агенція новин

Встановлено новий рекорд швидкості бездротової передачі даних - 100 гігабіт в секунду

 

Установлен новый рекорд по скорости беспроводной передачи данных - 100 гигабит в секундуДослідники з Технологічного інституту Карлсруе (Karlsruhe Institute of Technology, KIT), Німеччина, працюючи над вирішенням проблеми розширення покриття існуючих кабельних і оптоволоконних комунікаційних мереж, які займаються розробкою нових високошвидкісних систем бездротового зв'язку. Застосування таких систем більш вигідно з економічної точки зору за розширення зони покриття як у сільській місцевості, так і в середовищі великих міст. В останньому випуску журналу Nature Photonics Magazine німецькі дослідники опублікували статтю, яка описує їх саме останнє досягнення в області бездротового зв'язку - технологію, що дозволяє отримати рекордну швидкість передачі інформації, яка становить близько 100 гігабіт на секунду.Під час експерименту вчені досягли рекордної швидкості передачі інформації на дослідній установці, розташованої в стінах лабораторії. Установка працювала на несучій частоті 237.5 Гігагерц, а відстань між приймачем і передавачем, при якому зв'язок трималася на нормальному рівні, становило всього 20 метрів. Слід зауважити, що в своїх попередніх експериментах цій же групі дослідників вдалося досягти показника швидкості передачі інформації в 40 гігабіт на секунду на відстані більше 1 кілометра.Отримання рекордної швидкості передачі стало можливим завдяки застосуванню декількох нововведень та інноваційних рішень. По-перше, усі високочастотні тракти приймачів і передавачів системи бездротового зв'язку були виконані у вигляді єдиних електронних чіпів з високим рівнем інтеграції. По-друге, на відміну від попередніх експериментів, де для управління передавачем використовувався електронний метод, в новому обладнанні був використаний фотонний метод управління передавачем і зчитування інформації, прийнятої приймачем."Наш поточний проект і, можливо, всі майбутні проекти високошвидкісних бездротових комунікаційних систем, є синтезом технологій широкосмугового радіозв'язку та оптоволоконних систем" - розповідає Інгмар Каллфэсс (Ingmar Kallfass), професор KIT і координатор проекту під назвою Millilink."У сільських районах і в середовищі великих міст, де прокладання оптоволоконних комунікаційних кабелів є справою складним, дорогим і, в більшості випадків, економічно невигідним, використання бездротових комунікацій є єдиною доступною альтернативою. Але такі технології можуть забезпечити підтримку не тільки магістральних каналів, ми розглядаємо їх в якості одного з варіантів підключення кінцевих споживачів, які, маючи швидкості близько 100 гігабіт на секунду, отримають можливість передавати або приймати обсяг даних одного Blu-Ray - або п'яти DVD-дисків всього за дві секунди часу".

 

Даний проект проводиться в рамках європейської програми Millilink, сума реалізації якої становить 3 мільйони доларів. І, слід зазначити, що досягти рекордного показника швидкості передачі інформації вдалося з використання тільки одного потоку даних, що займає певну смугу несучої частоти. Використання мультиплексування декількох потоків даних, рознесених по різних несучих частотах, дозволить збільшити загальну ширину смуги пропускання і, як наслідок, підняти швидкість передачі інформації у декілька разів.

 

cn.ua

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


23.10.2013 527 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

20.09.2019
Лілія Горковенко

У свідомості сучасного українця сформувався стереотип поліцейського, що охороняє публічний порядок та займається профілактикою правопорушень. Проте успіх служіння суспільству – в єдності трьох складових: навчання, практики та науки.

1881 1
17.09.2019

Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

627
15.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1812
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

1431
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

968
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

5902 2

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

536

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

2336 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

840 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2697
19.09.2019

Відповідно до нової праці, геологічне утворення Велика Адрія свого часу було континентом завбільшки з Гренландію.

499
17.09.2019

Кілька днів тому у невеличкому селі Вітрова Балка, що знаходиться у Полтавській області, сільські мешканці зафільмували НЛО.

500
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

428 1
18.09.2019

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

248
18.09.2019

Більшість слів, які ми вимовляємо в повсякденному житті, впливають на наше майбутнє. Є слова, які притягують удачу, а є ті, які її відлякують.

586
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

1030
23.09.2019

Український фотограф Давид Дубницький зробив спокусливі фото жінок зі слов'янських країн.

8352
22.09.2019

Відома блогерка з Івано-Франківська Тетяна Кодзаєва отримала престижну нагороду на Milan Fashion Week 2019.

1824
21.09.2019

Прикарпатка скаржиться на зіпсуті продукти, які продають  в одному із супермаркетів області.

1333 2
20.09.2019

У селищі Більшівці історики натрапили на нові докази радянського терору — масове поховання закатованих українців.

5669 3