Володимир Боришкевич: Постійно потрібно ставити перед собою цілі, яких маєш досягти

Він – капітан відновленого Івано-Франківського «Прикарпаття» та наставник для молодих футболістів. Плеймейкер команди та її душа. Він є одним із найвідоміших прикарпатських футболістів останнього періоду, який пограв навіть в київському «Динамо». А ще - він поєднує футбол із роботою в будівельній компанії.

Напередодні старту весняної частини чемпіонату Другої ліги нам випала нагода поспілкуватися із Володимиром Боришкевичем. Говорили про минуле, сьогодення та майбутнє.


 Про дитинство

Моя футбольна кар’єра почалася в Івано-Франківську в ДЮСШ-3. Потім мене забрали в «Прикарпаття», на базі якого було зроблено окрему групу «Прикарпаття-87». Тренував ту команду Сергій Пташник. Нам також запропонували піти здобувати освіту в ІФНТУНГ, де створили команду «Факел», в якій в 17 років я і розпочав свою професійну кар’єру.

Про «Динамо»

Попав я туди після того, як ми з «Факелом» вибороли путівку в Першу лігу, де виступали під назвою «Прикарпаття». Там я і грав кілька років. Потім мені випав шанс пограти в київському «Динамо», хоча був варіант і з «Зорею» Луганськ. Я довго не думав, адже з дитинства я вболіваю за киян.

Про кар’єру в Києві та повернення додому

Підписав контракт із клубом і почав грати за «Динамо-2». В першій мій сезон мав їхати на зимові збори з першою командою, але на Новий рік захворів на запалення легенів. Отак і втратив шанс. Дограв до кінця сезону і вирішив повернутися додому. В «Динамо-2» залишатися не хотів, адже з Допілкою ми були найстаршими в команді, а це якесь погане відчуття.

Приїхав додому, одразу одружився, повернувся в «Прикарпаття», але через місяць я зрозумів, що в команді відбувається щось не те і поїхав в Бурштин в «Енергетик», де я грав до його зникнення.

Згодом я перейшов на обласний рівень, де грав за «Карпати» Яремче, потім за «Газовик» Богородчани. Останні три сезоні я виступав за «Карпати» із Брошнева.

Я маю такий організм, що вагу набираю швидко, а от скидаю її дуже тяжко. Три роки на аматорському рівні дались взнаки. Коли повернувся в «Прикарпаття» то мені було тяжче ніж молодим. Але я працював. Всі працювали, бо хтось був в одній формі, хтось в іншій. Треба було довести всіх до спільного знаменника.

Про те, як потрапив в «Прикарпаття»

В нас чотири роки не було професійного футболу. Зараз, коли відновили команду, мене запросили в команду, щоб допомогти молоді. Я одразу ж погодився, не зважаючи на те, що працював у будівельній компанії «Альянс ІФ». Я одразу підійшов до директора і запитав, чи можна. Він одразу "дав добро". В роботі мене перевели на вільне відвідування. Спорт у моєму житті відіграє дуже велику роль, бо я більшу половину життя віддав спорту багато сил і здоров’я. Я не міг так, щоб не погодитися.

Про оновлене «Прикарпаття»

Перший рік нової команди був тяжкий. Ми займались освоєнням і закріпленням команди  Другій лізі. Зараз у клубі така ситуація, що коли він відновлювався, то не всі люди знали, як грамотно поставити роботу в спорті. Все доводилось вчитись походу сезону. Спочатку в нас не було ні автобуса, ні екіпірування. Ми починали все з нуля. Було важко.

Про уболівальників

Франківчани скучили за футболом. Багато років в нас його не було. Грали перший тур із Маріуполем і програли 1:0. Тоді на стадіон прийшло майже 7 тисяч глядачів. Молодь наша перегоріла і не змогла показати всього, на що здатна. Після того на кожен матч приходить не менше 3 тисяч. Дякую прикарпатцям за підтримку і надіюсь, що коли ми вийдемо у Першу лігу, відвідуваність зросте. Згадую, коли грали у «минулому» «Прикарпатті», тоді вхід на стадіон був безкоштовний і ніхто практично не ходив. Зараз же мінімальна ціна квитка – 20 гривень і уболівальники ходять.

Про амбіції «Прикарпаття»

Зараз задача перед нами стоїть – Перша ліга. Я думаю, що це нам  під силу. В Першій лізі спробуємо в перший сезон не вилетіти і там затриматись. Багато хто каже, що наступного сезону Перша ліга буде найсильнішою за складом учасників за останні десять років. Чому? Бо багато команд ставитимуть задачу вийти в «Прем’єр-Лігу».

Про мотивацію

Постійно потрібно ставити перед собою цілі, яких маєш досягти. Це стосується і спорту і повсякденного життя. Бо інакше все немає сенсу. Навіть коли я прийшов працювати в будівельну компанію, то почав вчитись. Брати щось від того, щось від того. Продав одну квартиру, поставив за мету дві і так далі.

Про таланти

Наш край завжди був багатий на хороших футболістів. Колись ми мали 7 професійних клубів і випускники спортивних шкіл мали можливість після закінчення піти у професійний спорт. Зараз трохи важче, адже команда одна, а шкіл багато. Зараз у «Прикарпаття» є така практика, ми беремо по кілька вихованців ДЮСШ із собою на тренування, щоб хлопці повірили у себе, що вони можуть заграти на такому рівні. Зараз багато вихованців прикарпатського футболу потрапляють в системи клубів України.

Про бажання і характер

Головне і в спорті, і в житті – це бажання. Коли ти його маєш, то ти маєш все. Коли його немає – тобі нічого не світить. Пригадую коли у ДЮСШ в нас був такий талановитий футболіст Ігор Фурдіяка. Техніку мав, дай Боже кожному, але не мав бажання. А був такий Ігор Худоб’як, який мав хорошу фізику, але не мав такої техніки. Зате мав велике бажання і характер. Він і добився великих результатів, був десять років капітаном львівських «Карпат», а Фурдіяка…

Ростислав Ковтун


Коментарі ()

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

7692 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1584
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1462
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2499
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4204
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3016

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

818

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1241

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1142

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

2162
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1502
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1258
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1035
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

357
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

460
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1671
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1508 5
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20153
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

117
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

489 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

542
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

885