Віктор Шкутов: Зміна міліції на поліцію відсіяла на Прикарпатті 204 міліціонери

 

/data/blog/93253/0ca3735fefce9a5e7a776ff67b07472f.jpg

 

Нещодавно в Україні запрацювала національна поліція. У зв’язку з цим відбулося чимало кадрових змін, зокрема й на Прикарпатті.

 

Поліція Нині в Івано-Франківській області діє головне управління національної поліції, тимчасовим керівником якого є полковник Віктор Шкутов, пише Фіртка з посиланням на Репортер.

 

Крім того, він за сумісництвом – радник голови національної поліції України, грузинки Хатії Деканоїдзе.

 

«Зміна міліції на поліцію відсіяла на Прикарпатті 204 міліціонери, – повідомив Шкутов на прес-конференції, яка відбулася минулого тижня. – З них 173 – через скорочення штату, дев’ять – за власним бажанням, 22 вийшли на пенсію».

 

Загалом, за словами полковника Шкутова, в області було 3350 працівників МВС, нині тимчасовий штат – 2548.

 

За три місяці до прийняття закону «Про національну поліцію» всіх міліціонерів попередили про можливе звільнення через скорочення. Тим, хто не відібрався до поліції, передбачена виплата одноразової допомоги, а також нарахування зарплати протягом шести місяців. Нинішні призначення на посади є тимчасовими.

 

Той, хто керував у міліції, не обов’язково буде начальником і в поліції. Кандидати на керівні посади, запропоновані регіональними головними управліннями, ще пройдуть тести: загальні навички, професійна етика, спецтест.

 

Крім того, їх перевірять на детекторах брехні.

 

У рамках проекту «100 днів якості національної поліції України» кожного працівника атестуватиме центральна комісія. В її складі – представники громадськості, експерти, народні депутати, працівники міністерства і, звісно ж, поліцейські.

 

Крім того, незалежні соціологічні компанії опитуватимуть пересічних українців: чи довіряють люди поліції, чи почуваються в безпеці, чи оперативно поліцейські виїжджають на виклик.

 

Підприємців питатимуть про факти втручання в роботу комерційних структур і рівень корупції. Буде й внутрішнє опитування – за думкою колег.

 

Тут найбільше уваги приділятимуть ініціативності, оперативності та відповідності цінностям поліцейського. Звання поліція Результати досліджень впливатимуть на ключові кадрові рішення. Керівників, роботою яких люди будуть незадоволені, замінять так звані «лицарі честі».

 

Взяти участь у проекті «Лицарі честі» може кожен. Кандидати повинні мати високі лідерські та менеджерські якості, навики управління персоналом, хорошу ціннісну підготовку.

 

Переможці конкурсу стануть «золотим резервом», з якого й відбиратимуть керівників для поліції. Структура територіальних підрозділів тепер інша. Так, на Прикарпатті створили шість «кущових» відділів поліції, а в кожному ще по 10 малих відділень.

 

Найбільшим є Івано-Франківський відділ, якому не підпорядковується жодне районне відділення. Натомість Коломийський «кущ» тепер об’єднаний із Городенківським і Тлумацьким, Калуський – з Долинським і Рожнятівським, Тисменицький – з Галицьким і Рогатинським, Надвірнянський – з Богородчанським та Яремчанським, Косівський – з Верховинським і Снятинським. Якщо раніше кожен начальник міського чи районного відділу мав трьох заступників, то нині – лише одного.

 

Тож керівників у області стало на 20 менше. Змінилися і деякі звання. Тепер уже немає молодшого сержанта міліції, є кап­рал поліції. Старший сержант, прапорщик, старший прапорщик і старшина об’єдналися в одне звання – старший сержант. Генерал-майор, генерал-лейтенант, генерал-полковник – тепер генерали першого, другого та третього рангу відповідно.

 

До 31 грудня 2016 року поліції дозволяється використання старих службових посвідчень, бланків, штампів, емблем, печаток і логотипів. Щодо одягу, то новий однострій уже затвердили, проте на виготовлення ще чекають.

 

Минулого тижня в Україні ліквідували ДАІ та міжрайонні реєстраційно-екзаменаційні відділи (МРЕВ). Натомість створили сервісні центри.

 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

 

«Увага автовласникам! Ми «вбиваємо» довідку-рахунок – королеву корупції в ДАІ, годувальницю не одного покоління ДАІшників», – написав він.

 

За його словами, тепер достатньо підписати договір купівлі-продажу (дарування) продавцем і покупцем особисто в будь-якому сервісному центрі МВС у присутності адміністратора центру. У вартість послуги входять лише обов’язкові платежі, встановлені законом.

 

Для покупців нових авто в салонах достатньо надати в сервісний центр договір, засвідчений печаткою продавця і свої документи.

 

Змінили звання, уніформу, структуру і людей. Хочеться, аби нова поліція змусила забути про корумповану міліцію.

 

Як казав філософ Алан Лільський: «Будь-які зміни здаються неможливими. Але коли вони відбуваються, неможливим здається колишнє положення речей».

 

Нагадаємо, працівника Коломийського РВ УМВС Володимира Зузяка, який у свій час відмовився їхати розганяти мирні демонстрації на Майдані, а згодом брав участь у бойових діях на Сході, після переатестації не прийняли у Національну поліцію. Правоохоронець заявляє про корупційні схеми в обласному управлінні вчорашньої міліції.


30.11.2015 542 1
Коментарі (1)

М. С. 2015.12.02, 12:54
Аваков і Геращенко підуть дорогою Захарченка, якщо не перестануть роставляти злочинців на місця!
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1412
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2683
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2200
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2272
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6830 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2553 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

441

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1274

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1371

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1540
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

389
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

254
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

657
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

151
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26618
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

625
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10551 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

160
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

181
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

494
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

638
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

701