За рівнем якості життя Калуш вище ніж Івано-Франківськ

 

Найгіршим місцем для життя за рівнем якості виявилися міста Слов’янськ та Харцизьк. Найкращими містами виявилися Калуш та Ялта, а найкращим малим містом стала Буча.

 

Такі дані сьогодні оприлюднив аналітичний центр «Universitas» під час презентації результатів дослідження «ТОП-44 якості життя великих та малих міст України», інформує RegioNews.

Калуш та Ялта отримали по 67 балів, на третє місце рейтингу потрапив Івано-Франківськ, який набрав 65 балів.

 

Дослідження показало, що найбільша кількість великих та малих міст з високим рівнем якості життя в Україні розташована на Заході — 15 міст, на Сході таких міст всього лише 3, на Півночі — 9 на Півдні — 12, і в Центрі — 5.

 

Цікавим виявися той факт, що 21 обласний центр та м. Сімферополь не потрапили до Топ 44 найкращих міст України, незважаючи на їхній офіційний статус “регіональних столиць” та відповідні ресурси, які вони мають у своєму розпорядженні.

 

12 обласних центрів увійшли до списку міст-лузерів, а саме -  Тернопіль, Хмельницький, Полтава, Харків, Кіровоград, Сімферополь, Рівне, Донецьк, Миколаїв, Дніпропетровськ, Луганськ, Запоріжжя.
8 обласних центрів за набраними ними балами увійшло до списку перспективних міст – Чернігів, Житомир, Ужгород, Вінниця, Херсон, Черкаси, Луцьк, Суми.  Тільки два міста-мільйонники зі 178 міст обласного значення (МОЗ) можуть похвалитися високою якістю життя — Одеса та Львів.

 

Керівник дослідницьких програм аналітичного центру «Universitas» Олексій Якубін повідомив: «Дослідження підтвердило, що не кількість ресурсів, а якість та сучасність менеджменту міст відіграє основну роль у досягненні найкомфортнішого рівні життя у ньому. Якраз навпаки — більшість великих міст — як виявилось — не здатні за багатьма показниками — соціальною інфраструктурою, рівнем злочинності та смертністю немовлят, інвестиціями в основний капітал, підзвітністю влади тощо - йти у порівняння з малими містами за якістю життя».

 

«Висока якість життя у містах та комфортне міське середовище, яке створюється, у тому числі, запровадженням  інноваційних технологічних, управлінських, соціальних та містобудівних рішень, здатне у значній мірі компенсувати коливання рівня доходів громадян (які у великих містах звісно відносно більші). Таким чином, малі міста в Україні виступають своєрідним “соціальним амортизатором”, який нівелює жорстку залежність рівня якості життя від рівня доходів», - наголосив експерт.

 

«Дивною виявилася ситуація, коли збираючи статистичні дані, Держкомстат не зміг надати дані про кількість шкіл в Україні, мабуть через те, що такою інформацією він не володіє», - зауважив Олексій Якубін.
За словами керівника дослідницьких програм аналітичного центру «Universitas», висока якість життя у містах — це ключовий фактор забезпечення конкурентноздатності країни в цілому.

 

"Як великі, так і малі міста акумулюють не лише фінансові ресурси й різноманітні об'єкти інфраструктури, але і найбільш освічених та здатних до інновацій громадян — той самий “креативний клас”, який є необхідною складовою і локомотивом інноваційної економіки.  Саме концентрація представників креативного класу є первинною порівняно з конвертацією інших ресурсів, капіталом, інвестиційним кліматом тощо, фактором розвитку сучасної інноваційної та креативної економіки. В той же час, перемогти  в конкуренції за таких громадян можуть тільки міста з високою комфортністю та якістю життя, і тут українські малі міста мають значний потенціал", - зауважив експерт.


07.10.2011 2207 1
Коментарі (1)

Андрій 2011.10.07, 10:02
Брєд сивої кобили, пишу це як корінний калушанин.
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

584
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1780 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1100 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

530
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6877 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11331 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

308

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1039

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1091

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1084
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

250
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1053
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

822
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

701
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2919
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4416
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18413
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

277
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

330
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

640
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

741