Все, що треба знати про електронний квиток, який впроваджують у Франківську

Місто за крок до переходу на транспортну картку. Вже зовсім скоро розраховуватися у комунальному транспорті доведеться е-квитком.

Найактуальніші запитання та відповіді на них ми зібрали тут.


1. Навіщо електронний квиток місту? Чому не можна їздити, як раніше?

Є декілька вагомих причин для впровадження електронної картки. Е-квиток дає можливість заощаджувати як кошти так і час для пасажирів, а для підприємства-перевізника оптимізовує економічну роботу.

По-перше, буде немала економія на паперових талонах – досі КП «ЕАТ» витрачало близько 500 тисяч гривень на рік лише на друк проїзних квитків.

По-друге, значно покращиться облік пасажирів, як платних так і пільгових, а також контроль за доходом перевізника.

По-третє, нова система оплати за проїзд повинна збільшити експлуатаційну швидкість комунального транспорту, бо значною мірою звільнить водіїв від функції обілечування пасажирів, дозволить здійснювати посадку і висадку пасажирів через всі двері.

По-четверте, оперативна інформація про перевезення пасажирів допоможе краще розуміти стан і проблеми міського комунального транспорту, збільшення та зменшення випуску одиниць на конкретні маршрути.


2. Скільки коштуватиме картка та її термін дії?

Орієнтовна ціна транспортної картки – 30 гривень, але всім пільговикам Івано-Франківської ОТГ, в т.ч. учням її видаватимуть безкоштовно. 

Термін дії картки 5 років. Проте, є картки з меншим терміном дії, наприклад деякі учнівські картки будуть діяти 4 роки, а для старшокласників 2 роки.


3. Як поповнити картку та як перевірити її баланс?

Картку можна буде поповнювати у вуличних терміналах, а також через інтернет на сайті galcard.if.ua. Баланс картки можна буде перевірити під час її валідації у транспорті, а також у персональному кабінеті на цьому ж сайті.


4. Де можна отримати пільгову транспортну картку?

 Реєстрація та видача електронних карток проводиться за адресами:

  1. вул. М. Грушевського, 29 (Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради) каб № 2;
  2. вул. Незалежності, 9 (Центр надання адміністративних послуг);
  3. вул. Галицька, 124а (Центр надання адміністративних послуг);
  4. вул. Івана Павла II, 4 (Центр надання адміністративних послуг);
  5. вул. Гетьмана Мазепи, 185 (Центр надання адміністративних послуг);
  6. вул. Ботанічна, 2 (КП «Івано-Франківськводоекотехпром»);
  7. вул. Хмельницького, 59а (ДМП «Івано-Франківськтепло–комуненерго);
  8. вул. Вовчинецька, 198 (Клуб Прометей» ЕАТ);
  9. вул. Тролейбусна, 40 (ЕАТ).

Пільговикам, які вже записувались на отримання пільгової картки раніше, її почнуть видавати протягом березня-квітня 2020 року.


5. Чи буде введено практику тижневий/місячний/річний проїзний?

Передбачається можливість використовувати картку в режимі тривалої дії, зокрема протягом 30 днів без обмеження кількості поїздок. Крім того, картка даватиме можливість здійснювати пересадку протягом 30 хвилин без додаткової оплати.


6. Який штраф передбачений при поїздці, за яку не заплатили?

Згідно з законодавством штраф становитиме 20-ти кратну вартість одноразового проїзду.


7. Коли картку зможуть купити не пільгові категорії населення? І де?

Картки планують з’явитись у продажі з початку березня 2020 року. Їх можна буде придбати у водіїв та кондукторів КП «ЕАТ». Також ведуться переговори, щодо продажу карток у кіосках преси та «Галичина табак».


8. Коли закінчиться видача карток пільговим категоріям населення?

Картки будуть видаватись постійно. Проте до червня 2020 року записатись на отримання картки можна за адресами вказаними раніше. З червня кількість таких пунктів суттєво зменшиться. Також слід врахувати, що орієнтовно з 1 червня безкоштовний проїзд без пільгової картки буде не можливим.


9. Для чого потрібна картка, якщо вже є документ, який дозволяє пільговий проїзд?

Дана картка не просто пластик. Це смарт-карта, яка всередині має багатофункціональний чіп. Завдяки цьому можна облікувати кількість пасажирів у комунальному транспорті. Крім того, на пільгових картках буде фотографія особи, якій надається така пільга, таким чином картка буде замінювати і посвідчення. Щоб здійснити поїздку треба буде ОБОВ’ЯЗКОВО прикласти картку до валідатора при кожному заході в транспортний засіб. Це треба робити навіть пільговикам.


 10. Чи передбачений проїзд для осіб, які супроводжують людей з інвалідністю та який механізм?

Так, якщо при подачі документів особа із інвалідністю вказала, що вона потребує супроводу, то її картка міститиме цю інформацію. Тож таку картку потрібно буде валідувати двічі в транспортному засобі. Окремих карток на супроводжуючих осіб ми не передбачали, оскільки це можуть бути різні люди, залежно від обставин.


11. Хто входить в пільгові категорії? Перелік.

Пільговий електронний квиток видається особам, які проживають на території Івано-Франківської ОТГ та  відповідно до законодавства України та рішень Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради мають право на пільговий проїзд в громадському комунальному транспорті:

  • Пенсіонери;
  • Учасники бойових дій/УБД (АТО, ООС);
  • Особи з інвалідністю;
  • Члени сімей загиблих військовослужбовців, працівників правоохоронних органів і т.д. );
  • Ліквідатори аварії на ЧАЕС (учасники, ліквідатори, члени сім’ї);
  • Діти багатодітних сімей;
  • Учні;
  • інші особи, зокрема по професійній ознаці, затверджені рішеннями виконавчого комітету. 

12. Чи буде знижка на проїзд для студентів?

Знижка на проїзд для студентів у розмірі 50% від вартості проїзду буде встановлена лише за наявності студентської транспортної картки. Таку картку студенти зможуть замовити та оплатити через інтернет на сайті galcard.if.ua


13. Чи буде можливість розрахунку готівкою? Якщо так, то як він зміниться і чи зміняться правила розрахунку?

Так, оплата готівкою буде можливою, проте лише у водія. Для тих, хто захоче оплачувати готівкою необхідно здійснювати посадку лише у передні двері. Ми також передбачили так званий «перехідний період», орієнтовно два місяці,  коли можна буде розраховуватись як електронною карткою, так і готівково. Проте після завершення цього етапу проїзд за готівку стане дорожчим.


14. Чи діятиме квиток в некомунальному транспорті?

Поки що мова йде тільки про проїзд у комунальному транспорті. Питання встановлення валідаторів та впровадження електронного квитка в приватному транспорті наразі опрацьовується. Але з часом це буде обов’язковою вимогою.


15. Чи зможуть користуватись електронним квитком (в тому числі пільговим) мешканці Івано-Франківської ОТГ?

Так, звичайно. Пільгові картки можуть замовити і жителі сіл, що приєднались до Івано-Франківської ОТГ, у своїх територіальних відділеннях ЦНАПу.


16. Як зможуть користуватись громадським транспортом гості міста? Для них передбачено готівковий розрахунок?

Гості міста зможуть розраховуватися готівкою у водія.


17. Чому картка оранжевого кольору, а не кольорів ЕАТ?

Оскільки транспортна картка в майбутньому буде дійсна не лише у комунальному транспорті, тому прив’язувати дизайн картки до одного перевізника не є зовсім правильним. Крім того, можливості даної картки з часом будуть розширені, тому картка «Галка» це окремий бренд, який має свій дизайн і свій логотип.

за матеріалами сайту міського голови


25.02.2020 6791
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739