Вознесіння Господнє

 


Останнє явлення Воскреслого Христа Спасителя, яке завершилося вознесінням Його на небо, найдокладніше описується Євангелістом Лукою. Коротко розповідає про це також Євангеліст Марко.

Явлення це мало місце в Єрусалимі, куди, відповідно, апостоли знову прийшли з Галілеї, по завершенні сорока днів, протягом яких Господь неодноразово являвся їм, навчаючи їх про Царство Боже, як сповіщає про це святий Лука в 1-й главі книги Діянь Святих Апостолів (1: 2-5). Господь дав повеління апостолам залишатися в місті Єрусалимі, поки вони не зодягнуться силою з небес, обіцяючи їм послати на них обітницю Батька Свого, під чим потрібно розуміти дарування Святого Духа для допомоги справі їхньої всесвітньої проповіді. Дух Святий мав був дати їм необхідну силу для здійснення цієї великої справи — проповіді Євангелія усьому світу. Потім Господь вивів учнів Своїх геть із Єрусалиму до Вифанії, що лежала на східному схилі Єлеонської гори, І, піднявши руки Свої, благословив їх,” вимовляючи, вочевидь, відомі слова, як було заведено в Старому Заповіті, але які Євангелістом тут не наведені. Символічна дія підняття рук при благословенні відома була в Старому Заповіті, як зокрема, свідчить кн. Левіт 9:22.*

І коли благословляв їх, став віддалятися від них і підноситись на Небо.Який дивовижний спосіб дії,” — говорить про це Московський Митрополит Філарет:Господь благословляє і ще не закінчує благословення, а продовжує благословляти, і тим часом підноситься на Небо. Що це означає? Те, що Він не хоче припиняти Свого благословення, але продовжує без кінця благословляти Свою Церкву й усіх віруючих у Нього. Подумаймо, браття, що й нині над нами простягнені руки Його, і погляд Його, і благословення Його. Який сором і страх для тих, які в суєті мирській забувають про Нього. Яка радість для тих, хто любить Його.” Учні вклонилися Боголюдині, що возносилася до Отця Свого й повернулися до Єрусалиму з радістю великою. Радість ця походила від того, що вони тепер своїми очима побачили славу свого Господа й Учителя і очікували виконання обітниці Його про дарування Святого Духа. Вони немов переродилися тепер, у результаті, безумовно, 40-денного перебування з ними Воскреслого Господа, Який навчав їх таємницям Царства Божого. У цьому молитовному стані високого духовного піднесення вони перебували завжди у храмі, прославляючи й благословляючи Бога за все, що їм довелося пережити, бачити й чути і за майбутню дану ним високу місію проповіді євангельського вчення.

Святий Марко додає до цього, що Господь, піднісшись на Небо, возсів праворуч Бога. Це — образний вислів, який ґрунтується на деяких видіннях (Діян. 7:56**), і означає те, що Господь і по людській своїй природі прийняв Божественну владу над усім світом разом із Богом Отцем, тому що сидіння праворуч мовою Біблії означає поділ влади посадженого так із самим сидячим.

Завершує святий Марко своє Євангеліє свідченням про те, що відбулося вже після сходження Святого Духа: про те, що Апостоли “вийшовши” з Єрусалиму, звичайно, проповідували всюди,” по усьому світі, “при Господнім сприянні,” за допомогою Божою, “і підкріпленні слова наступними знаменнями,” — тобто доводячи істину свого слова чудесами, які супроводжували їхню проповідь, про що докладно розповідає нам книга Діянь Апостольських.

___________________________________
* І підняв Аарон руки свої, звернувшись до народу, і благословив його, і зійшов, звершив жертву за гріх, всепалення і жертву мирну.
**  і сказав: ось, я бачу небеса розкриті й Сина Людського, Який стоїть праворуч Бога.

 

Братство


Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

753
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2323
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2034
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2050
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6211 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2337 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

213

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1034

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1019

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1283
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

134
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

505
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1967
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26392
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

455
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10372 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7908
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

461
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

310
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

461
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

539
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1477