Візит першої леді, диктант єдності та індустріальний парк у Хриплині: головне за день від Фіртки

Пропонуємо читачам Фіртки добірку найважливіших новин за п'ятницю, 9 листопада 2018 року.

День української писемності: відомі прикарпатці пишуть диктант єдності

Сьогодні у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника відомі прикарпатці разом зі студентами писали диктант єдності. Приурочений він до Дня української писемності. Цьогоріч зі студентами диктант писали ректор ПНУ Ігор Цепенда, директор ІФРЦОЯО Богдан Томенчук, директор ТРК Карпати Ольга Держипільська, професори та викладачі університету, директор ОТБ Галичина Ігор Дебенко, відома журналістка Ольга Бабій, письменник Володимир Єшкілєв.

На Прикарпатті водій перевіряв «Porsche» на швидкість і протаранив кафе

У Коломиї водій автомобіля «Porsche Boxster» не впорався з керуванням і врізався у стіну місцевого кафе. Автомобілем керував 42-річний місцевий мешканець. Керманич рухався з 46-річним пасажиром. Через зіткнення двоє отримали тілесні ушкодження. Керманич пояснив, що аварія трапилася, бо перевищив швидкість і не зміг зупинитися. Каже, таким чином перевіряв автомобіль.

Франківський університет за 166 мільйонів збудує табір з «альпінарієм» на даху

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника 6 листопада за результатами тендеру замовив ПП «Промбудсервіс-Косів» будівництво молодіжного центру за 166,40 млн грн. До кінця 2020 року зведуть двоповерховий Міжнародний центр зустрічі студентської молоді України та Польщі по вул. Грушевського, 99 у селі Микуличин Яремчанської міськради Івано-Франківської області, де вже знаходиться університетський табір «Смерічка».

У Вовчинецьких горах облаштують дитячий простір, велодоріжки та оглядовий майданчик

В Івано-Франківську стартував проект «Управління і використання міських лісів як природної спадщини в містах Дунайського регіону»  (URBforDAN). Проект URBforDAN спрямований на вирішення актуальних потреб та проблем, пов’язаних зі сталим управлінням природною спадщиною в містах Дунайського регіону, кажуть автори проекту.

На Прикарпаття приїхала перша леді Марина Порошенко

У ході візиту Марина Порошенко та голова ІФ ОДА Олег Гончарук підписали Меморандум про долучення Прикарпаття до всеукраїнського проекту «Інклюзивна освіта - свідомість нації». Також перша леді побувала на показі етноодягу «Край.Ка», який проходив за підтримки Українського культурного фонду.

Прикарпатець поїхав у Польщу на заробітки та зник

Мешканець Прикарпаття Роман Ніньовський три місяці тому поїхав у Польщу на заробітки та досі не повернувся додому.

У селі на Тисмениччині освятили відновлений храм

У присілку Пітрич, що належить до села Козина Тисменицького району, завдяки зусиллям жителів села, майстрів та багатьох жертводавців відновлено старовинний храм святого Дмитрія.

В Івано-Франківську оголосили переможців літературного конкурсу "З точки зору осені"

9 листопада в Івано-Франківську оголосили переможців Двадцять другого відкритого традиційного літературного конкурсу “З точки зору осені”. Конкурс проводиться у номінаціях “поезія” та “проза”. Тематика творів – осінь.

“Івано-Франківськавтодор” відремонтує дорогу на Софіївці за 11,5 млн грн

У четвер, 8 листопада, відбувся аукціон на роботи з капітального ремонту вулиці Софіївка в Івано-Франківську. Тендер на ремонт вулиці управління капітального будівництва (УКБ) оголосило у жовтні.

На Прикарпатті планується створення індустріального парку

За словами заступника міського голови з питань економіки Богдана Білика, мова йде про викуп двох земельних ділянок загальною площею 14 га у селі Хриплин, поруч із промисловою зоною, де місту наразі належить всього 4,3 га землі.


09.11.2018 1130 1
Коментарі (1)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1207
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2522
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2111
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2169
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6546 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2453 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

336

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1147

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1282

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1401
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

278
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

585
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2060
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26512
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

554
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10464 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8011
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

534
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

403
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

545
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

623
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1584