Втрачена мрія

Вже двадцять один рік української державності. Як ми мріяли про неї, як ми боролися за неї. Всі, тоді щасливі, стояли на порозі державності. Серце трепетом билося коли над Міською ратушею замайорів жовто-блакитний прапор. Сльози котилися по щоках. «Ось вона перемога, імперії більше немає, віднині ми заживемо щасливо в своїй державі», - щиро вірячи в це ми говорили один одному, тримаючи в руках агітки в яких Україна, за потенціалом, порівнювалася із Францією. А цифра в 25%, всього виробничого продукту імперії, який належить Україні, просто вражала наші щирі думки. «З таким потенціалом ми дуже швидко зможемо подолати незначні кризові явища і стати повноправним членом світового співтовариства», - знову ми переконували один одного. Переконували і вірили. Більше того, ми мріяли, що за пару років Україна увійде в першу двадцятку країн світових лідерів. Та що там двадцятка, наше місце у першій вісімці.

Ось такими ми були тоді мрійниками, а що сталося насправді? З нас зробили дурнів і поставили на поріг державності, але вже біля інших дверей. Біля дверей над якими написано «Вихід». Сльози знову котяться по щоках, але тепер ми плачемо не від радості, а за втраченою мрією, за сплюндрованою державою, за мовою яку знищують у нас на очах, за майбутнім, яке забирають у наших дітей, за гідністю, якої виявляється, не потрібно простому українцеві. Плачемо, бідкаємося, але продовжуємо чекати свого месію, який обов’язково має прийти і все змінити на краще. Знову в те віримо та глибоко в душі боїмося, що як і раніше нас обмануть, як обманювали з року в рік, від виборів до виборів.

Адже замість месії знову можуть прийти брехливі пророки і тоді не буде нам місця в своїй хаті. А тушковані запроданці гречкосії, вже ходять від хати до хати з пропозицією продати майбутнє наших дітей за кілограм тухлої гречки, як диявол ходить і просить продати йому людську душу.

І люди стоять на роздоріжжі і думають: «Продати  чи не продати?», «Чи варто переступати той останні поріг, за яким ніщо?». І тут хочеться кричати, волати, рвати на собі волосся: «Люди добрі, зупиніться, адже там за порогом справді нічого немає, ні держави, ні мови, ні України! Зупиніться, не продайте свою свободу, бо завтра вже не буде чого продавати».

Цих зайд і запроданців слід зупинити вже сьогодні, бо завтра може бути пізно. Коли вони прийдуть до Вас і простягнуть вкрадену у Вас же подачку, щоб сторицею потім знову всіх пограбувати і ошукати, подивіться кожному в очі і впізнайте там змія підступного, вурдалаку, перевертня який не має нічого святого за душею.

Але знову бере сумнів: «Чи почують? Чи побачать? Чи зрозуміють? Чи зупинять? Не знаю!!!».

Двадцять перший рік державності і нові вибори, як останні. Можливо без вибору, лиш в мізках натужно пульсує: «бути чи не бути?». Класичне питання, а от чи класичною буде відповідь, залежить лише від нас.


04.10.2012 Ігор Макарук 1378 1
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1176
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2505
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2102
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2155
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6513 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2443 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

326

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1133

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1268

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1385
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

263
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

577
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2052
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26502
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

542
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10449 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7999
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

526
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

389
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

536
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

612
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1564