Витвицька об’єднана територіальна громада – історія (не?)успіху

 

Останнім часом багато думаю і аналізую законодавчу базу ОТГ, оскільки голова Витвицької ОТГ Микола Шикор (член нашої команди) очолив дану громаду.

В Івано-Франківській області створено 11 об’єднаних територіальних громад. Кожна громада вже пройшла певний шлях, більший чи менший і має вже успіхи або невдачі. Більшість громад створена на основі приміських сіл і вони об’єктивно показують хороші результати. 
Витвицька об’єднана територіальна громада створена дуже вдало з точки зору географії, оскільки охоплює всі села, які розташовані у фактичній ущелині між горами та мають тільки одну тупикову дорогу, яка з’єднує їх з іншими населеними пунктами. Однак, економічної сталості у даній громаді тільки власними силами досягнути неможливо, принаймі у найближчій перспективі. На території громади немає жодного промислового підприємства, відсутня туристична інфраструктура, немає жодного кафе. Такій громаді ніяк не обійтись без допомоги державного, обласного та районного бюджетів. 
Поточна ситуація у Витвицькій ОТГ зараз дуже скрутна. Вважається поганим тоном розповідати про прорахунки попередників чи розробників плану створення громади, але потрібно об’єктивно подати інформацію, хоча б для того, щоб знайти ефективний вихід.

Після об’єднання сільських рад постала необхідність скорочення посад секретарів сільських рад та прибиральниць. І виявилося, що 13 працівників колишніх Слобідсько-Болехівської, Розточківської та Станковецької сільських рад мають 909! днів невикористаної відпустки. Отже, людям роками не виплачувались законні відпускні. А тепер на бюджет об’єднаної громади перекладено 95 906 гривень для даних компенсаційних виплат, які не були закладені в бюджет. 
Неприємна ситуація виникла також щодо пільгового перевезення пенсіонерів. Раніше з районного бюджету перевізникам компенсувались витрати на проїзд пільгових категорій 1 раз на тиждень (понеділок), а зараз ці витрати лягають на громаду, у якої немає вільних 17 тис. гривень в місяць для компенсації за проїзд своїх пенсіонерів.

Під час попереднього підрахунку економічної спроможності майбутньої Витвицької об’єднаної територіальної громади не було враховано підвищення мінімальної заробітної плати та підняття зарплати педагогічним працівникам. Внаслідок цього в затвердженому бюджеті ОТГ бракує 2,4 млн. гривень до кінця 2017 року для проведення виплат заробітної плати працівникам бюджетних установ. 
Кожен місяць для утримання закладів освіти, культури та медицини на території ОТГ бракує 220 тис. гривень. Держава надає кошти для утримання тільки педагогічних та медичних працівників, а всі решта працівники даних установ утримуються за рахунок власних коштів. Крім цього, на повному утриманні ОТГ перебувають заклади культури.

У зв’язку із встановленням однакової ціни за електроенергію у нічний та денний час на території громади не буде можливості освітлювати населені пункти.

Загалом ситуація дуже складна. Найгірше те, що всі ці труднощі перехідного періоду частина населення громади пов’язує із адміністративною реформою, з процесом децентралізації. Та все ж вихід є і ситуаційна не безнадійна, однак її вирішення потребує спільних зусиль усіх : ОТГ, районної ради та адмінстрації, обласної ради і адміністрації. Хочеться ,щоб всі розуміли ,за обставин, які склалися окремого переможця чи невдахи не буде, або програють усі або спільно досягнуть успіху.


17.03.2017 Алла Шевченко 2723 0
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1153
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2852
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1005
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1071 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3159 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

927

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

798

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2364
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15085
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123