З Прикарпаття на передову медбатальйону "Госпітальєри" передали позашляхових

 

 

До відправлення на передову у Калуші готова чергова машина, отримана від Асоціації українців в Іспанії. Наразі позашляховик пройшов техогляд, із ним попрацювали фахівці і він готовий до відправлення.

 
 
На передовій він дістанеться медикам із "Правого сектора".
 
 

Як повідомив ”Вікнам” активіст Громадського координаційного центру Калущини Степан Курник, це — вже п’ятий автомобіль, переданий калушанам із Іспанії.

 

— Ми отримали його зовсім недавно від Асоціації українців з міста Гіссона. У Калуші вже традиційно автомобіль трохи підремонтували, замінили деякі деталі. Наразі позашляховик готовий до відправлення. Залишилося його хіба що навантажити продуктами та речами для військових, — зазначив Степан Курник.

 

Автомобіль планують передати бійціям “Правого сектора”, точніше — медичному батальйону “Госпітальєри”, який працює безпосередньо на передовій.

 

Медик-доброволець цього батальйону Михайло Адамчак розповів “Вікнам”, що позашляховик — дизельний, потужний, високий і дуже потрібен на передовій.

 

— Наразі машина ще у Калуші, але сьогодні-завтра ми її заберемо і одразу ж відправимо у зону АТО, — розповідає доброволець. — Її головна функція — вивіз поранених з передової, особливо з місць, куди інші реанімобілі та автобуси не зможуть дістатися через погані дороги чи інші труднощі. Машина повнопривідна, потужна і особливого переобладнання не потребує. Можливо, але це рішення ми вже прийматимо на місці,  їй дороблять додатковий захист зверху. Адже наші військові і медики у тому числі нерідко порапляють під обстріл.

 

За словами Михайла Адамчака, загалом машини на передовій зношуються доволі швидко, тому автопарк “Госпітальєрам” доводиться поповнювати регулярно. Разом із тим ці ж машини рятують чимало життів.

 

— Позашляховик нам дуже потрібен. Адже одна наша машина на передовй потрапила під танк, в іншу — влучила міна. Ще одна машина була пошкоджена після зіткнення із представниками місії ОБСЄ, — розповів медик-доброволець.

 

Перш ніж автомобіль із Калуша потрапить у зону бойових дій, йому доведеться подолати майже півтори тисячі кілометрів. В грошовому еквіваленті це приблизно 3500 гривень. Тож, Михайло Адамчак звертається до небайдужих людей із проханням допомогти оперативно зібрати цю суму.

 

Крім того, військові будуть вдячні за будь-які смаколики, для яких завжди знайдеться місце у багажнику.


22.04.2015 383 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1313
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2610
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2154
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2226
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6683 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2501 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

394

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1203

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1333

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1469
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

330
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

201
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

623
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

106
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26562
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

588
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10510 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

110
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

135
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

446
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

596
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

660