агенція новин

Вірджинія задумалася про свою валюту. Долар впаде?

У якості наочної ілюстрації економічних страхів, що терзають Америку, можна навести постанову, прийняту на засіданні законодавчого органу штату Вірджинія – Генеральної Асамблеї, 12 січня. Відповідно до цієї постанови, буде створена підкомісія, щоб офіційно розглянути питання про впровадження альтернативної валюти у випадку повного краху долара США і Федеральної резервної системи.

 

Якщо долар втратить свій статус світової резервної валюти, що здається все більш і більш імовірним, то для американської економіки це матиме руйнівні наслідки, викликані неминучою гіперінфляцією - тим більше, що Америка імпортує більшу частину своєї нафти. Беручи до уваги, що найавторитетніші міжнародні установи і лідери, передбачають і навіть вимагають припинення доларової гегемонії, а також створення світової валюти, якою б керував глобальний центральний банк, зараз саме час для штатів, щоб усвідомити і підготуватися до цього. Тепер або ніколи.

 

Постанова Генеральної Асамблеї Вірджинії, представлене делегатом-республіканцем Робертом Маршалом, починається з передумови, що регіональний уряд несе відповідальність за захист життя і власності громадян штату. Виконання цієї місії вимагає належних державних фінансів і "здорової приватної економіки", і те й інше потребує міцної валюти.

 

Згідно з постановою (законом) ГА, грошово-кредитна і банківська системи, які зараз спираються на Федеральну резервну систему (ФРС), не зможуть забезпечити стабільність, необхідну для процвітаючої економіки і добре функціонуючого регіонального уряду. Принаймні - протягом тривалого часу. Існуючі системи "перебували під постійно напругою, що збільшується протягом минулих кількох років, і будуть продовжувати перебувати під постійно зростаючою і, очевидно, виснажливою напругою в наступні роки".

 

Додатково до всього, законодавці вказали, що багато керівників пророкують "неминучий крах валюти Федеральної резервної системи через гіперінфляцію в доступному для огляду майбутньому". Так що, якщо і коли очікуваний колапс грошово-кредитної системи відбудеться, то без попередньої підготовки фінанси штату і приватного сектору «можуть зануритися в хаос».

 

Звичайно, у такий сценарій вніс би "значний негативний вплив на життя, здоров'я та власність громадян Вірджинії, з фатальними наслідками для збереження стабільного громадського порядку", попереджає постанова. Відповідно до внесеного законопроекту, цих ефектів можна уникнути або, принаймні, мінімізувати їх вплив, тільки швидким введенням в обіг альтернативної надійної валюти. 

 

Постанова також відзначає, цитуючи експертів, що незабезпеченість долара дорогоцінними металами - одна з головних причин - якщо не найголовніша - нестійкості банківської системи, на даний момент досягла межі. Вона [постанова] також пояснює, що американська Конституція зобов'язує всі штати використовувати золото і срібло в якості платіжного засобу при оплаті боргів, навіть цитуючи при цьому рішення Верховного Суду, яке визнає, що штати для виконання їхніх суверенних функцій можуть використовувати будь-яку валюту за їх вибором. Навіть незважаючи на те, що Конгрес своїм декретом встановив банкноти Федерального Резерву в якості "законного засобу платежу".

 

Альтернативна валюта, якщо б вона була введена в обіг, не привела б до заборони на використання банкнот Федерального Резерву - вона просто надала б ще одну можливість, створивши здорову конкуренцію без подальшої дестабілізації існуючого режиму обороту незабезпеченої золотом грошової маси. У постанові законодавці вказують: "Конгрес США, американське Казначейство та Федеральна резервна система не робили, не роблять і не готують ніяких дій з надання Сполученим Штатам альтернативної валюти Федеральної резервної системи на цілком ймовірний випадок, якщо долар буде знецінений через гіперінфляцію".

 

Так як законодавці штату Вірджинія знають або, принаймні, повинні знати все це, і тому що у штату є можливість і обов'язок почати діяти в такій ситуації (навіть без схвалення Конгресу), "громадяни Співдружності обов'язково прийдуть до висновку, що члени Генеральної Асамблеї [штату Вірджинія] будуть, перш за все, відповідальні за те, що коли в результаті гіперінфляції або якого-небудь іншого, пов'язаного з цим економічного лиха, настане крах валюти Федеральної резервної системи, вони залишаться без альтернативної валюти", говориться в постанові.

 

Звичайно, законодавці штату Вірджинія не єдині, хто турбується з приводу долі долара. "Пропозиції штатам і їх громадянам про прийняття альтернативної валюти, що базується на золоті або сріблі, або обох, отримують все більшу увагу всюди в Сполучених Штатах, як про це свідчать закони, прийняті або розглянуті в законодавчих органах штатів Джорджія, Індіана, Монтана, Нью- Гемпшир і Південна Кароліна", пояснює постанову ГА Вірджинії.

 

Постанова сама по собі не вводить альтернативну валюту. Воно просто регламентує створення двопартійного комітету, щоб всебічно розглянути проблему і дати рекомендації для законодавців, як мати з цим справу згодом. До наступного року результати групи та пропозиції повинні лежати на столі у законодавців. Закон опублікований на веб-сайті Співдружності як постанова про "Створення об'єднаної підкомісії для вивчення питання, чи повинна Співдружність ввести в дію валюту, альтернативну валюті Федеральної резервної системи, у разі масштабної кризи Федеральної резервної системи".

 

Численні експерти, юристи та фінансисти, рекомендували політикам штату зайнятися цією проблемою - тим більше, що федеральний уряд до цих пір відмовлялося розглядати ситуацію і обоворювати, що насувається. Наприклад, видатний юрист Едвін Вієйра, фахівець з конституційного права, сказав "The New American" минулого року, що буде дуже мудро для регіональних урядів почати готуватися до великих проблем з доларом. Одна із зроблених ним пропозицій - щоб штати почали приймати частину своїх податкових надходжень дорогоцінними металами.

 

Звичайно, внутрішні проблеми поточної грошової системи не залишилися непоміченими і в Конгресі. Член палати представників Рон Пол піднімав тривогу протягом багатьох десятиліть. Ця тривога досягла своєї кульмінації в його недавній книзі під назвою «End the Fed» («Кінець Федрезерву») і в законі про ревізію Федеральної Резервної системи, який - попри те, що він був в значній мірі вихолощений, - досяг успіху в тому, щоб висвітлити певні ділові операції центрального банку. У нього також є законопроект, який анулював би правила, що регулюють платіжні засоби, і дозволив би вільному ринку вирішувати, що має використовуватися в якості грошей. І нещодавно його пропозиції та ідеї, які він підтримує, привернули велику увагу - як про це, зокрема, свідчить рішення, ухвалене в Вірджинії.

 

Незважаючи на те, що губернатор Вірджинії Боб Макдоннелл оголосив, що він не буде підтримувати ці дії, аналітики вітають прийняття постанови як значний крок. Засновник «Gold Stock Bull» Джейсон Хемлін, наприклад, сказав «The Market Oracle», що пропозиція "може стати фінансовим пострілом, який буде почутий у всьому світі".

 

Фінансовий веб-сайт «ZeroHedge.com» припустив, що постанова "може одного разу бути оголошена як офіційна пропозиція, з якої, за прислів'ям, все і почнеться". Переконуючи всіх законодавців ретельно прочитати законодавство, сайт прокоментував: "Чи буде це постанова успішно проведено в життя, чи знайде комісія, що є реальна небезпека, або що золото не повинно бути прийняте в якості валюти забезпечення, тепер вже не важливо. Простий факт, що ця постанова з'явилася на світ, вже є достатнім стимулом для інших штатів розглядати альтернативний «План Б».

 

Точно так же веб-сайт «GoldAlert.com», процитувавши недавні новини про іноземні уряди, що розглядають можливість проведення розрахунків у золоті, припустив, що "дії Вірджинії можуть бути свідченням початку зростання загальносвітової тенденції серед урядів різних рівнів проводити розрахунки у валюті, яка не може бути надрукована за примхою якого-небудь центрального банку ".

 

Поки що постанова була направлена до Комітету із законодавства. Як далеко це все піде, ще невідомо. Але враховуючи, що й інші штати розглядають подібні заходи і проблеми долара, стають все більш і більш очевидними, то виглядає, що розсудливі приготування до потенційної катастрофи тільки набирають хід.

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


07.02.2011 663 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

19.02.2020
Володимир Скоростецький

Народна історіографія значно давніша за офіційні історичні хроніки. Скандинавські співаки-скальди, до прикладу, досить детально описували всі пригоди і бойові походи загонів-хірдів данських та норвезьких воїнів.

146
19.02.2020

Про місце театру і його роль, сучасного глядача та мистецтво, відмову від політичної кар’єри та плани на 2020-й.

204
15.02.2020
Марія Лутчин

"Nissan Leaf" створив своєрідний феномен серед електромобілів в Україні. Сьогодні цей автомобіль є одним із найпоширеніших і найулюбленіших електрокарів серед українських водіїв.

441
11.02.2020

За підсумками попередніх сесій прикарпатські мажоритарники 93 рази виступали ініціаторами законотворчих ініціатив – 87 разів були ініціаторами законопроєктів, а 6 разів – ініціаторами проєктів Постанов.

5108
10.02.2020
Люся Грибик

Нещодавно Прикарпаття сколихнула новина про смерть 18-річної студентки від анорексії. Дівчина займалась сироїдінням, аж поки вага не знизилася до критичного рівня. Врятувати її не вдалось...

1233
09.02.2020
Ростислав Ковтун

У Франківську люди намагаються завадити повторному продажу своїх недобудованих квартир та сподіваються на закон.

14398 6

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області.

433

Інформація насправді ніколи не була зброєю, як не дивно — здебільшого вона заважає.

289

Напевно, усі знають, що у наш часте, що ми звикли називати “політикою”, має кілька рівнів. 

804

У вересні 2018 року до першого класу вступили діти, які навчатимуться впродовж 12 років за Концепцією Нової української школи.

1149 1
20.02.2020

Неопізнані літаючі об’єкти (НЛО) над Карпатами спостерігали багато людей. Неймовірні історії про аномальні явища в Карпатах, які гуцули не могли вигадати. Шокуючі розповіді очевидців про зустрічі в горах з космічними прибульцями.  

336
11.02.2020

Хто такі мольфари, чим вони займаються та чи справді володіють надприродними силами.

3275 1
26.01.2020

Посадковий апарат "Чан'е-4" і ровер "Юйту-2" надіслали нові знімки, отримані на поверхні зворотної сторони Місяця.

1529 1
08.02.2020

Сім'я Гюрджян з Лисичанська виховує 10 прийомних дітей.

818
28.01.2020

Сьогодні місцевим жителям та гостям Івано-Франківська вже звично, що Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового, або як у народі просто кажуть «катедра»...

1537
11.02.2020

Одного разу почалася сильна злива. Всі діти прибігли додому, але наймолодшої доньки не було.

568
20.02.2020

Відновити цноту і знову стати незайманою - такі операції стають дедалі популярнішими в ‎Україні, кажуть лікарі.

4724 1
19.02.2020

Ніщо не об'єднує людей так, як подвійна веселка. Прекрасне видовище вразило жителів Івано-Франківська у вівторок пообіді.

2756
18.02.2020

Звідки на вулицях кінь наразі невідомо. Пошуками власника тварини зайнялися правоохоронці.

2373
17.02.2020

Кастинги на розважальному проєкті "Голос країни" 10 сезон продовжуються.

2396 1