Всеперемагаюча унітазність

 

 

«Ось моя нова любов – сир!», потім:  «Їш, пий, жуй орбіт! Дірол заряжає полуничною свіжістю! «Галинка» допоможе! Дерматологічно доведено, що…» - кричить телевізор. Поки я тягнусь за пультом, щоби перемикнути зомбоящик, він встигає запустити до моїх вух ще й особливо верескливу рекламу засобу для доглядання за шкірою. Нарешті я знаходжу канал, де грає якась музичка. Але ненадовго.


Музичка раптово обривається і все починається знов. Після футбольно-пивно-чіпсових гімнів екран зомбоящика окупує побутова хімія у всіх можливих формах та іпостасях. Ось йде батальйон товстих унітазних мікробів, яких безжально змиває миючий засіб. Ось хтось миється пречудовим шампунем і посміхався на всі тридцять три зуби. Ось «Сніжна панда» гарантує вам ніжний доторк до вашої задниці. А потім виявляється, що слуховий апарат підсилює навколишнє матючиння аж до 50 децибел. Й не менш приємно стричить з вуха. Все – унітаз, зуби і вухо – показується з таким пієтетом, котрим в радянські часи супроводжували лише промови генерального секретаря ЦК КПРС. Проблеми гігієни тихо й непомітно зайняли місце проблеми побудови комунізму. А враховуючи, що навчитися користуватись рулоном «Сніжної панди» набагато легше, аніж побудувати безкласове суспільство, робимо висновок – щастя стало ближчим, щастя стало доступнішим.


В ЗМІ панує побутовий натуралізм. Щоразу більшу частину свого екранного існування герої серіалів проводять у ванних кімнатах сидячи на унітазах, сидячи біля унітазів, встаючи з унітазів і прямуючи до унітазів. Щоправда, сам процес витікання-витискання фекалій нам ще не демонструють. Але високоестетичний процес блювання вже майже легалізовано. Одна із серій «Доктора Хауса», як памя’тається, була «присвячена» поверненню напівперетравленої їжі через рот. У позитивних персонажів, як мені здалося, колір блювотини був жовтуватим, у персонажів із невизначеним статусом – зеленкуватим. Це випадково, чи варто підозрювати приховане зомбування? Може таємна світова «матриця» вже потроху готує розподіл гомо сапієнсів на нові касти: жовтоблювотних і зеленоблювотних? Слава глобальній мегабулімії! Ми схуднемо і збережемо більшість нижніх клапанів від зайвих напружень.


Коли усе це почалось? Кажуть, що так звана «реабілітація тілесності» стала модною в розвинутих країнах у сімдесятих. Промоутерами цього процесу, зрозуміло, виступили не митці і не філософи, а компанії, що виробляють засоби гігієни та обладнання для ванних кімнат. Їм було потрібно актуалізувати телерекламу. Одночасно, почався «естетичний наступ» унітазів в ігровому та «високочолому» телевізійному продукті. Врешті-решт філософи запитали: а чи є, взагалі, якась різниця між високочолим творчим продуктом і простою кічухою. Посполиті подивилися в телевізор, побачили і там і там унітази і розгублено відповіли: «Нема!» Окремі естети мають іншу думку. Але в цих окремих естетів рідко беруть інтерв’ю. Тому вони зі своєю окремою думкою сидять, скажімо так, навіть не на унітазі.


Тілесність реабілітована. Правила політкоректності тепер не забороняють шморкатися і пердіти в присутності салонної публіки. Деякі відсталі старпьори ще встидаються, але це – пережитки минулого. Чим вам не перемога реабілітованого тіла над нереабілітованим духом?


А між тим, незважаючи на всі зусилля «Сніжної панди», салонів краси, захисних гумок і чистих унітазів, ота наша тілесність невпинно занепадає, старіє і руйнується. Бо такою є властивість усього тілесного. Нетривке воно. І кожна реабілітація тілесного є реабілітацією нетривкого. Може у цьому теж є сенс? Адже нам колись проспівали, що треба триматися за ту невловиму мить, яка мешкає між минулим і майбутнім (есть только миг между прошлым и будущим!). Ми й тримаємося. Тільки раптом хтось може зробити маленьке відкриття, що замість тої оспіваної «миті» він тримається лише за накривку унітазу. Блискучого унітазу, ретельно вимитого популярним засобом і напахченого «брефом». І що ніякого іншого вищого сенсу цей унітаз не має. Себто, в нього є один прямий сенс: сідай на нього і роби свою справу. Один єдиний сенс. Як і у всієї тієї глобально реабілітованої тілесності.

 

 


10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1990
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1874
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1873
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5554 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2165 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1524

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

759

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

822

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1024

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1015
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1789
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3696
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10273
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26163
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10199 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7725
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

913
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

240
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

275
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

398
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1297
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

899