Забули, чи свідомо уникають: ситуація із вакцинацією від грипу на Прикарпатті

Друга половина осені - традиційний початок епідсезону грипу та ГРВІ, який триває з 40-го тижня поточного року по 20-й тиждень наступного року.

Так, за даними Центру Громадського здоров'я МОЗ України протягом 11-17 жовтня на ГРВІ захворіли 238 493 людини, із них 42,1% — діти віком до 17 років. За тиждень в Україні проти грипу вакцинували 3 409 людей, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 6 895 осіб. 

Журналістка Фіртки з'ясувала, чи наявні вакцини від грипу в Івано-Франківську та чи готові містяни вакцинуватися? Окрім того, порівняла як відбувається процес вакцинації в Україні та Швеції.


Вірус грипу передається повітряно-краплинним та повітряно-пиловим шляхами (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).

До клінічних ознак грипу належать:

  • раптовий початок;
  • головний біль;
  • ломота у м’язах і суглобах;
  • біль у горлі;
  • підвищення температури тіла до 38 °C і більше;
  • кашель;
  • в окремих випадках — блювота і пронос.

Ситуація із вакцинацією від грипу в області

За словами сімейної лікарки Уляни Шпільчак, на Прикарпатті сьогодні наявні три види вакцини від грипу: Ваксігрип тетра, ДжиСи Флю та Інфлувак. Цінова політика кожного препарату різна.

«Наприклад, у нас є Ваксігрип – його можна придбати від 280 грн до 350 грн в аптеках. Окрім того, є приватні медичні практики, де людина також може вакцинуватися.

В чому різниця? В аптеці купуєш препарат і сімейний лікар проводить щеплення безкоштовно. В приватних закладах ціни вищі: в певних медустановах може перевищувати 600 грн», - каже Уляна Шпільчак.

В Україні вакцинація від грипу платна, адже на відміну від ситуації з коронавірусом держава не забезпечує людей вакциною, розповідає лікарка.

«Щеплення від сезонного грипу можна проводити навіть дітям починаючи з шести місяців. Вакцинація відбувається двома дозами з інтервалом у місяць між першою та другою, каже лікарка.

Обов’язково мали б вакцинуватися групи ризику: медичні працівники, вчителі та викладачі. Люди, які працюють у сфері обслуговування», - зазначає Уляна Шпільчак.


Чи можна проводити одночасно вакцинацію від грипу і коронавірусу?

Уляна Шпільчак каже, що так.

«Можна колоти, але різні ділянки тіла. В праву руку буде вакцина від ковіду, в ліву – від грипу. Ваксігрип – єдина вакцина окрім екстреної, яку дозволено приймати разом з іншою», - повідомила лікар.

Підвищення температури тіла, біль у місці ін’єкції та припухлість, - це кажуть медики цілком нормальна реакція організму на вакцину.


«За» чи «проти»: що кажуть франківці про щеплення

Ольга Петрашива вакциною від грипу щепилася вперше цього року.

«Вкололи і мені, і дитині. Якось ми не дружили раніше із вакцинами, але останній рік ми так часто хворіли, що інших варіантів просто не бачили. Минулого року вперше говорила про це зі своїми батьками, а вони вже третій рік поспіль вакцинуються і це дуже дієво.

Якщо раніше вони вічно підхоплювали від дітей чи внуків нежить чи кашель, то зараз геть не бере їх», - каже Ольга.

Після перенесеного ковіду, каже жінка, знизився імунітет і вона приймала імуномодулятори.

«Якщо в дитина був легкий нежить, то я пила антибіотики. Дуже швидко підхоплювала це. Тому я і погодилася на вакцинацію від грипу, бо побачила дієвість», - розповідає жінка

Та не всі люди бачать сенс у вакцинації. Володимир, прізвище не називає, каже, що щеплення змінює ДНК людини та геном чоловіка.

«Чого я маю свідомо на це йти? В дитинстві мене вакцинували, але я що, винен? Я футбол граю, не маю коли тим займатися. І я проти, і моя сім'я проти», - каже чоловік.


Вакцинація у Швеції

Олена Мальована вже понад сім років живе в столиці Швеції – Стокгольмі.  Жінка каже, загальна вакцинація від грипу у них стартує 9 листопада. Щеплення  пропонується усім від 12 років. Люди, які належать до групи ризику, отримують вакцину безкоштовно.

«Стежить за вакцинацією  Folkhälsomyndigheten (Орган громадського здоров'я (Fohm) - національний орган знань, який працює для покращення здоров'я населення).

Всі щеплення, які були здійснені, вносяться в регістр, за яким стежить агенція охорони здоров'я у Швеції. Вакцинація є не обов'язковою, але оскільки найважливіший орган з охорони здоров'я заохочує, то люди добровільно йдуть і вакцинуються», - каже жінка.

Що стосується інформації про вакцинацію, то Fohm доносить до населення месидж, що вакцина не захищає на 100% від хвороби, але однозначно полегшує перебіг захворювання та зменшує шанс летальності.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прикарпаття на порозі «червоної» зони»: в одному із пунктів вакцинації Івано-Франківська ажіотаж (ВІДЕО)

Від сьогодні на залізничному вокзалі в Івано-Франківську працюватиме пункт вакцинації проти COVID-19

Міністр охорони здоров’я України: в реанімації пацієнти зізнаються, що не вакцинувались, і називають імена тих, хто продав їм фейкову довідку


26.10.2021 Ілона Шевченко 8549
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

806
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11337 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1965
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1852
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2853
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4742

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

497

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1143

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1656

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1405
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1798
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1617
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8857
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

700
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

778
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1965
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

942
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

443
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

351 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

785 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

827