Вікенд у Європі, – як недорого з’їздити за кордон

Відпочити від щоденної рутини можна, змінивши обстановку, і найкраще це робити за кордоном. Для цього не обов’язково тратити грубі гроші та брати двотижневу відпустку, вибратися можна й на вихідні. До того ж, зараз цьому сприяє безвіз і недорогі рейси з України до ЄС.


Братислава пахне випічкою

Подорож розпочалась у Львові, в міжнародному аеропорті імені Данила Галицького. До неї спонукали дешеві квитки на літак до Братислави: трохи більше 400 грн. Шукати авіаквитки можна прямо на сайтах перевізників або на сервісах типу Kiwi чи Momondo, але там є націнка. Переліт лоукостером Wizzair передбачає лише ручну поклажу, але на вихідні більше й не треба, пише Репортер.

Літак прибуває у Братиславу приблизно о 15:20. З аеропорту можна доїхати до залізничного вокзалу, який розташований за 20 хвилин ходьби від центру, міським автобусом № 61, проїзд у ньому коштує трохи менше євро.

Центр Братислави – типові, затишні європейські вулички. Ввечері там лунає джаз, на вулицях продають трдельник (традиційна чесько-словацько-угорська випічка). Визнач­них місць у столиці Словаччини не багато, найвідоміше – Братиславський град, замок на кручі над Дунаєм. Всередині є музей, а у підніжжі замку – парк. З оглядових майданчиків відкривається гарна панорама на місто.

Житло у Братиславі відносно недороге, найдешевші варіанти можна знайти за 30 євро у готелі подалі від центру або у багатомісному номері. Але оптимальним буде окремий номер на двох за 35-40 євро в хостелі у центрі міста.

Відень по-королівськи

У Відень з Братислави можна доїхати комфортабельним автобусом за 5 євро – 1,5 години в дорозі. Квиток найкраще купити в інтернеті, рейси є майже щогодини. Автобус виїжджає з невеликої автостанції недалеко від центру.

Один день у Відні – це лише знайомство з містом, у ньому мало й тижня, якщо хочеш відвідати всі визначні місця і подивитися на численні твори мистецтва. Обов’язково потрібно погуляти по центру міста, помилуватися на будівлі ратуші та парламенту, оперного та драматичного театрів, старовинних соборів. Відень – колишня столиця імперії, тому багато визначних місць тут – на королівську тематику.

Зимова резиденція Габсбургів Хофбург (у самому центрі) та літня резиденція Шенбрунн (туди найкраще доїхати на метро), Бельведер (недалеко від центру) – цілі палацові комплекси. Там можна подивитися на розкішні інтер’єри минулих століть, відвідати скарбницю, картинні галереї, погуляти по королівських садах.

На площі Марії Терезії розташовані дві ідентичні великі будівлі, схожі на палаци. В одній – Музей природознавства, де представлені рідкісні мінерали, вимерлі тварини, в тому числі величезний скелет динозавра. У другій – Художньо-історичний музей (або Музей історії мистецтв), де розташована картинна галерея, колекції древніх Єгипту і Греції, коштовності. Трохи далі від центру – Відень сучасний, з модерними кольоровими будинками «австрійського Гауді» Хундертвассера, парком атракціонів Пратер, скляними хмарочосами.

Випити кави з віденським штрудлем або шоколадним тортом «Захер» можна у будь-якому кафе в центрі міста, ціни приблизно однакові – десь 10 євро на одного.

Місце страху

Повертаючись з Відня додому, можна встигнути побачити ще більше визначних місць. Ми поїхали нічним автобусом до польського Катовіце (15 євро з одного). Саме місто – невелике, індустріальне, з чорними від сажі будинками, багато «совкових», але є й історичні.

Лише за 30 км від Катовіце розташований найбільший нацистський концтабір – Аушвіц (Освенцим). Доїхати можна електричкою за 6-10 злотих, провівши в дорозі менше години.

Концтабір складається з двох частин. Перша – «Аушвіц І» – колишня адміністративна, саме там відомі ворота з надписом «Праця визволяє», бараки, блоки, де проводили експерименти над людьми і виносили смертні вироки. У деяких приміщеннях представлені експонати, що викликають жах: окуляри і взуття загиблих, страшні фото приречених на смерть.

Самостійний вхід на територію є безкош­товним, але можливий лише в час, коли там нема екскурсії, а ще треба зважати на великі черги. Так, у понеділок «нетуристичного» листопада, о 10 ранку, нам запропонували квитки аж на 13.00.

«Аушвіц ІІ – Біркенау» розташований за п’ять хвилин поїздки на безкоштовному шатлі, який часто курсує між таборами. Саме він і є тим, що мають на увазі, говорячи про Освенцим. Вхід туди вільний. На величезній території, обгородженій колючим дротом, через який проходив електричний струм, розташовані десятки кам’яних бараків з триповерховими нарами. Колишні крематорії, де були газові камери і де спалювали тіла вбитих, зараз – руїни. Їх знищили самі війська СС наприкінці війни, щоб приховати свої злочини.

Назад з Освенцима везе та сама елект­ричка. Недорого дістатися з Катовіце в Украї­ну можна одним із рейсових автобусів (600-800 грн) або літаком. Wizzair літає у Львів тричі на тиждень – у вівторок, четвер і суботу (від 460 грн).

Літати можна дешево

Зараз з України літають два основні євролоукостери: Ryanair і Wizzair.

Ірландський Ryanair перевозить із Києва (Бориспіль) і зі Львова. Зі столиці ним можна полетіти у Лондон, Барселону, Вільнюс, Братиславу, Стокгольм, Мальту і польські Краків, Вроцлав, Бидгощ, Гданськ, Варшаву і Познань. Зі Львова – у Лондон, Дюссельдорф, Меммінген, Краків і Познань. Фірма часто проводить розпродажі, досі на перельоти з України найменша ціна квитка була 10 євро.

Читайте: Велич, екстрим і музей сексу. Як на кілька днів вирватися з Франківська до Харкова

Wizzair літає з Києва (Жуляни), Львова й Харкова. З Києва – у Відень, Таллінн, Ларнаку (Кіпр), Вільнюс, Лондон, Лісабон, Братиславу, Будапешт, Копенгаген, а також німецькі Берлін, Гамбург, Ганновер, Дортмунд, Кельн, Меммінген, Мюнхен, Нюрнберг, Франкфурт-на-Майні. Крім того, у польські – Варшаву, Вроцлав, Гданськ, Катовіце, Люблін, Познань.

Зі Львова можна полетіти у Вільнюс, Лондон, Братиславу, а також у Берлін, Дортмунд, Франкфурт і – у Вроцлав, Гданськ, Катовіце.

Харків пропонує польоти у Відень, Дортмунд, Лондон, Катовіце, Вроцлав і Гданськ. Мінімальна ціна, за яку літає Wizzair, – майже 300 грн.

Найдешевше купувати квиток на лоукост-переліт за 3-4 місяці наперед або потрапити на акцію ближче до відльоту. Втім, усе залежить від популярності напрямку, дня вильоту і пори року.


19.11.2018 3109
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1166
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2881
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1012
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1071
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1076 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3180 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

933

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

803

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1105
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

176
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2372
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1166
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

469
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15088
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7399
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

833
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

397
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

308
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

391
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

678
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1127