Віктор Штурмак - волонтер, який став лейтенантом української армії

 

/data/blog/86367/11d94926ea125570fe1acab9a77c9d52.jpg

 

Віктор Штурмак – мешканець Долинського району Івано-Франківщини, переконаний «укропівець». Сьогодні він зі зброєю в руках захищає рідну землю і має намір якісно змінити державу завтра.

 

           

Вікторе, розкажіть, будь ласка, як Ви потрапили на східний фронт ?

 

            Все почалося ще навесні 2014 року, в цей час були призвані на військову службу перші наші земляки і виявилось, що в армії бракує всього: форми, взуття, засобів захисту і навіть їжі. Тоді громадськість Долинщини почала активно збирати для них усе необхідне, а я, разом із своїми товаришами, почав доставляти необхідні речі на передову нашим хлопцям у Донецькій та Луганській областях.

            Довелось вперше побувати під обстрілами, відчути постійну небезпеку, побачити на власні очі проблеми із забезпеченням українських вояків.

            З того часу я почав регулярно відвозити продукти, одяг та інші речі нашим солдатам і не тільки землякам із Долинського району, адже вони усі наші – українці.

 

            А 1 лютого 2015 року отримав повістку із військомату. Раніше в армії не служив, оскільки навчався у вузі, де була військова кафедра, але одразу вирішив нести службу, адже вже був морально підготовлений, оскільки часто бував на передовій.

            Пройшов навчання на Яворівському полігоні і був відправлений в 93-бригаду в селище Черкаське Дніпропетровської області. До частини попросився сам, бо часто бував у хлопців з цієї бригади як волонтер і бачив їх високий бойовий дух, адже вони завжди були на перших рубежах, в тому числі в обороні Донецького аеропорту.

 

            Спочатку займався підготовкою новобранців на полігоні, а потім сам написав рапорт з проханням направити мене на передову.

            Тепер я оперативний черговий офіцер на командному пункті бригади,зі званням  лейтенант.

 

           

Тобто, Ви не захотіли служити в тилу, а самі попросилися на фронт? Зовсім не боїтеся ? 

 

            Кожен боїться, але я не хочу ховатись за чиїмись спинами, волію застосувати свої знання і навики безпосередньо на передовій. Там я потрібніший.

 

      

Чи легко було за такий короткий час підготуватись і адаптуватись до служби ? 

 

            Абсолютно більшість моїх колег-офіцерів - кадрові професійні військові, для яких це основна робота, а у мене за плечима тільки трохи більше місяця підготовки, однак досить швидко знайшли порозуміння, підказали, що до чого… Так що тепер я на рівні з іншими виконую свої обов’язки.

 

           

Про ставлення до української армії тамтешнього населення говорять різне.

 

            Буває по-різному. Частина людей підтримують наших хлопців, ставляться як до справжніх захисників. Одного разу до нас прийшла жінка і попросила: «Хлопці, поховайте мене по-людськи, якщо мене вб’ють, щоб собаки не погризли»…

 Але є й такі, які чекають на «визволення» російськими окупантами.

 

           

Ви служите на одному із найважчих напрямків, майже біля самого Донецька, як там дотримуються Мінських домовленостей ?

 

            Сепаратисти зовсім не «соромляться» обстрілювати наші позиції з усіх видів зброї. Ми доповідаємо про це командуванню і переважно утримуємось від зворотної реакції, але деколи нам дозволяють «адекватно» відповісти. Тоді наші вояки змушують терористів «помовчати» деякий час. Однозначно, що з українського боку ніхто першим не починає бойові дії.

 

           

Ви активна людина, брали участь у Революції Гідності, боролись за звільнення з посад одіозних представників злочинного режиму в Долинському районі, чи плануєте взяти участь у місцевих виборах ? Якщо так, то якій політичній силі Ви симпатизуєте?

 

            Так, я планую балотуватись на посаду сільського голови Старого Мізуня. Я народився і виріс в цьому селі і мені боляче, що тут не відбуваються позитивні зміни. У нас потужний потенціал для розвитку туризму, але він ще навіть не почав реалізовуватись на повну потужність.

           

            А щодо партійних симпатій, то на мене не впливають яскраві картинки чи палкі промови, я дивлюсь на практичні результати тієї чи іншої політичної сили.

            На вибори буду йти разом із своїми друзями і колегами, з якими ми були на Майдані, які займались допомогою нашим воякам та частково досягли проведення справжньої люстрації у нашому районі. Ми прийняли пропозицію «Українського об’єднання патріотів – УКРОП», і спільно візьмемо участь у виборах.  

            Розумію, що сам не зможу повноцінно взяти участь у виборчій кампанії, оскільки повернусь після відпустки до своєї бригади на фронті, але я не один, зі мною велика і професійна команда. Тільки разом ми зможемо якісно змінити країну.


11.09.2015 1864 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

1227
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1345
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3444
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5198
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1531
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1861

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

345

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

728

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1528

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1603
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

645
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2340 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2158
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

735
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4776
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

614
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8303
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

504
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

288
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

609
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

769 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

938