Володимир Котурбаш: Одним з найпоширеніших захворювань на Прикарпатті є сечокам’яна хвороба

 

 

Однією із найбільш поширених у Івано-Франківській області патологій є сечокам’яна хвороба, адже на Прикарпатті відмічають великий вміст мікроелементів у воді, та ґрунті.

 

Завідувач відділення урології Центральної міської клінічної лікарні Володимир Котурбаш зауважує: 35% від усіх пацієнтів, пролікованих у відділенні протягом року – це хворі, у яких виявляють камені. Якщо у відділенні за рік лікуються понад 1500 хворих, то близько 500 з них потрапляють сюди саме із каменями в сечостатевій системі, передає Фіртка.

 

Причин виникнення сечокам’яної хвороби, утворення каміння, є дуже багато, але в основному усі вони зводяться до порушення обміну мікроелементів в організмі, обміну речовин.

 

„Найбільш характерним проявом сечокам’яної хвороби є ниркова коліка – інтенсивний біль у поперековій ділянці, який погано знімається звичайними медикаментами. В залежності від розміщення каменів можуть додаватися ще й інші симптоми. Якщо камінь вверху, то людина відчуватиме лише біль у поперековій ділянці. Якщо ж камінь у нижній третині сечоводу, то у пацієнта відмічають порушення сечопуску. Хворий або часто мочиться і цей процес є дуже болючим, або ж людина взагалі не може помочитися”, – розповідає Володимир Котурбаш.

 

Камені, які утворюються в організмі, є різними по хімічному складу, зокрема медики вирізняють камені „кислі” і „лужні”. Розрізняти їх дуже важливо для лікування. Та й в цілому, щоб правильно лікувати сечокам’яну хворобу, потрібно точно знати про наявність каменю, про його локалізацію, чи він знаходиться в нирці, чи у сечоводі. Важливим є і розмір каменю. Якщо він відповідає розміру сечоводу, тобто є невеликим, тоді його можна вивести за допомогою медикаментів, фізіотерапії, фізичних вправ, які призначає лікар.

 

Якщо камінь великого розміру і не може пройти по сечоводу, то лікарі застосовують методи, які призведуть до його руйнації. Існує процедура дистанційної літотрипсії, тобто відбувається дроблення каменів дистанційно, без агресивного втручання. Або ж за допомогою контактної літотрипсії, коли медики через сечові шляхи проводять дроблення каменю.

 

„Дуже погано, якщо пацієнт займається самолікуванням, надивившись реклами про різні медичні препарати. Взагалі медикаменти можна вживати тільки по призначенню лікаря. Не можна просто пити знеболююче при болях у поперековій ділянці, не можна вживати антибіотики, коли пацієнт починає часто мочитися. Адже під маркою циститу можна не розрізнити сечокам’яну хворобу. Треба старатися завчасно діагностувати утворення каменів. Якщо камінь маленький, його легко вивести з організму за допомогою нескладних прийомів і невеликої кількості медикаментів. Та й взагалі протягом останніх років відбувся стрімкий розвиток сучасної техніки, тому кількість операцій при сечокам’яній хворобі значно впала. Є змога лікувати пацієнта медикаментозно та за допомогою малоінвазивних маніпуляцій, а не оперувати”, – наголошує Володимир Котурбаш.

 

Для розвитку сечокам’яної хвороби не існує вікових категорій, вона може розвинутися у будь-якої людини. Тому лікарі нагадують про необхідність проходження регулярних медичних обстежень, особливо своєчасні перевірки аналізів крові та сечі, проходження УЗД. Вкрай важливо, щоб пацієнт своєчасно звернувся до лікаря, бо вчасне звернення дає можливість правильно діагностувати хворобу і вибрати найоптимальніший метод лікування.

 

А в цілому лікарі радять вживати якомога більше рідини, це запобігає випаданню соляного осаду та очищає організм.


28.01.2015 766 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

774
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

597
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1672
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2986
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2451
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2430

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

580

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

593

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1450

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1521
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

554
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

414
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

790
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

181
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

283
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26920
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

747
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

309
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

307
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

633
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1009 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

833