ВО «Свобода» перешкоджає євроінтеграції України, - історики

Прихід до місцевої влади у трьох західноукраїнських областях ВО «Свобода» матиме негативний вплив на польсько-українські відносини так само, які і рішення польських сеймиків щодо історичних питань, вважає історик Василь Расевич.

 

«ВО «Свобода» сповідує етнічний націоналізм, який не те, що не вітається в сучасному світі – насправді він є пережитком і рудиментом. Ця політична сила і раніше практикувала реваншистську політику щодо сусідів і вела свою історичну політику шляхом коммеморації», - зазначив Расевич 26 березня під час конференції на тему "Сучасні проблеми та перспективи розвитку українсько-польських відносин" у Львівському історичному музеї.

 

Окрім того, історик звернув увагу і на історичну політику на місцевому рівні у Польщі. «Польські сеймики також приймають історичні рішення, якими радше мали б займатися історики і науковці, приймають рішення про трагедію на Волині періоду Другої світової війни, фактично даючи свої оцінки наперед і заганяючи істориків у прокрустове ложе їхніх дефініцій і їхніх визначень. Це справді дуже важлива проблема у сучасних польсько-українських відносинах», - наголосив він.

 

«Українці не є свідомі того, що, голосуючи за ВО «Свобода», відрізають Україні шлях до євроінтеграції», - додав Расевич.

 

З позицією Расевича погодився також історик Богдан Гудь, висловлюючи переконання, щодо чутки про надмірний націоналізм мешканців Західної України з’являються через те, що сам націоналізм штучно нагнітається «деякими політичними силами». За його словами, те, що ці політичні сили намагаються використовувати складну історію взаємостосунків між Польщею та Україною є дуже безвідповідальним.

 

Окрім того, Гудь нагадав слова Єжи Ґєдройця, за якими постійне копирсання в минулому є дуже шкідливим. «Історична пам’ять деяких народів починає нагадувати плиту, яка постійне заскакує, і про що б ми не говорили, вони повертаються до «волинської різні», а ми повертаємося до акції «Вісла». Мені це нагадує знаменитий вислів «Сам дурак», - зазначив він.

 

«Чому ми, славословлячи Андрея Шептицького, не пам’ятаємо його пасторського листа «Не вбий», де він засудив тих, хто брав участь у мордуванні поляків, євреїв і інших речах?» - додав Гудь.

 

Своєю чергою, історик Леонід Зашкільняк не погодився із тим, що регіональна політика може відігравати ключову роль в польсько-українських відносинах, оскільки ці відносини формують державні органи, а локальні лише її здійснюють. Також він наголосив на тому, що історична пам’ять у будь-якому випадку продовжує жити протягом 3-4 поколінь, і треба толерантно ставитися до тих, для кого вона важлива.

 

«Висновок такий, що треба ставитися до партнера так, як ми хотіли б, щоб він ставився до нас», - резюмував Зашкільняк, повідомляє Zaxid.net.  

 

11


28.03.2011 2430 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1035
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2428
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2063
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2098
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6385 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2393 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

263

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1081

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1121

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1330
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

205
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

543
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2001
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26443
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

499
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10403 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7944
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

487
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

347
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

502
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

573
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1520