агенція новин

Загадка кришталевих черепів

 

 

Загадковий кришталевий череп

 

У світі існує величезна кількість загадок, таємниць, які не вписуються в наявну наукову теорію. Щорічно по всьому світу знаходять артефакти, яких просто неповинно існувати, адже людство не здатне було виготовляти такі складні механізми, чудові прикраси або дивні речі побутового призначення в далекій давнині. Однак археологія, как не дивно, наука точна і ґрунтується виключно на фактах.

 

Кришталевий череп існує це факт, значить, його хтось виготовив, але що це були за люди? Чи могло людство на зорі свого розвитку домогтися такого значного технологічного ривка, щоб зробити подібну річ? Виникає питання, якщо не людина виготовляв цей предмет, то хто? Відповідей у ​​сучасної науки з даного приводу немає.

Однією з нерозгаданих таємниць археології є знахідка кришталевого черепа. Артефакт сам по собі дивний, його призначення та спосіб його виготовлення невідомі, час походження можна встановити досить умовно. Але ще більшу таємничість цій справі додають не поодинокі випадки виявлення таких предметів. Такі предмети знаходять не тільки в Південній Америці, але і по всьому світу. Але не варто забігати наперед, давайте розберемося у всьому по порядку.

Знахідка кришталевого черепа

Перший череп був знайдений в 1927 році під час розкопок руїн стародавнього міста Лубаантума. Під час дослідження одного з численних вівтарів міста, дочка археолога Альберта Мітчелл-Хеджеса, виявила череп, виготовлений з цілісного шматка гірського кришталю. Артефакт був виявлений під величезною кількістю уламків. Вражаюче, але незважаючи на час, на ньому не було ніяких подряпин або пошкоджень. Спочатку він був виявлений без нижньої щелепи, яку згодом знайшли недалеко від місця виявлення першої частини артефакту. Вона кріпилася до черепу на підвішених рухомих шарнірах і при найменшому торканні приходила в рух. Вага всієї конструкції становив 5 кілограм. Однак, найбільше захоплення викликали порожні очниці черепа, невідомим майстрам вдалося створити дивовижну річ, кожен хто заглянув в провали цих очниць, наче занурювався в легкий транс і застигав перед ним занурившись в містичні мрії.

Скоро знахідка придбала досить темну славу, адже через деякий час після того, як був знайдений артефакт, в таборі почали відбуватися різні нещасні випадки. Першою це помітила, дочка містера Мітчелл-Хеджеса, яка і виявила містичну дію артефакту на людину. Одного разу вона поставила його біля свого ліжка і всю ніч їй снилися реалістичні сни, де вона бачила життя індіанців, їх війни і криваві ритуали. Аналогічні сни повторилися і на наступну ніч, тільки після того, як череп був прибраний з кімнати дівчини, бачення припинилися.

Таємниця кришталевого черепа

Кілька десятиліть артефакт зберігався в родині Альберта Мітчелл-Хеджеса, але в 1943 році він з’явився на аукціоні в Сотбіс. Найцікавіше полягає в тому, що його купив Альберт Мітчелл-Хеджес за 400 фунтів. Виникає питання, навіщо це було зроблено? Сам археолог пояснює це таким чином. Він взяв в позики у свого друга Берні 200 фунтів, череп виступав в якості застави і після того, як він не зміг віддати борг своєчасно, Берні виставив його на аукціон, де його купив власник. Питання полягає в наступному, якщо у містера Мітчелл-Хеджеса не було грошей віддати борг, звідки у нього з’явилися гроші, щоб викупити артефакт? Виникає відчуття, що археолог хотів позбутися від черепа, але щось йому завадило, і він передумав його продавати.

Дослідження артефакту

У період з 1964 по 1970 роки над вивченням цього артефакту трудився відомий мистецтвознавець Френк Дорланд. Ним було встановлено, що череп виготовлений з одного шматка гірського кришталю, який відрізняється своєю твердістю. Артефакт має чудовий баланс, врівноважений до центру тяжкості предмета. При незначному дотику або просто подиху вітру нижня щелепа починає тут же рухатися. У самому черепі встановлені різні лінзи, призми і пророблені канали, значення яких дослідник не зміг визначити.

Одного разу Френк працював з артефактом біля каміна, повернувши до вогню артефакт, він мало не зомлів, виявляється лінзи, були встановлені таким чином, щоб збирати світло і передавати його до очних ям артефакту. Виникає відчуття, що в них палахкотить зловісний вогонь.

Дослідження поверхні предмета повалили містера Дорланда в стан легкого здивування, адже на ній не виявилася не єдиного сліду від інструментів для полірування поверхні. Вражаюче, але, навіть при розгляді під мікроскопом вся поверхня була ідеально рівною. Тому дослідник вирішив звернутися за допомогою в компанію «Хьюлетт-Пакард», що займається виробництвом кварцових генераторів.

Таємничий артефакт

Проведена експертиза встановила, що черепу більше 12 000 років. Згадаймо історію, цивілізація майя виникла лише в 2 400 році до нашої ери. Як висловився один з експертів, який займався вивченням артефакту: «дана штука не повинна існувати». Але виникає інше питання, хто створив цю річ? Невже первісна людина могла працювати з настільки твердими гірськими породами і мала такі ідеальні інструменти? Відповіді немає! Вчені підрахували, що на його виготовлення, знадобиться понад 7 000 000 годин роботи, якщо працювати цілодобово, то це близько 800 років, а якщо працювати по 12 годин на день, то знадобиться 1 600 років. При цьому твердість предмета така, що обробляти його можна тільки за допомогою алмаза. Залишається загадкою, як або яким чином був виготовлений цей артефакт?

У пошуках разгадки

Кришталевий череп став справжньою сенсацією всього вченого світу, цим артефактом зацікавилися не лише археологи, а й етнографи, які почали шукати хоч якісь згадки про цей загадковий предмет. Незабаром було виявлено, що в легендах індіанців збереглася згадка про 13 черепів, які богиня смерті передала людству. В процесі пошуку інформації щодо цих предметів, відкрилося, що до черепів смерті активний інтерес проявляло «Ананербе», загадковий підрозділ в структурі Третього Рейху. Так в 1943 році була проведена спроба пограбування приватного колекціонера, агентами цієї служби. Предметом їх інтересу був якраз такий же кришталевий череп. Під час серйозних боїв на східному фронті, коли німецькі війська несуть колосальні втрати, група агентів шукає старі артефакти, які не представляють ніякої військової цінності. Маразм, чи не так? Або ж німецькі фанатики знали, щось, що могло виправдати всі їхні витрати? І знову відповідей немає.

Теоріі виникнення

Існує кілька теорій щодо походження даного дивного артефакту. Розглянемо кожну з них:

  1. Артефакт був створений невідомою цивілізацією, яка перестала існувати з якихось причин. Деякі активісти пропонують думку, що це була Атлантида, але підтверджень цьому немає. Те ж думку висловили затримані в 1943 році в Бразилії німецькі резиденти, які полювали за ним. У Біблії розповідається про подію, визначеного даним Великим Потопом, що якщо це описана техногенна катастрофа якийсь раси? Тоді стає зрозуміло, що була розвинена раса, яка виявилася знищена. Тому по всій планеті знаходять свідоцтва про колишню велич цієї цівілізаціі.
  2. Череп дали людям інопланетяни, потім щоб наші предки його використовували для чогось. Але виникає питання, навіщо прибульцям це? На сьогоднішній день не існує технології, яка б дозволила відтворити такий метод шліфування. До речі, Френк Дорланд є одним з тих, хто підтримує цю теорію.
  3. Предки індіанців майя були настільки фанатичні, що протягом 1500 – 2000 років полірували шматок гірського кришталю. Заради задоволення своїх релігійних почуттів, іншого використання даного черепа, як тільки в релігійних обрядах, напевно, не існує.
  4. Череп виконує бажання. У 1991 році Шапіро Джошуа опублікував статтю, посилаючись на розповідь якогось старого індіанця, він писав, що череп володіє магічними здібностями виконувати бажання людей.

Через з кришталю

Роблячи підсумок, можна сказати, що на даний момент не існує логічного пояснення щодо цього кришталевого черепа. Цей артефакт викликає безліч питань, відповісти на які на даний момент неможливо.

 

zagadkova-planeta.pp.ua


26.12.2016 79 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
21.01.2018

Остап Вульчин розповів про цьогорічні виступи "Прикарпаття", свій шлях у футболі та секрети команди рідного краю.

541 0
21.01.2018

До Вашої уваги підсумки третього в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика.

213 0
21.01.2018

За найсвіжішими даними, від початку року в Львівській області зафіксували 84 випадки захворювання на кір, на Тернопільщині – 98 випадків, у Івано-Франківській області – 49

336 0
18.01.2018

Декілька століть Успенський собор у Крилосі (територія історичного Галича) був зразком місцевої довершеної архітектури. Сьогодні від нього залишились лише фундаменти, яким загрожує остаточне руйнування.   Археологи та архітектори просять Міністерс

565 0
16.01.2018

Протягом тижня сотні івано-франківців та гостей міста долучилися до музичного різдвяного дійства, яке відбувалося у храмі Царя Христа на Майзлях.

775 1
15.01.2018

Очільник фракції «УКРОП» в Івано-Франківській обласній раді, голова її постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук проаналізував суспільно-політичну ситуацію в країні.

823 0

Колись тут жила шляхта. Потім її не стало. Й нинішня нешляхта робить так, щоби про шляхту забули.

449 0

Внутрішній біль в душах і серцях переслідує українців сотні років, особливо для нас зараз, коли загарбані території корінного народу, йде відкрита війна...

594 0

Якраз перед Миколаєм подзвонила знайома чиновниця, любителька ворожіння та битв екстрасенсів. Сказала, що бачила зловісний сон, просила розтлумачити.

910 0

Наша політична сила стала однією з небагатьох, яка подала рівну кількість кандидатів-жінок та кандидатів-чоловіків. Фракцію “Самопоміч” у міській раді представляє шість депутатів. Це досить мало, щоб впливати на прийняття рішень, на яких ми на

858 0
17.01.2018

В американському штаті Мічиган неподалік від міста Детройт 16 січня було зафіксовано падіння метеорита, яке викликало невеликий землетрус.   Про це повідомляє прес-служба Національної метеорологічної служби США в Twitter.   Синоптики підтвер

351 0
16.01.2018

НЛО у формі м'ясорубки помітили жителі Техасу. Очевидці заявили, що корабель прибульців літав в небі кілька хвилин, після чого перемістився в іншу частину міста.   Про це повідомляють росЗМІ.   Наразі вже відомо, що інцидент стався 12 січня

373 0
11.01.2018

Вчені заборонили літати космонавтам на Марс частіше, ніж один раз на життя. Це спричинено великою дозою радіації, яку космонавти отримують під час відвідин "червоної планети".   Про це повідомляє Meduza.   Російські та болгарські вчені на

407 0
16.01.2018

Папа Франциск 8 січня 2018 року прийняв Послів, акредитованих при Святому Престолі. У промові до них Римський Архиєрей згадав про Україну, закликавши сприяти припиненню війни. «Спільні старання на користь відбудування мостів є невідкладними також

185 0
02.01.2018

Теж це відчуваєте? Передсвятковий настрій вже витає довкола: прикрашені ялинки, величезні вітрини магазинів нагадують казкові сюжети, листівки, рекламки, пісні — все на різдвяні мотиви.

716 0
16.01.2018

Одного разу до батька прийшла донька, молода жінка, і з сумом сказала: – Тату, я так втомилася від усього, у мене постійні труднощі на роботі і в особистому житті, вже просто немає сил… Як справлятися з усім цим? Батько відповів: – Дава

735 1
20.01.2018

Завдяки програмі дівчина стала першою українською моделлю plus-size, яка прикрасила обкладинку глянцевого видання Cosmopolitan.

1198 0
19.01.2018

З нагоди Водохреща в ополонці купалися, як прості франківчани, так і відомі постаті шоу-бузнесу, спорту і політики.

4824 0
18.01.2018

Близько 40 тисяч вакансій минулого року запропонували безробітним прикарпатцям в обласному центрі зайнятості.

1035 0
17.01.2018

В Івано-Франківську журналіст, автор та режисер Юрій Паливода презентував нову короткометражну стрічку "Дух Різдва".

786 0