За Опоблок та Шарія: чому в Івано-Франківську голосували за антиукраїнські партії

В Івано-Франківську ОВК прийняла усі протоколи зі 102 виборчих дільниць.

На дострокових виборах до Верховної Ради України в обласному центрі Прикарпаття перемогу отримали "Слуга народу" - 25,61%; "Голос" - 18,41%; "Європейська Солідарність" - 17,46%. ВО "Свобода" - 12,07%; ВО "Батьківщина" - 9,67%. і відображає загальноукраїнську картину уподобань виборців, пише Фіртка.

Такий результат виборів експерти називають прогнозованим.

"Результат виборів очікуваний, бо прогнозувався результатами соціологічних опитувань. Особливо це стосується лідерів виборчих перегонів. Він є відповіддю на соціальні очікування щодо нових політичних сил та нових облич при владі", - говорить експерт, кандидта політичних наук Ігор Доцяк.

Натомість ці вибори показали і те, що у традиційно патріотичному та європейськи орієнтованому Івано-Франківську защораз все більше з'являється прихильників таких політичних сил, як "Опозиційна платформа - за життя" - 2440 - 3,11% голосів франківців , "Партія Шарія" 640 голосів - 0,81%., "Опозиційний блок" - 406 (0,51%) голосів.

Виключно міграційними процесами дану ситуацію пояснювати не варто. Це, за словами експертів є свідченням розчарування виборців у національно-демократичних силах, що окрім риторики не виходять за рамки власних інтересів.

"Прикарпаття давно вже неоднорідне у виборчих симпатіях. Міграційні процеси, незадоволення суспільною ситуацією, значна кількість внутрішньо переміщених осіб, протестні настрої назагал впливають на вибір. Є певне розчарування в національно-демократичних силах, що зупинились та рівні патріотичної риторики, а в соціальній практиці діють у корисливих особистісних та групових інтересах", - коментує ситуацію Ігор Доцяк.

Ще цікавішим є той факт, що швидше за все, і партія Шарія і Опоблок вже незабаром фінансуватимуться з державного бюджету, як такі, які згідно закону, отримали більше 2% голосів на виборах до Верховної Ради.

Загальна сума державного фінансування партій залежить від розміру прожиткового мінімуму та явки на виборах. Згідно з даними ЦВК, явка на цих виборах становила 14,7 мільйона виборців. Кожен виборець приносить до загального кошика державного фінансування 2% прожиткового мінімуму, або 38 гривень і 42 копійки. Від кількості голосів за конкретну партію залежить, скільки держкоштів вона одержить.


Читайте також:

Вибори в Раду: хто перемає на мажоритарних округах Прикарпаття (інфографіка)

 Гаряча ніч в ОВК: у Франківську порахували майже 20% голосів (фото+відео)

Перші офіційні результати: на Прикарпатті вибори виграє партія Зеленського (фото)

Явка виборців: де на Прикарпатті голосували найактивніше

ЕКЗИТ-ПОЛ: На 84-му окрузі перемагає кандидат від "Слуги народу" Ігор Фріс

Володимир Голубош: На Прикарпатті всі дільниці закрилися вчасно і без порушень

Парламентські вибори: на Прикарпатті поліція відкрила друге кримінальне провадження

Порушення на виборах у Раду на Прикарпатті: порваний бюлетень, голосування за родичів та Wi-Fi - агітація (відео)

"Фіртка" проводить екзит-пол під час голосування на позачергових парламентських виборах

Одразу після церкви: як іванофранківці обирають новий парламент (фото)

День виборів: усі виборчі дільниці на Прикарпатті відкрилися вчасно та без порушень

Міський голова Івано-Франківська вже проголосував на парламентських виборах (фото)

У Тисмениці за допомогою Wi-Fi закликають голосувати за одного з кандидатів (фотофакт)

Спостерігачі фіксують перші порушення на виборчих дільницях на Прикарпатті

Поліція Прикарпаття: Ми реагуємо на всі звернення та повідомлення про порушення виборчого законодавства (відео) 


22.07.2019 9461
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

611
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

685
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1374
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2332 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1179
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3104

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

929

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1069

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1501

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2103
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

388
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26433 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

795
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3053
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1296
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

975
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1231
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3323
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

456
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4332
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1108
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1670