Володимир Чуйко: Мрію, щоб у Прем'єр-лізі була команда з Івано-Франківська

 

/data/blog/76096/b17c01fbd15c1f1e7d8d6f69f7596d2a.jpg

 

Керівник дитячо-юнацького футбольного клубу "Юніор" (Івано-Франківськ) Володимир Чуйко розповів про стан справ у клубі, організацію дитячих турнірів та як відсутність професійної команди впливає на юнацький футбол.

 

Наприкінці квітня ДЮФК "Юніор" святкував перший серйозний ювілей - 5 років. Під час урочистостей ми поспілкувалися з керівником наймолодшого дитячо-юнацького футбольного клубу Прикарпаття – Володимиром Чуйком.
 
 
– Пане Володимире, п’ять років – це серйозно. Вже є чим хвалитись?
– За цей час ми зробили немало. Вдалося досягти початкових цілей – тобто відволікти дітей від комп’ютера, вештання вулицями, зосередити їх на заняттях спортом. Це завжди буде приносити лише позитив, незалежно, чи продовжать вони у дорослому житті грати у футбол на професійному рівні, чи ні.
Згадую перше тренування, яке відбулося навесні 2010 року. Тоді на майданчик муніципального фізкультурно-оздоровчого комплексу прийшли тільки семеро дітей. А нині у нас займається понад сто юних футболістів у п’яти вікових групах. У тренерському складі працюють колишні футболісти Прикарпаття, за плечима яких не одна сотня матчів як у вищій, так і в першій футбольних лігах України. Це – Олександр Микуляк, Олег Вікарюк, Олег Веприк, Тарас Харандюк.
 
– В яких турнірах змагаються ваші команди?
– Ми беремо участь у різноманітних змаганнях. У Дитячо-юнацькій футбольній лізі України (ДЮФЛУ) грає команда хлопців 2000-го року народження під орудою Тараса Харандюка. Також граємо у різних турнірах в Україні й за кордоном – у Польщі, Угорщині, Болгарії, Словаччині. До речі, на турнірі «Adidas Cup», що проходив у Словаччині, наші юні футболісти вибороли друге місце, поступившись у фіналі лише господарям змагань. Починаючи з сезону 2015 / 2016, плануємо заявитись двома командами для участі в ДЮФЛУ.
 
– Ви також самі берете участь в організації футбольних турнірів в Івано-Франківську…
– Так, наш клуб є одним із ініціаторів та організаторів дитячо-юнацьких турнірів «Прикарпатське Різдво» та пам’яті першого заслуженого тренера УРСР на Прикарпатті Петра Савчука. Ці змагання є наймасовішими на Прикарпатті, популярні серед дитячо-юнацьких шкіл України. На жаль, наразі команди із сусідніх держав відмовляються до нас їхати, а в попередніх турнірах брали участь поляки.
 
– З якими проблемами стикаєтесь?
– Насамперед це відсутність залів і полів для тренувань. Це проблема не лише наша, а й інших спортшкіл міста. Сумно, що з року в рік вона залишається найактуальнішою. Перебуваючи за кордоном, постійно бачимо, що матеріально-технічна база в інших країнах значно краща за нашу. Натомість наші юні футболісти у своїй майстерності та бажанні грати у футбол нічим не поступаються ровесникам із зарубіжжя.
 
– Чи впливає на вашу роботу відсутність в області професійної команди?
– Так, це проблема. Для прик­ладу, у нас в місті п’ять спеціалізованих дитячо-юнацьких закладів, які культивують футбол. Вони щороку випускають молодих футболістів, але ті мають невеликий вибір, куди піти грати далі. Свого часу в місті була команда, і майже всі, хто займався футболом, мріяли за неї грати. У будь-якого юного футболіста був стимул. На превеликий жаль, наразі цього немає.
 
– Чого прагнете досягти з «Юніором»?
– Мені приємно вкладати свою душу й кошти в діток. І я не женусь за швидкими результатами чи досягненнями. Усьому свій час. Дуже мрію, щоб хоч один вихованець нашого клубу (а, може, й усі) зіграв за клуб української Прем’єр-ліги, а ще краще – щоб та команда була з Івано-Франківська.
Тож запрошую діток до нашої школи! Ми тренуємось на стадіонах «Наука» та «Юність», а влітку розпочинаємо набір хлопчиків 2007 та 2008 років народження.
 
 
За матеріалами: report.if.ua


06.05.2015 1557 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

756
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

585
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1654
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2958
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2436
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2420

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

459

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

582

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1440

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1512
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

545
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

403
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

780
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

166
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

275
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26907
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

738
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

298
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

300
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

624
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

975 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

825