Загальне про Майдан-и

 

Враження від Майдану,  майданів і навколомайданні рефлексії.

Спочатку, що імпонує. Те, що чимала кількість українців все-таки може, може виявляти волю не тільки у віртуальних режимах і те, що вони дійсно не хочуть миритися зі статусом єраЗЗомбі на своїх теренах і в своїй свідомості найперше,  прагнуть, хто як розуміє,  інкорпоруватися в цивілізації, що хоча не є якимсь абсолютним добром, благом чи автоматичною запорукою економічного  й культурного процвітання, та все ж, де людина важить набагато більше, ніж свинцева гільза калаша чи клапоть  паперу зі столу чванливого, тупого бюрократа з вигадливо заниканим конвертом баксів в кабінетній шухляді.

Не імпонує, що до стягів України і Європейського Союзу на Майдані додалися партійні транспаранти з відповідними гаслами, розрахованими на натовп і поділ на кшталт « ми більше любимо Україну !». Подобається, що на головній сцені побільшало журналістів, які традиційно не входять до когорти провладних. Однак, що досі дьогтю кидає в бочку меду, то це навіть не, приміром,  відверто паскудні і сміхотворні «ораторії» Турчинова чи, коли уважно придивитися, сонцесяйні обличчя тих політиків, котрі ще не так давно не знали,  яку тему для вогню  підкинути своїм потенційним виборцям, а той факт, що вкотре вододіл проходить між тими, хто вище і тими, хто нижче.

Задля унаочнення демократизації опозиційної контреліти, варто було б допускати для виголошення промов не лише «своїх», «перевірених»  і «відомих облич», але й простих громадян України, не «зафільмованих», так би мовити, але тим не менше  з громадянською позицією. Звичайно, перед тим чітко поцікавитися в них, чи ті справді підтримають  вибір в Європу і оперативно перевірити, чи охочі, якщо такі, звісно, будуть(а, певно, що будуть ) не мають з собою якихось небезпечних предметів і чи не є відвертими провокаторами.

От кажуть очевидці, на майдані одного з обласних центрів (не Франківська) звичайний чолов’яга, який ні на волоцюгу, ні на п’яницю аніскільки не схожий, підійшов до організаторів і попросився, аби йому дали два слова сказати на підтримку вступу України до Європейської спільноти, ще й текст показав – на смартфоні, запропонувавши пристрій в заставу на п’ять хвилин. Та йому, не дивлячись ні в очі, ні в смартфон, відразу видали «рахуночок» на предмет: з якої партії, на яку кантору робить і кого знає. Той сказав: ні з якої, ні на яку, нікого. Тому дали чітко зрозуміти: вибачай, старий, нічим помогти не можемо, це клуб для обраних…

Питання: що знову, мля ? Знову  закамуфльовані «любі друзі» дорвалися на трибуни і зробили спробу проникнути в суспільну свідомість ? Чи  - це ті, хто не припиняв бути «любими друзями», просто тепер іншого татуся. Татусів. Якщо горланити чи по суті говорити можна тільки ВІП-персонам області/ всієї України, то це називається всяко, лиш не демократією.

Надати пересічним слово це лишень мінімальний, мініатюрний навіть приклад демократії. У випадку відсутності такого дріб’язку, про що тоді можна говорити…, про які-такі макроприклади народовладдя. Хіба тільки знову залишається «говорити, говорити», до безкінечності.

 Втім, навіть ОЦЕ краще, ніж ОТО, лай-НО. Воно… начебто ще стовідсотково не вирішило, кому і за скільки  продатися, чи МОСКітам , чи китайцям в обмін на мільярди для знедолених – тисячі українських гектарів, чи американцям за сланці і геополітичні танці, чи таки європейцям, щоб імовірно  за рік  весну зустріти в стані «покращення» і «продовження».  Начебто не вирішило..

І тільки одне цікаво: що і як вирішить український народ: а) ще на цих Майданах; б) на Майданах (?) трохи більше, ніж за рік.  Бути великим безмовним стадом галасливої політичної  зграї, чи потроху починати                                самоорганізовуватися, тримаючись одної стратегічної лінії та різних тактичних ліній, буквально примушуючи іменитих парламентарів рахуватися  - саме з їхнім словом, як остаточним і вирішальним, і  водночас переконуватися, хто «слуга народу», а хто «прислужник собі – діючому режимові». Запасатися палатками, терпінням чи зброєю та безкомпромісністю. 

А можливо, народу слід вирішити, що засоби досягнення своєї цілі повинні бути різні, але між тим єдині і невід’ємні один від одного , як Схід і Захід, як Північ і Південь; як зима і літо.  Та існує все-таки закон «невпіхуємості невпіхуємого», якого, як у Верховній Зраді, не відмінити, хоча, знову ж таки, завжди спробувати можна, і таки добитися бажаного.

 Як там буде далі, достеменно відомо хіба що одному Богові, та вже дещо здогадуватися можна і смертним, мабуть.  В зв’язку з цим, цілковито праві ті, котрі стверджують, що на майданах  «Молитва» повинна звучати в сполученні з «Гімном» чи то пак вже з двома «Гімнами» і «Одою Радості».  І це думка, погодьтеся, не  праворадикалів чи, навпаки, боягузливих.


26.11.2013 Яв Назар 1188 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1097
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2463
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2081
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2126
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6435 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2412 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

287

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1112

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1137

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1352
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

233
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

557
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2021
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26464
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

519
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10423 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7962
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

503
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

365
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

516
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

590
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1536