Виконком Івано-Франківської міськради нарешті заборонив незаконну реконструкцію в будинку, який є пам’яткою архітектури

 

 

Понад рік мешканці будинку за адресою вул. Грушевського, 20 оббивали пороги Івано-Франківської міської ради та всіх можливих інстанцій з вимогою припинити реставрацію горища у їхньому будинку.

 

Вся ця історія розпочалася у 2013 році, коли мешканець вищезгаданого будинку Володимир Свиридов отримав містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (№ 230/13-01/1/01 від 02.12.2013) та розпочав роботи.

 

Вже згодом його сусіди почали скаржитися на те, що у їхніх квартирах тріскають стіни.

 

Як з’ясувалося, фундамент у частині будинку, де будується мансарда, не є укріплений. Будинок як один із найдавніших у місті, був частково капітально відремонтований за державний кошт, ремонт тривав декілька років і завершився у 2008 році. До цього часу частина будинку більше десятиліття була визнана аварійною. Будинок побудований у формі букви «П» і тільки одна частина стіни була укріплена. Проте саме та частина будинку, над якою будується мансардне приміщення, за браком коштів не укріплялася.

 

Більше того, люди розповідають, Свиридов порушив Положення про порядок реконструкції горищ під мансардні поверхи та здійснення надбудов у житлових будинках на території Івано-Франківської міської ради. Зокрема: не було проведено збори мешканців будинку, на яких Свиридов був зобов’язаний повідомити про плани будівництва мансарди, відповідно, немає протоколу, так як збори не були проведені, люди кажуть, що не надали письмової згоди на будівництво мансарди, тим паче – з вказанням номером паспорта і наголошують, що деякі мешканці були обмануті і підписали згоду на проведення ним ремонту у квартирі та приватизацію горища, - про плани будувати двоповерхову мансарду ніхто із сусідів повідомленим не був.

 

Власники квартир, обурені шахрайством сусіда подали в Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області заяви про відмову від підписів, 23 липня 2014 року мешканці будинку звернулися в МУВС м. Івано-Франківська, де було розпочате кримінальне провадження по факту підроблення документів Свиридовим– реєстраційний № 10537. Проте слідство триває й досі.

 

Мешканці неодноразово зверталися із скаргами на незаконну забудову горища, здійснювану Свиридовим в Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області, Головне управління юстиції в Івано-Франківській області, Відділ охорони культурної спадщини Управління культури, національностей та релігій, в ЄРЦ, в Прокуратуру м. Івано-Франківська.

 

Прокуратурою міста було винесене подання голові м. Івано-Франківська Віктору Анушкевичусу  про те, щоб було вжито заходів, направлених на усунення виявлених правопорушень вимог законодавства, причин та умов, що їм сприяли, шляхом скасування містобудівних умов та обмеження забудови земельної ділянки № 230/13-01/1/01 від 02.12.2013.

 

Проте засідання виконкому від 10.07.2014 року, вирішило містобудівні умови та обмеження, надані Володимиру Свиридову не скасовувати, а рекомендувати мешканцям звернутися до суду.

             

1 серпня 2014 року в будинку працювала комплексна комісія з приводу незаконної забудови горища. Начальник Інспекції Держархбудконтролю Ткачук М. навіть «на око» помітив відхилення забудови від проекту.

 

За результатами позапланової комплексної перевірки  Інспекцією Держархбудконтролю в Івано-Франківській області було складено акт, в якому зазначається: «За результатами перевірки встановлено відхилення від проектної документації представленої забудівником, а саме стіни вибудовані з дерев’яного бруса (проектом передбачена цегла на ребро), також основою для стіни являється цегляна кладка в один ряд висотою 40 см (що в свою чергу не передбачено проектом) чим порушено п.3 ч.1.ст. 25 ЗУ «Про основи містобудування».

 

І знову Свиридову пропонується не знести незаконну забудову, а тільки підкоригувати проект.

 

Прокуратурою м. Івано-Франківська вдруге було винесене подання до голови міста Віктора Анушкевичуса щодо скасування виконкомом містобудівних умов та обмежень, наданих Володимиру Свиридову з порушеннями закону.

 

Зауважимо, що з приводу незаконних дій щодо вказаної ситуації народний депутат України Олександр Шевченко звертався з депутатськими зверненнями до Віце-прем'єр-мінстра-Міністра культури України Вячеслава Кириленка (звернення «Про вжиття вичерпних заходів в межах наданих повноважень, направлених на заборону реконструкції квартири по вул. Грушевського, 20 в місті Івано-Франківську») та до Генерального прокурора України В. Яреми - («Про вжиття вичерпних заходів реагування щодо прокуратури міста Івано-Франківська»), в якому просив вжити вичерпних заходів реагування щодо прокуратури міста Івано-Франківська з приводу бездіяльності та зволікання першого заступника прокурора м.Івано-Франківська, Кривонос І.О., зі зверенням до суду щодо визнання протиправним рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 20.08.2014р. №421.

 

На засіданні виконкому 21.08.2014 року вказані містобудівні умови скасовані не були, хоч було встановлено, що Департамент містобудування та архітектури видав містобудівні умови та обмеження без протоколу зборів мешканців, без вказання паспортних даних мешканців та ін. порушень. І хоч юридичним відділом міськвиконкому було усно підтримане скасування містобудівних умов, головуючий перевів дискусію у «будівельну» площину і члени виконкому проголосували: 3—за скасування, більшість – утрималася, тобто містобудівні умови та обмеження скасовані не були.

 

Вчора, 27 січня 2015 року, виконавчий комітетт Івано-Франківської міської ради в черговий раз розглянув питання по будинку на вулиці Грушевського, 20 і врешті прийняв рішення про скасування містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, які були видані.

 

Основною причиною прийняття такого рішення стало те, що прокуратура підтвердила факт відсутності згоди всіх мешканців будинку на проведення робіт. Можливо повпливала і присутність на засіданні першого заступника прокурора міста.

 

Так відповідно до рішення виконкому тепер департамент містобудування і архітектури має підготувати звернення до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області щодо скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт.

 

Довідка Фіртки

 

Будинок за адресою вул. Грушевського, 20 є пам’яткою архітектури місцевого значення, який за номером 177-іф є занесеним до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Він побудований у 1895 році і має ряд архітектурних особливостей, таких як тонке дерев’яне перекриття підлог-стель 2 см, яке не може витримувати значних додаткових вагових навантажень.

 

Моральний знос (амортизація) нашого будинку, на 2014 рік згідно довідки ЄРЦ,  становить 92% . Згідно із технічною характеристикою стану будинку, наданою НДІ Проектреконструкція у 1997 році: фізичний знос фундаменту становив – 45%, стін – 50%, перекриття – 40%, сходів – 80%, даху – 30%, підлоги – 25%, дверей – 40%, загальний знос будинку становить 40,2 %. А з того часу минуло ще 14 років і фізичний знос будівлі збільшився, особливо у неремонтованій частині, де й будується мансарда.

 


28.01.2015 483 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

774
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

597
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1672
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2986
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2451
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2430

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

580

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

593

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1450

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1521
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

554
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

414
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

790
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

181
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

283
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26920
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

747
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

309
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

307
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

633
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1010 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

833