Вирубування дерев і забруднення річок: у Карпатах варварськи знищують ліси (ВІДЕО)

Вирубування дерев і забруднення річок. Попри всі заборони, в Карпатах варварськи знищують ліси.


Шум техніки чути здалеку, в лісі кипить робота. Вантажать ваговози. І все це – на березі річки. Трелювання лісової продукції річками забороняє закон. Та це не зупиняє лісорубів.

Село Бистриця. Саме тут бере свій початок річка Бистриця Надвірнянська. А от і свіжий слід від коліс ваговоза. Схоже, машина перетинала річку сьогодні не один раз.

“Ця ділянка річки є особливо цінною для харіоса європейського, для форелі, струга струмкового – він тут нереститься. Нерест відбувається від осені – до зими. Тобто, зараз, тут, у воді є ікра і переїзд важкої техніки поверх нерестилища – веде до загибелі риби”, – наголосив Андрій Мельничук, головний державний інспектор Івано-Франківського рибоохоронного патруля.

Тут же, на березі – склад деревини. Разом з інспекторами рибного патруля йдемо далі – і просто в річці знаходимо залишений автомобіль. А весь цей час з-за дерев за нами хтось пильно стежить. Та поспілкуватися з чоловіками не вдалося.

“Підійшовши до них, вони зникли в невідомому напрямку. Ми на жаль їх не наздогнали, тому не можемо складати протокол”, – говорить Тарас Кузьмин, головний державний інспектор Івано-Франківського рибоохоронного патруля.

Чоловіки втекли, а ось техніку забрати не встигли. Біля будиночка лісника знаходимо гусеничний трактор для трелювання лісу й повні каністри з паливом. Транспорт – зношений, мастило весь час протікає на землю.

"Від переїзду техніки в річку потрапляють паливно-мастильні матеріали. А від пиломатеріалів – потрапляє фенол, який згубно впливає на всю іхтіофауну – вона просто зникає. Форель дуже чутлива. Якщо продовжувати їхати впоперек цієї річки, її просто тут не буде”, – зазначив Андрій Мельничук, головний державний інспектор Івано-Франківського рибоохоронного патруля.

Ця територія належить Надвірнянському лісгоспу.

При розробці лісосіки – підприємство мало підготувати технологічну карту вивезення та трелювання лісу, – кажуть в екоінспекції. І в жодному разі шляхи не повинні пролягати через річку.

“Законодавством передбачається, що при розробці лісосіки, тобто при вирубуванні й вивезенні деревини, зобов’язують підприємство, яке цим займається, будувати переїзні мости. Якщо ці мости не збудовані, а переїзд проводиться через річку, це є порушенням як рибальства, так і водного законодавства”, – наголосив Ігор Яківчук, заступник керівника управління екологічної інспекції в Івано-Франківській області.

Чому підприємець, який веде вирубку на території лісництва, не побудував міст перед початком робіт? І чому заплющують очі на порушення? Поставити ці питання керівництву лісгоспу нам не вдалося. Директора на робочому місці не було. Не змогли з ним поговорити й телефоном.

“Ваш директор зараз на місці, Руслан Васильович? – Ні, його немає на роботі. – Я телефоную йому на особистий – він трубку не бере. – Він в гори поїхав, його немає зараз”.

Тим часом інспектори рибпатруля зробили фото знайденої техніки. І звернулися із заявою до поліції та обласного управління Державного агентства лісових ресурсів – вимагають встановити власників майна і притягнути їх до відповідальності.

ВІДЕО: Подробиці


10.02.2020 2043
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

671
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2273
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2001
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2024
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6075 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2308 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

183

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

995

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

995

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1253
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

30
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

476
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1937
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26366
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

427
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10340 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7885
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

435
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

278
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

442
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

514
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1448