Війна з Росією чи АТО?

Чергові мінські угоди від 12.02.2015 року. Які вихідні позиції України?

 

На території України у розпалі російсько-українська війна. Нас безперервно атакують. Ми захищаємося і як вуж на сковорідці вивертаємося. Ми боїмося відкритої війни з Росією. Влада постійно апелює до американців і європейців, просить нас захистити, дозволити сховатися за їх спиною. Ми постійно виправдовуємося, ніби військові дії йдуть не на території України, а в Ростовській області Росії.

 

Україна де-факто  втратила Крим. Про нього в мінських угодах вже не згадують, він став частиною, суб’єктом Російської Федерації.

 

Тепер Україна не контролює частину території Луганської і Донецької областей.

 

Що передбачають нові мінські угоди?

 

Наші європейські гаранти безпеки, на яких ми так надіємося, не збираються займати на переговорах сторону України. Європа хоче спокою і миру будь-якою ціною.

 

Ми підписали нові мінські угоди. У них усі зобов'язання узяла на себе Україна. Росія не взяла на себе ніяких зобов'язань. Причому ці українські зобов'язання тепер ще гарантовані Німеччиною і Францією.

 

Є два ключові питання, які мала на переговорах проштовхувати Україна, якщо припускати, що Меркель і Олланд на нашому боці… і переговори ведуться у форматі, три проти одного…

 

Перше. Визнати той факт, що на території України ведеться російсько-українська війна.

 

Отже, російська агресія проти України не визнана. Росія офіційно не є воюючою стороною. Знаходження російських військ на території України не зафіксоване і не засуджене. Відповідно вимога виведення російських військ з території України в мінських документах відсутня.

 

Без визнання РФ агресором, і відповідальною за події на Донбасі, всі спроби «мирного врегулювання конфлікту» не мають сенсу.

 

Друге. Зобов’язати Росію дати можливість Україні взяти під свій контроль російсько-український кордон.

 

Решту Україна здатна вирішити сама. Нажаль цей пункт у мінських угодах на дальньому плані, десь в тумані.

 

Без негайної передачі контролю за українсько-російським кордоном українській стороні всі інші домовленості  - фікція.

 

Президент каже, що нам треба припинити війну. З ким воює Україна, з якою державою? - Ні з ким ми не воюємо. У нас юридично антитерористична операція, локальний внутрішній військовий конфлікт на території двох областей.

 

З Росії ми чуємо інтерпретацію подій в тому ж дусі. Вони говорять про «військовий конфлікт української київської влади з ополченцями», про «відведення військ від лінії зіткнення».

 

Позиція вищого керівництва України дивує. Ми вперто не бажаючи публічно, на законодавчому рівні називати речі своїми іменами, підігруємо Росії. Хоча, говорячи правду, ми б заганяли Росію в кут.

 

Якщо Росія маскується і не хоче визнавати себе воюючою стороною, то треба створити для «ДНР» і «ЛНР» такі нестерпні умови, щоб Росія змушена була скинути маску і відкрито вступити у війну. А Росія якраз дуже хоче бути збоку, нібито ні при чому… Але ми боїмося відкритої, оголошеної війни з Росією… Створюється замкнуте коло. І дане замкнуте коло не на користь України.

 

Головна установка нашої влади - не дратувати Росію.

 

Не подавати заявку на вступ у НАТО. Не вводити військовий стан. Не вести військових наступальних операцій. Не оголошувати «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями. Не застосовувати проти Росії економічні санкції. Не блокувати окуповані території Криму і Донбасу. Не показувати відеосюжети за участі російських військовополонених, яких у нас нібито вже сотні (а їх, ну хоча б частину, треба було б зібрати у якомусь великому залі і показати журналістам). Українська розвідка за допомогою місцевого населення навіть не може на професійну відеокамеру знімати постійні переміщення російських військ через українсько-російський кордон, далі їх рух на окупованій території, далі розміщення російської військової техніки в житлових кварталах і т.д. і передавати це на телебачення (натомість у нас на телебаченні йдуть сюжети з відеореєстраторів та мобільних телефонів).

 

Українська влада допомагає Росії рахуватися нейтральною стороною, виступати у статусі миротворця.

 

У нас війна офіційно називається антитерористичною операцією, окуповані території – зоною АТО, збройні сили  Росії -  терористами і сепаратистами, лінія фронту - лінією протистояння.

 

Президент каже, що в мінських угодах є пункт про виведення іноземних військових формувань з зони АТО? Це про чиї іноземні війська йдеться, якої країни? - Офіційно ніяких іноземних військ в Україні немає, а є «народні дружини і ополчення «ДНР» і «ЛНР». Звісно їх ніхто нікуди виводити не збирається.

 

Якщо проти нас немає іноземної військової агресії, ми не ведемо ніякої війни з іншою країною, то хто, за чиї кошти буде відновлювати зруйновану інфраструктуру Донбасу, якщо нам Донбас колись повернуть?

 

Вважаю:

 

Ще з моменту вторгнення Росії в Крим Україна повинна була розірвати з Росією дипломатичні стосунки, перекрити кордони і ввести візовий режим, і т.д.

 

Після утворення «ДНР» і «ЛНР» їх відразу мали офіційно визнати терористичними організаціями. І відповідно оголосити як мінімум в Донецькій і Луганській областях воєнний стан.

 

Після вторгнення кадрових частин армії Росії у серпні 2014 року на Донбас ми мали оголосити Росію агресором. Війну називати не «конфліктом між збройними силами України і бойовиками», не «спецоперацією в зоні АТО», а українсько-російською війною. Відповідно території «ДНР» і «ЛНР» ми мали визнати окупованими Росією територіями та відмовитися від яких-небудь державних зобов'язань перед організаціями і установами на окупованих територіях. Ми ж надаємо бандитам безкоштовно енергоносії та беремо зобов’язання стосовно населення і територій, які не контролюємо.

 

Ми маємо не гратися з «ДНР» і «ЛНР» у піддавки оголошуючи чисельні односторонні перемир’я і припинення вогню, а діяти. «Смішно» коли регулярна українська армія ледве витримує натиск «банди терористів». Дуже сумно, коли терористи налічують не двадцять-тридцять осіб, а тридцять-сорок тисяч військовослужбовців і повністю контролюють два обласних центри України. Що це за такі терористи, якщо спецназ, всі наявні війська України воюють з ними не два-три дні, а майже цілий рік.

 

Треба було офіційно звернутися до держав гарантів по військову допомогу для захисту від агресора. Ми маємо вимагати військової допомоги у війні з Росією. Ми маємо вимагати економічної блокади Росії, виключення Росії з ООН.

 

Ми повинні проявляти ініціативу, а не бути хлопчиком для биття, якому дали по морді і вибили зуби (забрали Крим), а тепер в позі лежачого, постійно копають ногами. Нас дубасять кожного дня російські кадрові військові частини, гинуть українські солдати, а вище керівництво України немов той школяр, якого старшокласники кожного дня б’ють в туалеті, каже батькам і вчителям, що все добре і він з старшокласниками просто дурачиться, а синяки, то від частого падіння зі сходів… Школяр боїться, терпить, замовчує факти і бреше…

 

Стефанко С.Л.


14.02.2015 Сергій Стефанко 1724 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1939
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1846
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1843
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5445 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2141 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1499

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

723

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

783

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

978

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

993
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1759
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3667
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10242
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26126
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10168 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7700
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

880
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

175
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

242
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

370
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1263
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

865