ВООЗ: 70% населення слід вакцинувати, щоб гарантувати закінчення пандемії

Про це заявила Сумія Сумінанат, головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров'я ВООЗ.

Якщо зразки вакцини проти COVID-19, які перебувають на останній фазі досліджень, є успішними, приблизно 70% населення світу слід імунізувати, тільки тоді можна очікувати закінчення пандемії.

Хоча ще належить докладно з'ясувати, наскільки ефективними будуть майбутні вакцини, Сумінанат і директор Департаменту імунізації.

ВООЗ Кейт О'Брайен підрахували, що це був би ідеальний відсоток, хоча на меті до 2021 року досягти 20% вакцинації.

"Жодна компанія, яка проводить дослідження, не зможе забезпечити отримання вакцини для всіх", - попередив О'Брайен, зазначивши, що важливо, щоб усі лабораторії продовжували дослідження, навіть якщо одна з них випереджає інші.

За даними ВООЗ, у середу загальна кількість заражень досягла 51 251 715, а кількість загиблих - 1 270 930 осіб.

На онлайн-зустрічі з метою аналізу нових та перспективних досягнень щодо вакцин, про які повідомлялося на цьому тижні в США та Росії, експерти зазначили, що нові технології, які розроблені в рамках поточної боротьби з коронавірусом, "можуть допомогти нам краще захистити нас від майбутніх пандемій ".

У цьому сенсі вони натякали на такі технології, як Messenger RNA (мРНК), що використовується у розроблених зразках вакцин Pfizer-BioNTech та Moderna, і що замість звичного вдавання до ослаблених форм вірусу ця технологія використовує молекули, які "дають інструкції" людському організму про те, як будувати антитіла.

Сумінанат коментувала стосовно новини про 90% ефективність клінічних досліджень німецько-американського проєкту Pfizer-BioNTech, що це попередні результати та "потрібні додаткові дослідження", щоб гарантувати можливість отримання ліцензії на виробництво.

Навіть якщо гіпотетичні вакцини нарешті стануть доступними для широкої громадськості, експерти ВООЗ наполягали на тому, що першими, хто повинен бути імунізований - це мають бути медичні працівники та люди з груп ризику, такі як літні люди або пацієнти з певними патологіями.

О’Брайен особливо наполягала на тому, що перші вакцини, які можуть надійти в перші місяці, коли буде більший попит, ніж пропозиція, не слід зберігати, і застерігав країни від створення великих запасів з перших вакцин.

"Правильна і розумна річ — це гарантувати, що вакцинують тих, хто найбільше потребує", - сказав він, додавши, що в ті перші моменти "вакцина глибокої заморозки нікому не принесе користі".

На онлайн-зустрічі з метою аналізу нових та перспективних досягнень щодо вакцин, про які повідомлялося на цьому тижні в США та Росії, експерти зазначили, що нові технології, які розроблені в рамках поточної боротьби з коронавірусом, "можуть допомогти нам краще захистити нас від майбутніх пандемій ".

У цьому сенсі вони натякали на такі технології, як Messenger RNA (мРНК), що використовується у розроблених зразках вакцин Pfizer-BioNTech та Moderna, і що замість звичного вдавання до ослаблених форм вірусу ця технологія використовує молекули, які "дають інструкції" людському організму про те, як створювати антитіла.

Сумінанат прокоментувала новину про 90% ефективність клінічних досліджень німецько-американського проєкту Pfizer-BioNTech, що це попередні результати та "потрібні додаткові дослідження", щоб гарантувати можливість отримання ліцензії на виробництво.

Навіть якщо гіпотетичні вакцини нарешті стануть доступними для широкої громадськості, експерти ВООЗ наполягали на тому, що першими, хто повинен бути імунізований — це медичні працівники та люди з груп ризику, такі як літні люди або пацієнти з певними патологіями.

О’Брайен особливо наполягала на тому, що перші вакцини, які можуть надійти в перші місяці, коли попит буде найбільший, ніж пропозиція, то її не можна зберігати, і застерігав країни від створення великих запасів.

"Правильна і розумна річ — це гарантувати, що вакцинують тих, хто найбільше потребує", - сказав він, додавши, що в ті перші моменти "вакцина глибокої заморозки нікому не принесе користі".

При виникненні питань щодо розподілу вакцини, яка розроблена за допомогою технології мРНК і зберігається при температурі близько -80 ℃, експерти зазначили, що можливий варіант застосування "сухого льоду".

Вони також наголосили, що раніше також існували вакцини, які вимагали зберігання при таких низьких температурах, наприклад, від лихоманки Ебола, тому "холодні ланцюги" зберігання та розподілу обмежено протестовані в деяких частинах світу.

Понад 200 лабораторій по всьому світу розробляють вакцини проти COVID-19, вже понад 50 мільйонів осіб у всьому світі хворіють внаслідок інфікування вірусом. Зі всіх зразків препаратів близько 40 перебувають на стадії клінічних випробувань на людях.

З них десять зразків вакцини з таких країн, як Китай, США, Росія чи Великобританія, перебувають на останньому етапі, коли її випробовують вже десятки тисяч осіб, а їх результати порівнюються з результатами інших великих груп, які отримали плацебо.

Сумінанат пояснила, що для розробки вакцини зазвичай потрібно десять років, і зараз розробки йдуть зі швидкістю, що становить близько чотирьох з половиною років, але той факт, що така значна частина міжнародної наукової спільноти залучені для роботи в цьому дослідженні, може пришвидшити отримання результату.

О’Брайен додала, що ВООЗ потрібно близько 20 мільярдів доларів на програму Covax, яка призначена для фінансування деяких лабораторій в обмін на рівномірний розподіл вакцини у країнах, що розвиваються.

"Хоча це здається великими грошима, треба розуміти, що у деяких галузях, таких як, торгівля та туризмі, у світі кожні десять днів втрачається $ 35,000 мільйонів", - порівняв канадський експерт.

за матеріалами Еxplica


Читайте також:

Глибока заморозка робить вакцину Pfizer доступною лише для багатих


12.11.2020 2443
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

507
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10994 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1838
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1734
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2740
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4595

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

334

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1040

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1450

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1322
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1702
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1508
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1223
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

595
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

671
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1864
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2086 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20363
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

339
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

694 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

726
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1075