З дому люди працюють довше, ніж з офісу до пандемії: дослідження

Співробітники, яких через пандемію перевели на дистанційну роботу, працюють з дому на дві години довше, ніж в офісі.

І мають більше навантаження, аніж це було до COVID-19, пише УП.Життя.

Такі висновки із власного дослідження зробила компанія NordVPN Teams, яка спеціалізується на підтримці бізнесу. 

Компанія проаналізувала дані зі своїх серверів, як приватні ділові мережі використовуються працівниками віддалено. 

В середньому в день працівники за своїм комп'ютером працюють на дві години довше, ніж це було до корона-кризи. 

В аналізі брали участь працівники з Великої Британії, Австрії, Канади, США, Нідерландів. 

Так, середньостатистичний британець, який працює у себе вдома, збільшив свій робочий графік на 25% і виходить з системи близько 20:00. 

Інше дослідження провели аналітики The Guardian та Wildgoose, що займаються консультуванням з роботи в команді. За словами 44% найманих робітників  Великої Британії, за останній рік від них очікують виконання більшого обсягу роботи, йдеться у висновках. 

Опитування також показало, що працівники, які працюють на дому, роблять коротші обідні перерви, працюють попри хворобу, та все більше робітників заявляють, що "працюють завжди", оскільки розмежування між робочим та вільним часом стирається.

При цьому працівників спитали, щоби вони хотіли, щоб зробила компанія задля подолання вигорання та стресу на роботі. 55% з них відповіли, що було б достатньо, якби роботодавець підтримував спілкування і висловлював сподівання щодо результату роботи тільки в межах робочого часу.  

При цьому на труднощі натрапляють також власники компаній: двоє з п'яти заявили, що страждали депресією, занепокоєнням та виснаженням за останній рік.

Дані NordVPN, вперше опубліковані Bloomberg, показують, що у січні 2021  працівники Великої Британії та США працювали 11 годин на день. 

Для порівняння, у березні 2020 у Великій Британії робочий день тривав 9 годин, а в США 8.

Так само збільшили кількість робочих годин в інтернеті канадці – з дев'яти до одинадцяти годин на день. 

Тенденція до зменшення робочого дня після початку пандемії спостерігається тільки в Данії, Бельгії та Іспанії. 

В Україні не проводилося масштабного дослідження щодо тривалості робочого дня для українців, які перейшли на роботу в home-офіс. 

Однак, в дослідженні компаній YouScan і Ipsos  про ставлення українців до віддаленої роботи, 58% опитаних респондентів заявили, що вони негативно сприймають роботу з дому. 

Опитування проводилося серед жителів України з січня по вересень 2020 року. 

Негативними наслідками дистанційної роботи українці називають: зниження продуктивності, складності через побутові чинники, овертайми.

Але серед переваг українці бачать: вільний графік, зниження ризику захворювання та можливість працювати з будь-якого місця.

"У деяких європейських країнах робочий час роботи в інтернеті стабілізувався, оскільки деякі працівники мали можливість повернутися до офісу в якомусь форматі", – йдеться у висновках дослідження NordVPN. 

Дані також не показали значне зменшення використання віртуальних бізнес мереж в обідній час. За твердженням аналітиків, це має означати, що під час віддаленої роботи перерва на обід стала коротшою. 

"Те, що ми всі звикли до роботи вдома, оскільки пандемія триває, не означає, що це перестало створювати нам величезні проблеми в підтримці правильного балансу між роботою та життям, – каже керуючий директор Wildgoose Джонні Едсер, - Зі збільшенням робочого навантаження та тривожною тенденцією роботи навіть попри хворобу, робоче місце для людей стає дедалі розмитішим поняттям. Водночас, це надзвичайно важливо, щоби життя і робота залишалися відмінними одне від одного".

Співзасновниця компанії Timewise, що надає консультації з організації гнучкої роботи, Емма Стюарт пояснює: 

"Робочий день ризикує втратити свої бар'єри, і це буде мати реальний вплив на психічне здоров'я та добробут". 

У третьому опитуванні, цього разу для фрілансерів, яке провів веб-сайт з питань набору персоналу Worksome, було виявлено, що і ті, хто працює сам на себе, мають довший робочий день під час корона-кризи. 

Виконавчий директор Worksome Мортен Петерсен сказав, що для багатьох людей "вимкнення "робочого режиму", коли працювати і жити доводиться в одному будинку, квартирі чи навіть кімнаті, стало надзвичайно важким.

"Спокуса відповісти на електронні листи до пізньої ночі стала ще більшою", – підкреслив він.

"Якщо в офісі є час початку і кінця, якого ми зазвичай дотримуємося, то вдома якщо ви зайняті, ви не помічаєте часу і у вас немає колег, щоб нагадати вам про повернення додому. Оскільки ми не можемо бачитися з друзями або відвідувати тренажерний зал, немає жодних стимулів для того, щоб піти. Усі мої заняття фізичними вправами та соціальні заходи проводяться в Zoom, тому мені не потрібно виїжджати о 17:30, щоб туди потрапити, тому продовжувати працювати дуже природно", – каже директорка відділу зв'язків з громадськістю Кері-Джейн Хеклінг


05.02.2021 20618
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

806
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11339 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1965
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1852
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2853
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4742

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

498

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1144

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1657

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1405
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1798
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1618
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8857
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

700
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

779
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1966
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

943
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

444
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

352 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

785 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

827