Встановлено новий рекорд швидкості бездротової передачі даних - 100 гігабіт в секунду

 

Установлен новый рекорд по скорости беспроводной передачи данных - 100 гигабит в секунду



Дослідники з Технологічного інституту Карлсруе (Karlsruhe Institute of Technology, KIT), Німеччина, працюючи над вирішенням проблеми розширення покриття існуючих кабельних і оптоволоконних комунікаційних мереж, які займаються розробкою нових високошвидкісних систем бездротового зв'язку. Застосування таких систем більш вигідно з економічної точки зору за розширення зони покриття як у сільській місцевості, так і в середовищі великих міст. В останньому випуску журналу Nature Photonics Magazine німецькі дослідники опублікували статтю, яка описує їх саме останнє досягнення в області бездротового зв'язку - технологію, що дозволяє отримати рекордну швидкість передачі інформації, яка становить близько 100 гігабіт на секунду.



Під час експерименту вчені досягли рекордної швидкості передачі інформації на дослідній установці, розташованої в стінах лабораторії. Установка працювала на несучій частоті 237.5 Гігагерц, а відстань між приймачем і передавачем, при якому зв'язок трималася на нормальному рівні, становило всього 20 метрів. Слід зауважити, що в своїх попередніх експериментах цій же групі дослідників вдалося досягти показника швидкості передачі інформації в 40 гігабіт на секунду на відстані більше 1 кілометра.



Отримання рекордної швидкості передачі стало можливим завдяки застосуванню декількох нововведень та інноваційних рішень. По-перше, усі високочастотні тракти приймачів і передавачів системи бездротового зв'язку були виконані у вигляді єдиних електронних чіпів з високим рівнем інтеграції. По-друге, на відміну від попередніх експериментів, де для управління передавачем використовувався електронний метод, в новому обладнанні був використаний фотонний метод управління передавачем і зчитування інформації, прийнятої приймачем.



"Наш поточний проект і, можливо, всі майбутні проекти високошвидкісних бездротових комунікаційних систем, є синтезом технологій широкосмугового радіозв'язку та оптоволоконних систем" - розповідає Інгмар Каллфэсс (Ingmar Kallfass), професор KIT і координатор проекту під назвою Millilink.



"У сільських районах і в середовищі великих міст, де прокладання оптоволоконних комунікаційних кабелів є справою складним, дорогим і, в більшості випадків, економічно невигідним, використання бездротових комунікацій є єдиною доступною альтернативою. Але такі технології можуть забезпечити підтримку не тільки магістральних каналів, ми розглядаємо їх в якості одного з варіантів підключення кінцевих споживачів, які, маючи швидкості близько 100 гігабіт на секунду, отримають можливість передавати або приймати обсяг даних одного Blu-Ray - або п'яти DVD-дисків всього за дві секунди часу".

 

Даний проект проводиться в рамках європейської програми Millilink, сума реалізації якої становить 3 мільйони доларів. І, слід зазначити, що досягти рекордного показника швидкості передачі інформації вдалося з використання тільки одного потоку даних, що займає певну смугу несучої частоти. Використання мультиплексування декількох потоків даних, рознесених по різних несучих частотах, дозволить збільшити загальну ширину смуги пропускання і, як наслідок, підняти швидкість передачі інформації у декілька разів.

 

cn.ua


23.10.2013 1189 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1005
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2410
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2054
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2086
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6337 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2380 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

245

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1069

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1052

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1318
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

194
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

535
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1992
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26435
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

491
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10395 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7935
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

480
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

339
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

486
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

564
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1508