агенція новин

Володимир ЄШКІЛЄВ: “В тому, що тепер відбувається в Україні, винні не масони, а їх відсутність"

 

Поява на різноманітних літературних презентаціях письменника Володимир Єшкілєва завжди означає, що будуть якісь провокації, буде пікантно і весело. Такою ж вийшла розмова з автором напередодні презентації двох його найновіших романів.

 

Ми спілкувались у помешканні письменника, яке пахне індійськими паличками й нагадує маленький храм. На одній зі стін схема ієрархії масонського ордену. "Сьогодні будь-хто, навіть письменник, може очолити цей орден", - підморгуючи зауважує Єшкілєв, який у місті є відомим дослідником ідей масонства. Поміж розмовами про літературу Володимир Єшкілєв заінтригував ще й своїм умінням гадати на картах Таро, незакінченим шляхом мага та пророцтвами щодо майбутнього України.

 

- Розкажи про свої нові книги, які будуть презентуватися в Івано-Франківську.

Це два останніх романи: «Побачити Алькор», який вийшов у видавництві «Фоліо», і роман «Тінь попередника», який вийшов у видавництві «Ярославів вал» у серії "Червоне і чорне" Сергія Грабара. Ці романи з різних циклів. «Побачити Алькор» належить до так званого циклу «Богині», першою книгою якого був роман «Богиня і консультант». Це роман про гностичні таємні товариства в Україні: жерців масонів, тамплієрів, містиків "Червоної гілки", ковен Тага північної Валломи, ті згромадження, які на сьогоднішній день невидимі, але вони теж мають свою владу, свою ієрархію, інтереси, борються між собою. Вони існують насправді, але їхня діяльність базується на закритості, і це зрозуміло, бо гностичний спосіб мислення тяжіє до того, щоб інформація про шляхи, які шукаються до Бога та вищих сил, не оприлюднювалася.

 

 

Роман "Тінь попередника" з іншого циклу "Фаренго" - це науково-фантастичний цикл романів, який оповідає про далеке майбутнє цивілізації. Події відбуваються десь 800 років після нас. Людство пройшло через кризу, викликану необмеженим використанням інформаційних і генетичних технологій. Це привело до появи різних мутацій, генетичних виродків, небезпечних хвороб і такого розвитку генної інженерії, коли в домашніх лабораторіях можна буде сконструювати собі смертельний вірус. Адміністративною формою людства є імперія, яка контролює 85 населених світів і технічні засоби пересування між зоряними світами. Ця імперія стикається з інопланетною цивілізацією, і після програної війни починається оповідь про розслідування одного дивного епізоду, який відбувся під час війни. У сюжеті є і страшні космічні монстри, і відверті сексуальні сцени, міжзоряні польоти і містика - я відірвався собі на повну (сміється).

 

- Ти пишеш про майбутнє людства через 800 років, отже, не віриш у кінець світу?

Не вірю. Я за своє життя спілкувався з дуже багатьма просвітленими людьми: з монахами в Єгипті і Лівії, з тибетськими монахами, з дуже просунутими людьми і в нас в Україні, і жоден з них не дає прогнозу на закінчення світу. У мене таке саме відчуття. Хоча я міг би не довіряти собі, бо я свідомо на якомусь етапі життя зупинив своє зростання як метафізика. Я просто злякався, бо треба перейти через певний рівень містичного зростання, але тоді вже треба виходити з цього світу і йти на вищі щаблі й інші рівні, до чого я не був готовий.

 

- А як можна вийти з цього світу?

Треба усамітнюватись або йти в монастир, бо на тих рівнях жити соціальним життям вже неможливо. Я би не зміг ні писати книжки, ні жити в своє задоволення. Я просто відклав це на майбутнє і зробив поступку своєму егоїзму, але краєм ока я таки заглянув за край і побачив дивні речі. Коли я був просто людиною, не посвяченою в таємниці, мені цей світ здавався трошки інакшим; коли я зіткнувся з ним, виявилося, що там панують зовсім інші закони. Чим вищий рівень посвяти, тим менше людського «я». Найвищі метафізики - це деперсоналізовані люди, вони не особистості. Вони мають колосальну владу, але в той же час немає сили, яка би керувала світом. Є певні сили, які контролюють масові релігійні рухи або вчення, бізнеси, але тотальної влади вони не мають.

 

- Моя класна керівничка, коли йшлося про причину чогось, часто казала: "Діточки, то все масони". Те, що тепер в Україні відбувається, - це масони?

Ні, це якраз відсутність масонів. Якби масони дійсно контролювали ситуацію в Україні, то такий жах не творився би. Масонство - це орден, який має своїм дивізом "Порядок проти хаосу". А на сьогодні в Україні наші політики ходять радше не до масонів, а до відьом, носіїв хаосу. В оточенні провідних політиків сьогодні купа відьом і екстрасенсів, причому не всі з них шарлатани. Якби це були просто аферисти, то ще б нехай.

 

- Невже український народ зачарували?

Народ насправді дуже легко програмувати. На пострадянському просторі народ програмується набагато краще, бо, в принципі, те, що робила радянська пропаганда в комуністичні часи, абсолютно точно підпадає під визначення НЛП - нейролінгвістичного програмування. У часи СРСР діяло щонайменше три дуже потужні центри, які працювали над проблемами психотроніки, над дослідженням мозку і електромагнітних впливів на мозок. Хтось випустив Кашпіровського на телебачення - це ж був експеримент на визначення рівня гіпнабельності населення. Рівень просто зашкалював! Наше населення не може протистояти практикам НЛП.

 

- Але в Україні вже навіть Чумак не виступає. Як зараз гіпнотизують звичайного українця?

Через рекламу. Перша ознака НЛП - це повторюваність і регулярність. НЛП ніколи не діє як разовий заштрик інформації. Це завжди група повідомлень, які з різних сторін послідовно й цілеспрямовано йдуть на реципієнта. А в нас регулярною є реклама. Навіть в інформаційну рекламу можна вставляти непомітні слогани і таким чином програмувати. Я відслідковую дуже багато таких речей.

 

- Ти як людина просвітлена береш участь у виборах? Ти би радив сидіти вдома чи йти голосувати, і за кого, щоб не дати себе ошукати?

Система побудована настільки хитро, що будь-яке рішення буде поверховим. Той тип демократії, який сьогодні розповсюджений в світі, базується не на свободі прояву, а на свободі вибору. Ідеалісти-демократи хотіли, щоб демократичне суспільство було суспільством креативних людей. Вони програли. А ті, які тепер при владі, дали лише свободу вибору, бо вибори завжди можна звузити.

 

- То що, все-таки, краще обирати?

Я ходжу голосувати на місцевому рівні. Мені не все одно, хто буде керувати комуналкою міста, бо я в ньому живу. Голосую за тих людей, які є моїми приятелями і мені близькі. А щодо рівня партійного, там не голосую, мені совість не дозволяє голосувати за якусь партію, бо всі партії в Україні насправді не є партіями, це те, що називається фронтальними трендами, які розвинені у вигляді великої соціальної пропозиції, яка стосується здійснення поточної влади, але ця пропозиція не має якості, а лише зовнішні атрибути політики. Внутрішні атрибути політики всі 20 років зберігаються в руках адміністративно-фінансових кланів, які сформувалися ще в надрах СРСР, і ніякого перетасування не відбувається.

 

- Ти один з найпродуктивніших франківських письменників. Як взагалі відбувається твій творчий процес?

Це для мене самого загадка. В кожного письменника свій ритм. Є багато таких, які починають писати дуже молодими і до 30 років вичерпуються. Є такі, які виписують кожне речення, потім виходять книжки і ти дивуєшся, що він так довго писав, а все одно нічого доброго не вийшло. Я почав писати в 28 років, до того часу я все готувався. Хоча ні, насправді свій перший фантастичний роман я написав у 7 років, він зайняв цілий зошит на 96 сторінок від руки і з моїми власними ілюстраціями всяких монстрів. Після того була дуже велика перерва. А потім пішов такий собі розгін, я писав все більше і більше і зараз вийшов на той ритм, який є. Думаю, писати більше, ніж зараз, я вже не буду.

 

- Маєш природній ритм писання чи щодня встаєш о 6-ій ранку і змушуєш себе писати по кількадесят сторінок?

Ні, я не настільки вольова людина. Я дуже лінивий, люблю довго поспати. Але якщо мене щось захоплює, я можу 30 годин писати безперервно. Крім того, з часом з'являються чисто професійні навички писання. Текст формується в голові, а не на папері. Я завжди мріяв про великі метаромани, про створення світів, у яких я був би деміургом, себто творцем.

 

- І зараз ти якраз втілюєш свою мрію?

Так, ці два цикли, які я почав, мені дуже подобаються. Ну, і роман про Сковороду "Усі кути трикутника", який з'явиться у продажу в кінці лютого, як і роман про Пінзеля, складуть цикл біографічних романів. Ці два світи, які я створив, - це сучасність і далеке майбутнє, мені в них дуже комфортно і дуже добре ведеться сюжет. Є персонажі, яких я дуже люблю і з якими мені приємно працювати, виявляти глибинну психологію, ускладнювати їх, робити більш правдивими. Це свій кайф. А з точки зору побутової, оскільки література мене тепер трошки годує, бо ще два роки тому вона мене не годувала, я можу відмовитися від буденної побутової роботи і виконувати тільки приємні для мене разові замовлення, наприклад, консультації.

 

- Цікаво, з яких питань консультує письменник Володимир Єшкілєв?

Скажімо, є люди, які хотіли би знати своє майбутнє. Я нарешті після довгих років знайшов ту колоду карт Таро, яка зі мною перебуває у спілкуванні. Це стосується не так конкретних людей, як бізнесів. Вперше я випадково передбачив долю одного бізнесу, за деякими ознаками сказав людині, що далі буде з нею та її бізнесом, партнерами і таке інше. Все збіглося, і вже далі він сказав іншим - і так закрутилося. Це те, що сьогодні лишилося від мого шляху до мага. До мага я ще наразі не дійшов.

 

- Ти міг би передбачити майбутнє режиму Януковича як своєрідного бізнесу?

Це складно, але я думаю, що він протриває довго. Справа навіть не в самому режимі. Скажімо так, в лісі відбувався відбір. Сильніші хижаки поїдають слабших. В Україні 20 років не між партіями, а кланами йшов такий відбір. Зараз найсильніший звір переміг, і конкурентів у нього ніяких немає. Він достатньо потужний для того, щоб контролювати все.

 

- Яку зі своїх книжок ти порекомендував би в першу чергу прочитати людям, які ще не знайомі з твоєю творчістю?

Є дві книжки циклу "Богині", які синтезовано презентують мою творчість: тут з'єдналися і експериментальна література, і фантастика, і сюжетний роман. Вони легкі для прочитання. Навіть якщо людина не ставить собі за завдання познайомитися зі світом окультних сил і не вчитується в знаки і символи, які я намагаюся розшифрувати, вона може читати ці книжки як детективи, як пригодницькі романи. Багато хто читає їх на цьому рівні, і я цим дуже задоволений, бо дуже хочу, щоб мої книжки читалися на кількох рівнях. Щоб там не було того текстуального снобізму філологів, які вважають, що треба шліфувати фразу, конструювати текст.

 

- Що ти сьогодні хочеш сказати людям своїми книжками? Очевидно, як і в кожного автора, має бути якийсь меседж.

Перший меседж - не будьте лохами. Другий - уважно дивіться на знаки, які вас оточують, бо вищі сили завжди дають попереджувальні знаки. Третій меседж - відділяти головне від другорядного, це те, що не вміє більшість людей. Для кожної людини це своє. Ще Лао Цзи 2600 років тому казав: "Відчуй своє Дао", тобто відчуй свій шлях. Шлях треба саме відчути, ніхто тобі його не покаже, інші люди мають інші інтереси. Пізнавати дао можна за невидимими знаками й внутрішніми голосами, за тихим подихом вітру, в якому Бог, і тоді відкриється те, що ти мусиш зробити в цьому світі. Хтось має побудувати будинок, хтось написати книжку, хтось проспівати пісню, а хтось має в якийсь момент комусь подати сільничку і цим врятувати світ, як у відомому анекдоті.

 

Розмовляла Наталка ГОЛОМІДОВА,

Галицький кореспондент

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (16)

Çàãðóçêà...
Рома 2012.02.13, 11:12
Єшкілєв...красава....інколи не розумієш цю людину...но в більшій мірі він молодець....
Василь 2012.02.13, 15:43
Якщо масони за порядок проти хаосу, то як тоді розуміти програму трьох світових воєн як сходинок до світового панування, яку глава світового масонства Альберт Райк розробив ще 1871 року? Дві світові вже відбулися, тепер на Близькому Сході розігрують карту третьої...
Вася 2012.02.13, 19:41
Василю. А ви про яких масонів, вобще, - про тих які завжди винні коли в крані немає води (і відповідно в інших дрібницях - як то світові війни)?)) Чи про справжніх?
Пайк 2012.02.13, 20:39
Для Васильків з того світу: по перше, мене звали не Райк, а Пайк. По друге, у 1871 році в мене були серйозніші проблеми, аніж ота туфта, яку ви мені приписуєте. Південь програв і я ховався від помсти північан. А ще: ми стримували світові війни як могли, але васильки з різних країн дуже хотіли життєвого простору для своїх корів і своїх дурнуватих ідей. От звідси і світові війни. Останню загасили з великими втратами, а тепер нові васильки хочуть революцій і ще того, чого самі не розуміють.
пеха 2012.02.13, 20:50
Масонам Грушевському і Петлюрі також прийшлось воювати з рогулями. Зрештою, вони програли. так само галицькі українські масони (Левицький, Бачинський та інші) не змогли перебороти обставини. У першу чергу з тої причини, що польські "брати" були у першу чергу затятими польськими націоналістами, а вже потім масонами. Націоналізм завжди роз'їдав масонерію зсередини, як хронічна хвороба. тому і тепер європейське масонство не може довести до пуття проект ЄС розпочатий такими великими стовпами масонства як Аденауер, де Голль і Робер Мандель. Єдності, Боже їм дай!
Пайк2 2012.02.13, 21:06
тих масонів завжди була крапля в морі. як вони могли зупинити такі глобальні зрушення як світові війни? Брєд.
Василь – Пайкові 2012.02.13, 21:54
Даруй. друже, Райк – то лише прикра механічна помилка, яку я допустив, а коли помітив, то вже було пізно щось виправити... Але як тоді бути з Твоїм листом до Джузеппе Мадзіні від того ж 1815 року, в якому детально розписано сценарії кожної світової і який нині можна надибати в бібліотеці Британського музею в Лондоні? А втім, ти Пайк – не чистокровний масон, а радше ілюмінат – гібрид масона й люциферіана. І то, певно, справді не ти надіслав Мадзіні листа про знищення мусульманського світу в результаті третьої світової, а навпаки...
Valkiria 2012.02.13, 22:00
Масонство було актуальним в Україні в кінці вісімнадцятого на початку девятнадцятого століття, потім перед першою світовою війною і тепер почався третій період розквіту масонства в Україні. Тепер, коли всі партії та ідеології в глибокій дупі, люди починають звертатись до давніх традицій. Добре, що в Україні є грамотні традиціоналісти, які готові вести ложі в потрібному напрямі. До цього часу в традиційному полі працювали аферисти або аматори-ентузіасти, які змішували все на світі від шумерів до рунвіри. Тепер Традиція опинилась в колі уваги поважних людей, котрі готові вкладати в системний орденський традиціоналізм значні ресурси і зусилля. Це відчувається навіть у бізнес-середовищі. Якщо така тенденція отримає розвій, то вже за 10-15 років матимемо впливові групи в істеблішменті, які будуть незалежними від профанських політичних впливів а будуватимуть своє майбутнє на твердій базі давньої і шанованої Традиції.
Василь – Васі 2012.02.13, 22:01
Ми глаголимо про масонів справжніх... До речі, у своїй відповіді Пайкові я знову припустився досадної механістичної похибки, написавши 1815 замість 1871. Тож, як полюбляє повторювати Алєксандр Радіоновіч Бородач,прошу понять і простіть.
Пайк-Василеві 2012.02.13, 22:03
Знову якась помилка, друже. У 1815 році мене ще на світі не було:) Треба уважно вчити матчасть.
Пайк 2012.02.13, 22:06
З моїми листами не все ясно. Багато чого дописано "викривачами масонства" типу пресловутого Лео Таксіля. Підробляли ж не лише "Пісні Оссіана" і "Велесову книгу". Майстри були ще ті.
yutro 2012.02.13, 22:58
ЩИРО ТІШУСЯ З ТОГО, ЩО ФРАНКІВСЬК Є МІСТОМ, ДЕ Є МАСОНИ. ЗНАЧИТЬ ТОТАЛЬНЕ РОГУЛЬСТВО ТУТ ЩЕ НЕ ПЕРЕМОГЛО І Є ЯКАСЬ (СЛАБЕНЬКА, ПРИМАРНА, ХОРА, ВІРТУАЛЬНА АЛЕ Є) НАДІЯ НА ПЕРЕМОГУ СВІТЛА НАД ТЕМРЯВОЮ НЕВІГЛАСТВА Й ЗАХЛАННОСТІ.
шлапак 2012.02.13, 23:09
Всі коментатори чомусь утупились у масонську тему. А в інтерв'ю є цікавіший момент про те, що батьки світової демократії (Руссо, Гольбах, Франклін, Джефферсон та інші) мріяли зовсім не про ту "демократію", яку тепер насаджують по всьому світу як Хрущов садив кукурудзу за полярним колом. Демократія тепер є прикриттям влади світової фінансової олігархії. Плебсу дозволено раз на чотири роки обирати поміж двох-трьох клоунів. Це і є демократія? Цього хотіли масони минулих століть? Аж ніяк. Ось де питання. За що бореться теперішня українська опозиція? За що вона платить студентам, щоби ті приходили на мітинги "за Юдю", махали прапорами? За свободу вибора між злодієм і злодійкою? Між парашною злодійнею і гламурною злодійнею?
Масонофіл 2012.02.14, 08:06
Інтерв'ю з івано-франківським масоном: http://www.ji.lviv.ua/n54texts/interview.htm. Пайк ніколи нічого про планування світових воєн не писав. Про те, що таке масонство він написав концептуальний трьохтомний твір "Мораль і Догма..." Серед масонів, як і серед учасників будь-якої іншої організації є різні люди. Всі зі своїми політичними та іншими переконаннями. Масонами були Тарас Шевченко, Іван Франко, Симон Петлюра, Михайло Грушевський, Григорій Сковорода. Масонство - це площадка для серйозних розмов про мораль, доброчесність, самовдосконалення.
уважний 2012.02.14, 21:25
Я ,гордий з того,що прочитав.Не все так погано в нашого народу.Хочу щиро подякувати тим дописувачам,які принесли приємні хвилини мудрості,розуму навіть в суперечках,а інакше і не може бути...Думаю,що з такими людьми потрібно зустрічатися і вони б мали підтримку.А взагалі по таких питаннях,треба виступати перед великою аудиторією і вчити,розказувати,щоб наш люд не думав,що ВОНА ЮДЯ і кінець світу.Наш народ надається до науки,тож вчіть,відкривайте очі і результат буде...І ще один факт з приводу ГЛАМУРНОЇ ЗЛОДІЙКИ!!!Вона була бідна як церковна миш,а гламурності і гроші які вона вкрала в українського народу дозволили взяти МИ...,і до сьогодні стоять з прапорами біля качанівки за гроші ж які накрала.Робимо нового ніби героя-злодія....
уважний 2012.02.14, 21:35
Я ,гордий з того,що прочитав.Не все так погано в нашого народу.Хочу щиро подякувати тим дописувачам,які принесли приємні хвилини мудрості,розуму навіть в суперечках,а інакше і не може бути...Думаю,що з такими людьми потрібно зустрічатися і вони б мали підтримку.А взагалі по таких питаннях,треба виступати перед великою аудиторією і вчити,розказувати,щоб наш люд не думав,що ВОНА ЮДЯ і кінець світу.Наш народ надається до науки,тож вчіть,відкривайте очі і результат буде...І ще один факт з приводу ГЛАМУРНОЇ ЗЛОДІЙКИ!!!Вона була бідна як церковна миш,а гламурності і гроші які вона вкрала в українського народу дозволили взяти МИ...,і до сьогодні стоять з прапорами біля качанівки за гроші ж які накрала.Робимо нового ніби героя-злодія....
16.11.2018

Нещодавно міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків сказав, що готовий дати премію тому, хто затримає крадіїв комунального майна, а саме – люків та дощівок.

626
16.11.2018
Андрій Черніков

Старий міст збудували ще в 1969 році. За цей час місто виросло і район "Пасічна" також. Міст сильно зносився і потребує ремонту. Перекрити його на декілька місяців, щоб капітально відремонтувати, неможливо.

159
15.11.2018
Олена Британська

Від ефективності роботи ювенальної превенції залежать безпека, здоров'я, а часом й життя дітей. Працівники цього поліцейського підрозділу покликані попереджати та протидіяти випадкам вчинення правопорушень щодо дітей,  працювати з неповнолітніми, як

669
13.11.2018

Герой 17-го туру у Першій лізі за версією ПФЛ Богдан Оринчак поділився своїми враженнями від перемоги над "Інгульцем", а також прояснив ситуацію з травмованими Худоб'яком та Боришкевичем.

502
07.11.2018

Він дуже хотів сина. Пішов на війну, коли дружина носила під серцем дитя, але не судилося… Роман Грицик на фронті пробув менше місяця. Чоловік загинув в Іловайському котлі.

808
06.11.2018
Людмила Стражник

Прикарпаття — територія з розвинутою економікою, значним інвестиційним та агропромисловим потенціалом. Про це ведемо мову з головою Івано-Франківської облдержадміністрації Олегом Гончаруком.

527 2

1 листопада 1918 року в порту міста Пула – головній базі австро-угорських військово-морських сил – два італійських інженера-терориста потопили військовий корабель «Viribus Unitis» і ще одне менше судно під назвою «Wien».

201

Порівняння та аналіз законопроекту № 9140 в деталях.  Так щоб зрозумів кожний. 

1150

Чотири роки тому за нього проголосувала перелякана дезорієнтована більшість, якій він здавався настільки добродушним і поміркованим, що навіть путін посоромиться воювати з ним. Нині більшість прагне помсти і розправ. Порошенко все ще впливає на армію,

1262

На ватному ворожому  каналі Ваннюс, що віднедавна де-юре перестав належати Мураєву і перейшов до Медведчука з Портновим, цим горе-юристам, відбулися цікаві кадрові ротації.

995
16.11.2018

Схоже, що інопланетяни вже перестали ховатись від землян і не соромлячись, просто в небі спокійно собі прошвирюються перед літаками.

46
09.11.2018

Мешканці Канади спостерігали в небі непізнаний літаючий об'єкт, який вдалося зафіксувати на відео.

302 1
06.11.2018

Попри скепсис їх колег, вчені з Гарварду називають свою гіпотезу «чисто науковою» та не стверджують, що саме так і є насправді.

279
16.10.2018

Україна як ніколи близька до створення Єдиної помісної церкви.

465
07.10.2018

На даний час існує безліч запитань без відповідей. Люди не можуть правильно та доречно дати відповідь на запитання: що таке душа і тіло?

749
05.11.2018

Одного разу Садівник прийшов у свій сад і виявив, що всі його квіти, дерева і чагарники вмирають.

326
14.11.2018

Друга лекція "Школи етикету" була присвячена дрес-коду та усім його нюансам, особливостям та виняткам.

1028 3
14.11.2018

У найближчі дні в Україні буде хмарно з проясненнями. На заході та південному сході дощ та мокрий сніг.

1967
14.11.2018

Поліцейські в Івано-Франківську перевіряють, як водії пропускають карети швидкої допомоги з увімкненими маячками та сиренами.

649
12.11.2018

Шостий тиждень 19 сезону «Битви екстрасенсів» став поворотним для всіх ясновидців.

1349