Впісялись? (ФОТО)

 

2 гривні вимагала кругленька жіночка за можливість відвідати єдиний центральний громадський туалет в Івано-Франківську. Власником найпопулярнішої громадської вбиралні біля Вічевого майдану є франківське підприємство «За здоровий побут». 4 листопада центральний туалет закрила міська санітарно-епідеміологічна станція. «За здоровий побут» не такий вже й здровий?

 

Підприємство «За здоровий побут» орендує міську центральну вбиральню ще з початку 90-х. Кілька разів договір оренди переукладався. Останній раз переукладання договору відбулося на початку 2011 року. Згідно підписаного останнього договору оренди, підприємець зобов’язаний здійснити поліпшення умов – відремонтувати центральну вбиральню. Для цього «За здоровий побут» повинен підготувати всю необхідну документацію, затвердити кошторис майбутніх робіт і пройти розгляд на міськвиконкомі. Останній дає «добро» на ремонт. Проте досі відповідні документи для проведення ремонту не були зібрані та не погоджені міськвиконкомом. А вбиральня продовжувала працювати в антисанітарних умовах аж до 4 листопада.

 

«Я підписав постанову про закриття з четвертого листопада цього року так званої центральної вбиральні, яка розташовані в центрі місця поряд з Вічевим Майданом, – говорить головний державний санітарний лікар Івано-Франківська Микола Недоступ. - Поясню чому: цей туалет є комунальною власністю міста, але він зараз перебуває в оренді у приватної структуру, так от, ще чотири роки назад ми вже раз його закривали, та вони щось там підремонтували, підмалювали, і ми знову дозволили їх роботу. Пройшло чотири роки і нічого далі не зроблено, тому наші працівники оглянули приміщення і склали відповідний акт. Або цей орендатор приводить його в порядок, і ми дозволяємо відновити роботу, або його забирає фонд комунального майна. Якщо ми хочемо європейське місто, то у ньому все повинно відповідати цим стандартам».

 

Виявляється, міський туалет мав бути відремонтованим ще до 1 липня 2011 року – така умова договору оренди. «Коли продовжували договір оренди їх зобов’язали завершити ремонт орендованих приміщень. Вони мали би його завершити, тому що дійсно там умови жахливі» - пояснює керівник відділу оренди Фонду комунальної власності Ігор Гриненько.

 

Проте підготовлених документів досі немає, а тому немає і ремонту. «Документом спотикання» став дефектний акт. Його повинен погодити балансоутримувач. Балансоутримувачем приміщення, в якому розміщений центральний туалет, є комунальне підприємство «ДРЕУ». Керівник «ДРЕУ» Володимир Юсипів із впевненістю заявив, що жодних дефектних актів від підприємства «За здоровий побут» не отримував. «Дефектних актів в нас не було. Я його не бачив по-крайній мірі» - запевняє Юсипів. Проте у Фонді комунальної власності говорять що дефектний акт є, а «ДРЕУ» його не хоче погоджувати.

 

У Фонді комунальної власності Івано-Франківська розповіли ще про такі деякі пункти договру оренди, укладений між підприємством «За здоровий побут» та міською владою, про які більшість іванофранківців і не здогадуються. Виявляється, центральна міська вбиральня зобов’язана безкоштовно обслуговувати іванофранківців на державні свята: День незалежності, День Конституції, День міста та в найбільші релігійні свята. А в будні дні не мусять платити громадяни пільгових категорій.

 

«Якщо би до нас поступили якісь заявки, що хтось когось неналежним чином обслуговує, то певні дії щодо розірвання договору будуть здійсненні. Оренду вони платять справно, заборгованості в них немає. Але ремонт вони повинні виконати. Раз вони нічого не роблять – будемо розривати» - говорить керівник відділу оренди Фонду комунальної власності Ігор Гриненько.

 

Орендодавець приміщення центральною міської вбиральні – Івано-Франківський міськвиконком. В разі невиконання умов договору він і вирішуватиме питання про дострокове розірвання договору оренди. Проте припинення договору можливе або із згоди обох сторін (МВК і «За здоровий побут»), або через суд. Кінцевий термін оренди – кінець 2012 року.

 

Колись влада Івано-Франківська роздала всі комуналні вбиральні в оренду приватним структурам, які надалі ними опікувалися. «Свого часу всі громадські туалети були здані в оренду, такий йшов процес. В парку воїнів-інтернаціоналістів фонд комунального майна також передав в оренду туалети» - пояснює заступник міського голови Івано-Франківська з питань житлово-комунального господарства Микола Саєвич.

 

Проте чиновники запевняють, що працюють над цим питанням. «Підходить до завершення відновлення туалету, який колись був на вулиці Галицькій - це біля магазину «1000 дрібниць». Зараз там вирі новий комплекс. Там в підвалі власник який взяв і тримав його в оренді, повинен ті підвальні приміщення передати до кінця року на баланс міста. Там буде громадська вбиральня. Скоріше всього, буде вона належати департаменту житлово-комунального господарства, - говорить Миколи Саєвич. - Знаємо, що є проблема з туалетами, вирішуємо, вивчаємо це питання. Але сьогодні побудувати його в місті нема можливості. Є якісь мобільні, на кшталт біо-туалетів, але тут також є питання. Ми виставляємо їх постійно на святкування –  їх ламають, постійно треба обслуговувати. Це надто дорого».

 

«По туалетах питання зняли таким чином, – продовжує Саєвич. - Десь зняди ліміти на воду тому, що для кожного закладу громадського харчування вони були встановлені. Ліміти із цих закладів зняли для того, щоб кожен громадян зміг безплатно користуватися туалетами. Десь була така домовленість, прийняте рішення про користуванн туалетами в закладах громадського харчування. Таким чином спочатку вирішили вирішити цю проблему».

 

Тож чи потрібні Івано-Франківську чисті європейські громадські вбиральні, а не тільки «європейські дороги», покаже час. А поки що – терпимо. «Дзюр-дзюр під станіславівський мур» - говорить народна мудрість.

 

 

 

Володимир Кушніренко


Коментарі (7)

Я 2011.11.09, 10:42
Німець, починаючи будову, першим ділом ставить туалет. По цьому й видно нашу готовність до приєднання до Європи. А тут хтось роками збирав необліковані кошти, а ремонт тепер перекладуть на міський бюджет! А потім знов здадуть в аренду тим самим хитрим людям і новоствореній фірмі. Вивіски з назвою підприємства, телефоном, правилами оплати і пільг немає. За невиконання договору має бути не просто відмова продовжити договір аренди, а штрафні грошові санкції.
:) 2011.11.09, 12:01
Краще: "Всралися?"
містянин 2011.11.09, 13:08
там ще й розливуху умудрялися продавати
Да уж... 2011.11.09, 17:19
Ще й Європа називається...
Гість 2011.11.10, 11:54
Бачив туалети у Львові. Чисто, прибирають постійно, це й автомати стоїть з товром особисто гігієни. Теж платний. От тільки у нас за цей срач платили 2 гривні, а у Львові 1.50. Якщо туалет розміщений у магазині, до прикладу у Магнусі, то взагалі 1 грн. хто не вірить, перевірте. То про яке європейське місто можна говорити коли за х...ві послуги ще й деруть в три шкури.
вуйко 2011.11.10, 15:47
цей віходок як барометер нашої європейскості.
gazda 2011.11.14, 10:23
. а для людей з інвалідністю туалета пристосованого в м. Івано- Франківську - НЕМАЄ, то ж не питайте, а де ж інваліди - дома сидять.
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1631
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1710
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1698
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5015 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2008 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1395

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

366

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

589

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

762

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

878
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3516
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10086
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

723
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25975
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7588
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

779
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

944
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1277
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

235
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1113
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

721
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

956