З початку навчального року чотири навчальні заклади міста можуть перейти на двозмінну систему навчання

 

/data/blog/53408/1f31693fd227fd8487716c8a5a8635b2.jpg

 

Цього року, зважаючи на рекомендаційні листи Міністерства освіти і науки, навчальні заклади України мали би повністю перейти на навчання у першу зміну.

 

Втім, такі плани оптимізації аж ніяк не входять у потреби навчального процесу нашого міста. Ба, навіть навпаки, з нового навчального року можливе збільшення кількості класів, котрі будуть займатися у другу зміну. Ми вирішили з’ясувати, чи насправді доцільно запроваджувати навчання у дві зміни і чи є така нагальна потреба, пише ЗК.

 

Початок червня – традиційна для шкільництва пора підбиття підсумків минулого навчального року і одночасно підготовки до прийдешнього. Хоча до 1 вересня ще цілих три місяці, педагогам вже зараз доводиться братися за підготовку навчального процесу. Чимало клопотів керівникам навчальних закладів, у першу чергу, завдають потенційні школярі. Станом на 1 червня ще достеменно не відомо, скільки малят цьогоріч вперше сяде за шкільні парти. Про остаточну цифру можна буде говорити тільки орієнтовно 5 вересня, коли все внормується, переконують в міському управлінні освіти і науки.

 

«За плановою мережею, у наступному навчальному році ми очікуємо набрати 107 класів першокласників, в яких мало би навчатися 2826 учнів, – зачитує цифри начальник міського управління освіти і науки Наталя Микула. – Порівняно із минулим навчальним роком кількість учнів у місті має збільшитися на 1407, а це відповідно означає, що додатково створюються 39 класів».

 

Відзначають, що впродовж останніх декількох років значними темпами зростає мережа учнів 1-4-х класів. Протягом двох останніх років дітей молодших класів у місті є понад 10 тисяч. Такий помітний стабільний темп зростання кількості школярів, звичайно, і є однією із явних причин двозмінного режиму навчання.

 


За прогнозами, одразу чотири навчальні заклади міста перейдуть на навчання у дві зміни. Це стосується тих шкіл, котрі, на думку начальника управління освіти і науки, користуються більшим попитом серед батьків та учнів. Не останню роль тут відіграє і так званий рейтинг шкіл міста.

 

«Певний відсоток цієї проблеми прораховується у популярності школи. Можливо, це і рейтинг школи. Усе залежить від кількості учнів. Якщо би сьогодні батьки захотіли, щоби їх дитина навчалася в першу зміну, то ми пропонуємо вибір іншої школи в межах освітнього округу», – зауважує Наталя Микула.

 

Сьогодні, за даними управління освіти і науки, в місті у дві зміни навчаються 9 шкіл. Це в основному ті навчальні заклади, в котрих кількість учнів переважає тисячу.

 

«Найбільше у другу зміну навчається учнів у школі №22, №18, №11, №10. Це школи-гіганти», – наголошує керівник освіти міста. У той же час Наталя Петрівна зауважує, що минулого року одну школу (№1 – авт.) вдалося перевести на однозмінне навчання, а три навчальні заклади вберегти від двозмінки.

 

В управлінні освіти переконують, що тільки вміле формування навчального розкладу сприяє тому, аби школа не перевантажувалася і не переходила у дві зміни. Як приклад, Наталя Микула, називає одразу три школи – №15, №25 і №21. Усі вони ще торік стояли на межі двох змін. Але після ретельного перегляду навчальних планів та коригування розкладу змогли вкластися в одну зміну.

 

Втім, навчені гірким досвідом, керівники уже тепер переконують, що цьогоріч наплив першокласників зберігає всі шанси для переходу у двозмінне навчання.

 


До речі, і психологи, і лікарі переконують, що саме навчання у першу зміну є ефективним, оскільки організм звикає до такого нормального режиму дня, а після обіду дітям важче сприймати навчальний матеріал.

 

«Ми передбачаємо, що, можливо, буде підзмінка. То буде не повноцінна друга зміна, а часткове накладання першої і другої», – зауважує пані Микула.

 

Оскільки у місті немає можливості збудувати хоча б ще одну школу, то доводиться проводити оптимізацію вже існуючих навчальних закладів. Для прикладу, наступного навчального року у 22-й школі буде одразу шість перших класів.

 

«Попит попитом, але ми не можемо відкрити навчання у три зміни у тій школі, котра в місті популярна. Часто доводиться коригувати бажання батьків віддати дитину в ту чи іншу школу», – наголошує очільниця міськвиконкому.

 


Наталя Микула переконує, що у батьків є можливість переводити своїх дітей із однієї школи в іншу, якщо ті не згідні на другу зміну.

 

У другу зміну може навчатися якась окремо взята паралель. Попри усі навантаження, це можуть бути учні 4-7-х класів.

 

Директор ЗОШ №15 Василь Бойчук наголошує, що батьки мають право вибору навчального закладу для своєї дитини, а у випадку із великим напливом заяв вони ще й наполягають на бажанні віддати свою дитину саме в цю школу. У результаті тут змушені будуть вже у вересні розпочинати навчання для першої зміни о восьмій годині ранку, а друга зміна (починаючи з 4-го класу) вчитиметься з 11.20.

 

«Такого великого напливу заяв до першого класу в нас ще не було. Зараз фактично можна говорити про те, що ми насправді будемо переходити на двозмінне навчання, оскільки наша школа розрахована тільки на 800 учнів. Якщо буде чотири перші класи, то ми перейдемо цей рубіж, іншого виходу у нас нема», – запевняє Василь Бойчук.

 

У школі кажуть, що вже є понад 100 заяв із медичними довідками, а це означає остаточне рішення батьків про навчання їхнього чада саме в цьому навчальному закладі. «Цього не було б, якби не приплив дітей з інших мікрорайонів», – наголошує директор школи. Не зовсім тішить його й те, що в умовах ущільнення класів збільшуються ризики травматизму та погіршуються санітарні умови.


05.06.2014 482 0
Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10798 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1790
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1688
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2701
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4546
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3186

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

268

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1005

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1407

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1292
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1669
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1469
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1188
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

552
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

628
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1827
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1969 8
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20327
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

304
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

656 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

695
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1038