Володимир Єшкілєв: Україна входить в епоху власної геополітичної нікчемності

Якщо істоти з сумними рилами напружують нас на радісне сприйняття навколишнього, якщо нам пропонують переліки перемог та здобутків, якщо навколо Фестиваль Впевненості, а ми, переступаючи через сміття, несемо до шевця старі чоботи, значить нас знову мають за лохів.

Нас мали за лохів вже тоді, коли з України забирали ядерну зброю. Владний улюбленець хутірських утопістів розповідав тоді про повсюдне відродження духовності, гарантії безпеки в Будапештському меморандумі та страшні гроші, що необхідні для утримання ядерних бомб. Й поки утопісти тішилися розпаюванням колгоспної землі та розвішували паперові портрети в шкільних коридорах, серйозні люди демонтовували, пакували до сталевих вагонів високотехнологічні вироби й вивозили їх до Росії.

Нас мали за лохів й далі, коли крок за кроком знищували соціальну державу, мотивуючи це нестачею грошей, кризою, реформами та перехідними періодом. А тим часом, без жодних «перехідних періодів», а прямо з коліс розпихували по кишеням мільярди, отримані від газового транзиту, контрабанди та розпродажу імперського спадку. За ті мільярди можна було би й досі залишатися третьою ядерною державою світу.

Все це відбувалося завдяки «культурі замовчування», яка не за радянських часів народилася. Завдяки рабській звичці загортати у папірці конфліктні теми, не нариватися й смоктати – як мінімум – в двох маток, громада проспала всі принципові роздоріжжя історії. Суспільство ласкавих теляток проснулося лише від грубого ґвалтування. Й невдовзі знову впало в звичне заціпеніння, бурмочучи щось про «перемогу революції» та «невідворотність європейського шляху».

Суспільство ласкавих теляток не хоче бачити правди. Правда лізе йому вічі, а воно відвертається й далі собі думає, що «якось буде», що обійдеться. Що Бозя зглянеться й диво станеться.

А правда, між тим сумна. На старті незалежності Україна мала три геополітичні інструменти – ядерний потенціал, Крим і газотранспортну систему. Кілька днів тому, відкривши шлях «Північному потоку-2», Європа погодилася з конфіскацією останнього з трьох. Здається, окрім Айдера Муджабаєва, жодна вітчизняна кассандра не прокричала про закінчення епохи. Тепер в України немає жодного реального способу вплинути на глобальний порядок денний. Ну, звісно, якщо не рахувати потенційної небезпеки руйнування атомних станцій.

Ми входимо в епоху власної геополітичної нікчемності без надійних союзників, без достатнього валютного запасу, без стратегічних озброєнь, без чіткого бачення своєї ролі у світі, без лідера національного масштабу. Й найголовніше: без політичної еліти. Ті 4 тисячі родинних кланів, які нині реально керують землями між Маріуполем і Чопом, в жодному випадку не є елітою. Це такі собі «місцеблюстителі», котрі добре знають як й на чому вони зросли. А зросли вони на крадіжках російського газу, на «контрабасі» та на феодальній ренті. 70% з тих кланів – родини корумпованих правоохоронців. Ці триматися «землі» не будуть. Якщо не домовляться з майбутніми хазяями України, то просто втечуть.

Як би не закінчилася виборча компанія, вона вже поставила суспільству діагноз. Його струшують хвилі делегованого божевілля. Воно вперто не бачить своїх рятівників й горнеться до першого, хто пообіцяє цуцика. Воно не виробило запиту на якість й продовжує жити в царстві кількості. Воно не розуміє, що попереду безодня й нога вже занесена над порожнечею.

Залишилася остання надія. На те, що ліміт чудес ще не вичерпався й що вирішальної миті Провидіння знову явить свою незбагненну силу.

Володимир Єшкілєв


22.02.2019 2924 1
Коментарі (1)

Zenon 2019.02.28, 13:25

На всі сто відсотків згідний з Володимиром. Виявляється,є в Україні мудрі люди,хоч дуже рідко,як і НА Росії,такі як В. Познер,Григорій Амнуель,Cитін. За багато років історії України російські,польські,радянські і інші загарбники перетворювали український народ на худобу,щоб легко було її доїти,їсти її м"ясо,стригти вовну і т.д. І тому після розвалу російсько-радянської імперії худоба проголосувала за хитрого і нікчемного пройдисвіта,який повів її углибоку прірву,а сам,не відчуваючи ні сорому,ні каяття бреше і вчить з екранів телевізорів який він герой і як треба жить.От такі,як кажуть, "пиріжки",на жаль.

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1554
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1672
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1658
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4912 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1962 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1362

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

177

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

545

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

702

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

848
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3468
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10030
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

698
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25921
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7553
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

748
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

930
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1253
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1069
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

691
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

926
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

800