За хабар засудили 60-річну юристку з Івано-Франківська

 

Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі про звинувачення 60-річної мешканки Івано-Франківська, яка, виконуючи функції арбітражного керуючого, вимагала від переможців біржових торгів додаткової плати за викуп майна підприємства-боржника — ВАТ «М'ясомолтранс».

 

Ще у 2007 році цей релікт радянського господарювання — автотранспортний парк для обслуговування перевезень для молокозаводу та м’ясокомбінату — був оголошений банкрутом. З 2004 року підприємство не працювало зовсім, три десятки спецавтомобілів (молоковозів, рефрижераторів) ще донедавна перебували на обліку в МРЕВ ДАІ, але з часом були порізані на брухт. Під час процедури ліквідації все майно підприємства (майданчик для стоянки автомобілів, бокс-гараж, житловий вагончик) було оцінене експертами на суму майже чверть мільйона гривень.

 

Викупити майно підприємства за такою ціною вирішив колишній директор підприємства, який до останнього часу працював на посаді завідувача гаража та сторожа «М'ясомолтранс» і мав на підприємстві чималий борг із заробітної плати. Проте грошей, щоб викупити майно самотужки, йому бракувало, тож він залучив до цієї справи ще одного інвестора — свого брата-бізнесмена. Скориставшись порадою своєї знайомої, підприємливі брати звернулися за консультаціями з приводу викупу майна до відомої в місті юристки, яка пообіцяла їм у цьому посприяти.

 

Сприяння почалося з того, що господарський суд, який розглядав справу про банкрутство «М’ясомолтранс», погодив зміну арбітражного керуючого і призначив проводити ліквідацію підприємства 60-річну юристку. Вона підібрала собі помічника — працівника бухгалтерії, з яким разом працювала на одному з франківських підприємств і неодноразово вже проводила процедури банкрутства.

 

Підготовка до прилюдних біржових торгів зайняла більше року. За цей час ліквідатор підприємства для погашення наявної кредиторської заборгованості через підставних осіб оформила фіктивні договори позики для ВАТ «М'ясомолтранс», одночасно проводилися фіктивні збори підприємства, на яких приймалися необхідні для оборудки рішення. Навесні 2009 року було укладено договір про реалізацію майна підприємства на Універсальній товарній біржі, а на початку серпня торги відбулися. Як і було домовлено, на торгах переміг старший із братів, який вніс чверть мільйона гривень для викупу майна підприємства. Щоправда, ліквідатор підприємства попередила: для того, щоб стати власником, доведеться доплатити ще 500 тисяч гривень готівкою.

 

«Щоб набути права власності, переможець торгів мав оформити ще ряд документів, зокрема підписати з ліквідатором підприємства акт прийому-передачі майна, — розповів слідчий з особливо важливих справ прокуратури Івано-Франківської області Володимир Вороняк. — Якщо б цього не було зроблено у відведений законом термін, то торги були б визнані недійсними, він втратив би і майно, і заплачену за участь у торгах заставу. Тому переможець торгів був вимушений заплатити тих півмільйона гривень. Але попередньо він повідомив правоохоронців про те, що у нього вимагають хабар».

 

Затримання жінки-юриста та її помічника-бухгалтера відбулося на підприємстві, де вони обоє працювали. Операція була здійснена під час перерахунку купюр: щоб порахувати півмільйона гривень учасникам оборудки довелося витратити близько двох годин.

 

Під час судового процесу підсудна свою вину не визнавала на відміну від свого помічника, який визнав вину частково. Однак суд визнав докази вини достатніми і засудив ліквідатора підприємства до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Її помічник-бухгалтер отримав умовне покарання: 3,5 роки позбавлення волі з іспитовим терміном 3 роки, пише «Галицький кореспондент».


02.09.2011 2297 1
Коментарі (1)

x-vam 2011.09.03, 08:26
Ну брати молодцi , оборудку провернули , й грошi зекономили. Але чи будуть спати спокiйно?
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1058
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2443
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2068
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2108
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6411 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2404 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

271

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1092

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1131

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1336
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

215
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

550
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2010
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26451
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

510
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10413 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7951
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

494
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

354
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

509
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

581
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1526