Вовчинець хоче свою ОТГ, а не приєднуватися до Івано-Франківської

Сьогодні у селі Вовчинець Івано-Франківської міської ради відбулося громадське обговорення щодо можливого об’єднання в ОТГ сіл Вовчинець, Колодіївка, Узин, Добровляни. Збори тривали близько 3,5 годин.

На зборах у будинку культури зареєструвалися 250 учасників, пише Фіртка з посиланням на Курс.

Також прийшли міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, представники сіл Узин і Добровляни.

Перед початком зборів місцевий священик закликав всіх присутніх до розважливості та мудрості.

"Хоч де б ми були, хоч що б вирішували, найперше треба залишатися людьми. В усіх питаннях, які ми вирішуємо, маємо покладатися на мудрість і спокій. Крик – це брак мудрості, розважливості", – сказав священик.

Сільський голова Вовчинця Михайло Назар розповів, що село планувало створення ОТГ ще у 2015 – 2017 роках. Але тоді не вдалося отримати погодження на рівні області.

"На той час від міста не було ніяких кроків, ні заперечень про формування Вовчинецької ОТГ", – сказав Михайло Назар.

Війт додав, що у 2020 році реформа децентралізації закінчується. І всіх, хто не встигне визначитися, з ким об’єднатися, об'єднають примусово.

"Зрозумівши, що ми можемо втратити і що здобути, ми вирішили знову поновити процес створення Вовчинецької ОТГ", – сказав Михайло Назар.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив, що місто співпрацюватиме із селом незалежно від того, яке рішення прийме громада.

"Я сьогодні приїхав, бо ви за мене голосували, і я мушу сказати свою позицію. Місто Франківськ ніколи не декларувало приєднання приміських сіл до міста як мікрорайонів. Я вам обіцяв і дотримуюся того, що у селі має бути голова, депутати, виконавчий комітет. Моя позиція зберегти село як сільраду у складі Івано-Франківської міської ради. Незалежно, яке рішення ви приймете, ми будемо співпрацювати. Сьогодні немає жодної загрози, що хтось може насильно приєднати село до міста. Для цього треба змінити закон і Конституцію", – сказав Марцінків.

Думки учасників зборів розділилися. Сільський голова Михайло Назар із корінними мешканцями села виступали за створення Вовчинецької ОТГ і збереження села. Проти були мешканці багатоповерхівок у мікрорайоні "Каскад", які відносяться до села Вовчинець.

Вони схвильовані питаннями, чи зможуть після створення Вовчинецької ОТГ їхні діти ходити у міські школи, садки. 

Мешканка вулиці Вовчинецька Тетяна Устинська поцікавилася у сільського голови Назара, чи зможе Вовчинецька школа умістити всіх дітей, які зараз ходять у франківські школи.

Війт відповів, що у 90-х роках у школі навчалися більш як 300 дітей. Зараз планується будівництво нової школи та садка.

Громадські слухання проходили під крики та обопільні звинувачення прихильників та противників об'єднання.  

Перед голосуванням сільський голова Вовчинця Михайло Назар закликав учасників слухань подумати про майбутнє дітей і підтримати створення Вовчинецької ОТГ.

"Думайте добре. Не продавайтеся сьогодні за картку франківця", – сказав Назар.

Мер Івано-Франківська закликав людей не гарячкувати та прийняте виважене рішення. 

"Я сам із села, мої батьки із села. Я завжди добре ставлюся до села. Хочу закликати вас до мудрості сьогодні. Краще ми ще десять раз зберемося обговоримо, ніж будемо приймати гарячі рішення. Тарілку легко розбити, а склеїти її дуже важко", – сказав міський голова Івано-Франківська. 

Антон Довгий, член виконавчого комітету Вовчинецької сільради, запропонував, щоб сьогодні питання про створення Вовчинецької ОТГ не голосувати. Він запропонував у майбутньому зібрати більше мешканців села, провести реєстрацію за паспортами і тоді проголосувати.
 
"Я бачу, що люди уже розходяться і голосування проводити сьогодні не варто", – сказав Михайло Назар.
 
Руслан Марцінків підтримав пропозицію не проводити сьогодні голосування.


20.01.2019 3517
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1969
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1868
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1862
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5523 48
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2157 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1515

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

750

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

803

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1005

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1008
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1775
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3687
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10262
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26154
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10191 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7719
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

906
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

214
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

268
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

387
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1285
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

889