З чим Франківськ їде на львівський Форум видавців

 

 

Традиційно перенасичена подіями програма відкриє двері для гостей 9-го і закриє 14-го вересня. Цього року головною темою буде «Культура vs. Пропаганда». З нововведень Форуму – тематичні майданчики, як-от «Чоловічий клуб», «Жіноча тема», «Історична правда», «Кулінарія». Як готується до події Франківськ і з чим збирається підкорювати Форум?


Згідно програми Форуму, Івано-Франківськ представлятимуть видавництва «Медіасон», «Мантикора», «Лілея-НВ» і літературна агенція «Дискурсус», заснована в селі Брустури Косівського району. Серед прикарпатських авторів можна буде побачити Степана Процюка, Христину Козловську, Галину Петросаняк, Богдана Ославського, Василя Карп’юка, Юрія Андруховича, Володимира Єшкілєва та інших, пише UFRA.


Однак видавництво «Медіасон» повідомило, що цього разу пропускає Форум через підготовку художніх книг Л. Раббарта, на якому спеціалізується. Видавництво «Мантикора» готується до презентації книги-фотоісторії Станиславова часів Першої світової війни «Велика війна у маленькому місті» та збірки оповідань «Дзеркало». Володимир Єшкілєв, один із засновників видавництва, також братиме участь у презентаціях серії «Добрих історій» харківського видавництва «Фоліо» та новинок фантастики від літературного об’єднання «Зоряна фортеця».


«Лілея-НВ» у 2015 року започаткувала дві серії книг – «Майстри української прози» та «Схід-Захід». У першій вийшли книжки класиків Василя Стефаника та Івана Франка та сучасників – Юрія Андруховича і Тараса Прохаська. «Схід-Захід» – це поєднання двох авторів різних жанрів, один зі Сходу, а один із Заходу України, але зі схожою тематикою. Вже вийшло дві такі книги: Тарас Прохасько «Всі його фільми» та Олег Коцарев «Плавні річки» і Сергій Жадан «Коли спаде спека» та Мірек Боднар «Бриколаж». «Ми чотири роки не брали участь у Форумі, тому цього року їдемо у розвідку, а наступного вже готуватимемо заходи», – коментують у видавництві.


Літературна агенція «Дискурсус» буде «віддуватись» цього року за всіх. Вона має новинки й організовує на Форумі дев’ять заходів за участю авторів та перекладачів. Відбудуться презентації таких книг, як «Крим по-українськи» (збірка текстів переможців конкурсу новели від «Газети по-українськи»), роман Олега Криштопи «Жах на вулиці в'язнів», роман Степана Процюка «Під крилами великої Матері», п’єси Павла Ар'є «Баба Пріся та інші герої», видані цього року. Дебютною буде подорожня проза Богдана Ославського «Льонтом. Дороги і люди».


Цей рік був багатим і на перекладну прозу від Івана Непокори (Том Стоппард, Мюріел Спарк, Семюел Беккет), перформативні читання якої відбудуться під його кураторством. Калуські поетки (Оленка Бараненко, Ірина Червінська), учасниці збірки «Нас. Троє», що вийшла цього року у ЛА «Дискурсус», візьмуть участь у читаннях Літературної школи.


«Дискурсус» виведе в світ і гарячі новинки. Це «Мовна шизофренія» Юрія Шевчука, «Послання любови» Андрея Шептицького та збірка інтерв’ю з Тарасом Прохаськом «Радість контакту».


Співзасновник ЛА «Дискурсус» письменник Василь Карп’юк також є учасником Форуму: «Цього року, на відміну від попередніх, я не ініціював жодного заходу. Проте, в кількох таки беру участь. Всі вони досить різні за змістом. Перший – презентація літературного путівника Україною «Їздець», де я один з авторів. Далі зовсім не літературна, а менеджерська дискусія «Фандрайзинг в літературних проектах». Третій захід важливий для мене не лише в літературному плані, а й людському – «Пісні – Лишезі!». Це присвята поету, який відійшов менше року тому, і якого ми дуже любимо. І остання презентація – це представлення моєї дитячої книжки «За руку з черепахою». І думається, нарешті я почуватимуся на Форумі органічно. Не буде невстигання й перечитування прочитаного кілька годин тому, а всього потрохи, і в міру».


На цьому активність франківців не завершується. Юрій Андрухович спільно із польським гуртом «Karbido» братимуть участь у заході Форуму, що найбільше інтригує – в «Довгій ночі поезії і музики» зі своїм театрально-джазовим перформансом в межах туру Україною на підтримку нового альбому «Atalas Estremo». «Наш «Atalas Estremo» абсолютно насичений громадянськими мотивами, політичною тематикою, але це все подається інакше – не в лоб, не прямолінійно», – ділиться інформацією про проект Андрухович.


09.09.2015 474 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

463
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1558
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1602
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1588
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5532
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8092 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

843

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1547

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2312

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2321
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

460
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2482
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3876
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2118
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

430
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2350
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3365
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25915 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

745
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

974 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

684
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2256 6