Вітамінна зима

 

 

Взимку запаси вітамінів, накопичені в організмі з літа й осені, виснажуються. Мало сонячного світла, мало руху - не дивно що багато з нас взимку почуваються стомленими і роздратованими. Щоб не впасти в зимову сплячку, тіло і голова потребують нового заряду енергії, але де її взяти, коли до появи свіжих фруктів, ягід, овочів та зелені ще так далеко? За порадою газета звернулася до популярного прикарпатського травозная Івана Мужика.

 

Цілюща сила із зернятка

 

Згадаймо закони природи: найбільше поживних речовин зберігається не в плодах, а в насінні. Малесенькі паростки пророщеної пшениці, гречки, соняшнику, сої, кунжуту та багатьох інших рослин є справжніми вітамінними бомбами, які допоможуть пережити зиму здорово й бадьоро.

 

Коли насінина проростає, вона перебуває у фазі найбільшої життєвої активності, напружує усі свої сили, щоб закріпитися корінням у землі, сформувати паросток і спрямувати його до сонця. Пророщені зернята - це особливо цінна "жива" їжа, фактично, живий організм, з максимальною концентрацією вітамінів і поживних речовин для зародження нового життя. В цей час кількість ферментів, вітамінів, антиоксидантів та мікроелементів у насінні збільшується в сотні разів. Споживаючи пророщені зерна, людина отримує неймовірний заряд енергії та сили, який неможливо порівняти з дією жодних хімічних сполук.

 

 

При регулярному споживанні пророщених зерен, наприклад, щодня протягом місяця відчутно підвищується імунітет, зростає гемоглобін, стимулюється обмін речовин кровотворення, організм ефективно позбавляється від шлаків та токсинів, омолоджуються усі системи організму і сповільнюються процеси старіння. Пророщені зерна також є відомим народним засобом для підняття потенції у чоловіків. Особливо корисно споживати їх дітям та людям похилого віку, вагітними, тим, хто страждає анемією і сезонною депресією, а також людям, які мають інтенсивну розумову чи фізичну працю. Пророщене насіння відоме своєю здатністю розсмоктувати різноманітні пухлини включно з раковими, поліпи та фіброми.

 

 

Пшенична терапія

 

Пророщені зерна можна споживати у сирому вигляді або додавати у салати. Пророщувати можна будь-які зерна, але найбільш цілющі властивості має пшениця. Фітотерапевт Іван Мужик радить такий спосіб пророщування: зерна промити кип'яченою водою, покласти у тарілку на кілька шарів марлі так, щоб зернинки були трохи окремо одна від одної, накрити зверху ще одним шаром марлі і залити невеликою кількістю злегка теплої кип'яченої води. Покласти у тепле й світле місце. Через дві доби, коли паростки виростуть на 1-2 мм, саме час їх спожити. Їсти паростки найкраще зранку або до обіду, інакше ввечері може бути важко заснути через їхній тонізуючий ефект.

 

Суттєве покращення самопочуття буде відчутне вже за два тижні. Жінкам особливо сподобається косметичний ефект пшеничної терапії - волосся помітно набирає сили і блиску так, що не порівняти з жодними шампунями чи процедурами у салоні краси. Міцнішають також нігті й зуби. З організму виводяться шлаки, які накопичувалися десятиліттями, нормалізується обмін речовин, тому зародки пшениці рекомендують при дієтах для схуднення. Але найприємніший результат - відчуття бадьорості і прилив сил. З пшеничною терапією можна також надовго забути про застуди, оскільки опірність організму зростає до максимуму. При тривалому споживанні пророщеної пшениці також суттєво покращується зір, зауважує Іван Мужик. Лікарі народної медицини навіть жартують, що якщо у людини немає грошей на операцію з корекції зору, то можна обійтися пшеницею. Щоб досягти найкращих результатів в оновленні організму, варто споживати пророщену пшеницю хоча б півроку.

 

 

Льон, квасоля, соя та інші

 

У пророщеному насінні льону дуже багато масла, каротину та слизу. Льон особливо рекомендують при запаленнях та виразках слизових шлунково-кишкового тракту. Насіння льону є рекордсменом за вмістом особливо цінних кислот - лінолевої та ліноленової. Однак слід знати, що воно діє як проносне.

 

Одним з найкращих засобів профілактики застуди в холодну пору року є зародки сочевиці. У них міститься багато кальцію, фосфору, магнію, цинку, заліза, міді, селену та вітаміни групи В. За кількістю вітаміну С пророщені зерна сочевиці обганяють більшість продуктів, адже з появою пагінців кількість вітаміну С у бобових культурах збільшується в 600 разів. Тому сочевицю рекомендують дітям та дорослим, які часто хворіють застудою, осблабленим, хворим на анемію, а також для профілактики бронхітів і пневмоній.

 

У проростках квасолі дуже багато білка, що легко засвоюється, вуглеводів і корисних жирів, а також калію, фосфору, міді, цинку, вітаміни групи В та вітамін С. Квасоля знижує рівень цукру в крові, а також має сечогінну та протимікробну дію. Її проростки рекомендують при атеросклерозі, порушеному ритмі серця та гастритах з пониженою кислотністю.

 

Один із лідерів за вмістом мікроелементів - пророщена соя. Окрім великої кількості заліза, магнію, цинку, фосфору, кальцію та селену, у ній міститься також марганець, фтор, мідь, кобальт та повний набір амінокислот, які необхідні людині. Завдяки такому природному багатству пророщена соя покращує діяльність мозку, нормалізує роботу печінки та чудово знімає втому і дратівливість. Особливо рекомендована людям з напруженою розумовою та фізичною працею.

 

Наталка ГОЛОМІДОВА,

Галицький кореспондент

 


Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1991
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1874
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1873
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5557 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2165 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1524

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

759

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

825

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1024

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1015
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1789
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3696
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10273
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26165
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10201 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7726
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

913
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

243
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

275
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

398
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1297
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

899