прикрасила обкладинку глянцевого видання Cosmopolitan.

1058 0
19.01.2018

З нагоди Водохреща в ополонці купалися, як прості франківчани, так і відомі постаті шоу-бузнесу, спорту і політики.

4571 0
18.01.2018

Близько 40 тисяч вакансій минулого року запропонували безробітним прикарпатцям в обласному центрі зайнятості.

961 0
17.01.2018

В Івано-Франківську журналіст, автор та режисер Юрій Паливода презентував нову короткометражну стрічку "Дух Різдва".

743 0